GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Biz burda 15 derecelerde gezerken amerika'nin kuzey dogusu newyork'tan boston'a kadar blizzard yasamaya hazirlaniyor atlantikte derin ab var kuzeyden de kutup soguklari iniyor ve birlesince ortalik karisacak ..

• Biz burda 15 derecelerde gezerken amerika'nin kuzey dogusu newyork'tan boston'a kadar blizzard yasamaya hazirlaniyor atlantikte derin ab var kuzeyden de kutup soguklari iniyor ve birlesince ortalik karisacak ..

O zaman git Amerikaya.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• Kışı bitirenleri anlamıyorum neye dayanarak bunu söylüyorlar.Endexler,veriler ve sayısal modeller şubatın başında yani 4-5i sistem öngörmüşler.Bu sistem polar bir sistem olacak.Bol yağışlı olacağa benziyor.

• Kışı bitirenleri anlamıyorum neye dayanarak bunu söylüyorlar.Endexler,veriler ve sayısal modeller şubatın başında yani 4-5i sistem öngörmüşler.Bu sistem polar bir sistem olacak.Bol yağışlı olacağa benziyor.

Bunun iki temel sebebi var.birincisi sistemler zor geliyor ve tam istenilen kar i birakmiyor( mesela bizim toros daglarinda suan icin 20 cm civari kar var)buda insanlarin inancini kırıyor. Ikinci sebep ise Şubat ayinin artik baharin hazirlayicisi olmasi. Ayrica 4-5 subat sistemi gelecegine inansakda tam emin olamadigimiz bi sistem.

• Cevabin anca bu olabilir. O yuzden bir daha birine iftira ederken daha once ne yazmis ona bak. Milletin emegine saygi duy rica ediyorum. Gozlerinden operim kardesim. bu tur seyler yuzunden biririmuzin kalbini kirmaya degmez.

pendikçi son durum nedir ?

• Son durum Subat 2.haftasi 20 gundur bahsettigim sistem once gelicek. gunler yaklastikca daha gucleecektir. bundan sonra cok degisik seyler olabilir vade uzun ama bakalim 5 gun once bahsettigjm subat 3.hafta ortasi sistem gelecekmi. 2 gun icinde son degerlendirmemi yapip tahminimi soyleyecegim

• Arkadaslar bugunden itibaren daha da buraya yazmiyorum. cunku cok ca emek saygisizlari var. 5 gun otesini tahmin edemiyorsan yorum yapma burda ne isin var kardes. herkesi kendin gibi mi goruyorsun. Biz yillarimizi verip bu is uzerinde uni okuyoruz sen gelip forum bilginle bizi ezme cabasindasin. hem ben 3.hafta ortasi birseyler olacak gibi dedim. Su ana kadar yaptigim 10 tahminimde belki 1 tanesinde ufak hatam oldu onun disinda hepsi tuttu. Bu subat 2.hafta bir sey gozukmuyirken olacak dedim ve olmata basladi ortada fal yumurta yokken. Artik buyrun meydan sizin .ama arkamdan iftiralar atmaya devam eder ve insan emeklerine saygisizlik etmeye devam ederseniz sizi Allaha havale ediyorum. 2 yildir hep hakaret ettiniz ama sizin gibi olmadim cok sukur. iste fark bu

:)

• Arkadaslar bugunden itibaren daha da buraya yazmiyorum. cunku cok ca emek saygisizlari var. 5 gun otesini tahmin edemiyorsan yorum yapma burda ne isin var kardes. herkesi kendin gibi mi goruyorsun. Biz yillarimizi verip bu is uzerinde uni okuyoruz sen gelip forum bilginle bizi ezme cabasindasin. hem ben 3.hafta ortasi birseyler olacak gibi dedim. Su ana kadar yaptigim 10 tahminimde belki 1 tanesinde ufak hatam oldu onun disinda hepsi tuttu. Bu subat 2.hafta bir sey gozukmuyirken olacak dedim ve olmata basladi ortada fal yumurta yokken. Artik buyrun meydan sizin .ama arkamdan iftiralar atmaya devam eder ve insan emeklerine saygisizlik etmeye devam ederseniz sizi Allaha havale ediyorum. 2 yildir hep hakaret ettiniz ama sizin gibi olmadim cok sukur. iste fark bu

:)

Şubat başındaki sistem senin gördüğündü onun arkasından görünen 9 şubat sistemi senin gördüğündü şimdide 3. hafta görünen sistem mi senin gördüğün bir karar ver artık kardeşim.16 ocakta efsane geliyor dedin bir şey olmadı 12 ocakta tekirdağda 10-15 cm kar yapan sisteme efsane dedin o karda 1 günde eridi o ayrı mesele artıdan yılbaşı sistemi çok daha iyidi o sistemden.Baktın tutturamadın 12 ocağa efsane diyorsun.O kadar üniversite okumuşsunda bir işe yaramamış bu işi bırak bence.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• subat ilk haftasinda kar yagacak demisssem namerdim. o mesajimi gostermeyen de namerddir. 20gundur subat 2.haftasi demiyormuyum Arkadaslar neden susuyorsunuz. Ayrica subat 16 subat da olbilir dedim .ve subat 2.hafta dn ayri bir sistem olarak soyledim
    Yaziklar olsun. sizin gibi iftiracilara yaziklar olsun