GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Kütahya'da bugün muhteşem yağış var ancak bu sefer tatil etmiyorlar :D Anlamadım gitti.

Tatil diye biliyorum.Samanyolunda öyle gördüm.Ben sitede gördüm.Hem de bizim okuldan geldi mesaj sıkıntı yok yani :D 10-11-12 ocağın benzeri maşallah.Kar zaten direk tuttu.Zaman zaman tipi var.Yarında yazılı vardı geometri :D Harika oldu.

• Tatil diye biliyorum.Samanyolunda öyle gördüm.Ben sitede gördüm.Hem de bizim okuldan geldi mesaj sıkıntı yok yani :D 10-11-12 ocağın benzeri maşallah.Kar zaten direk tuttu.Zaman zaman tipi var.Yarında yazılı vardı geometri :D Harika oldu.

2 gün tatil oldu diye geçiyorlar yanlış. Sadece 5 ocak için tatildi ama gelir tatil kararı herhalde çünkü tipi var şu an. Yalnız 10-11-12 ocak çok muhteşemdi :D Teneffüste bitiriyorduk, dersin ilk 10 dakikasında dolduruyordu bahçeyi.

• 2 gün tatil oldu diye geçiyorlar yanlış. Sadece 5 ocak için tatildi ama gelir tatil kararı herhalde çünkü tipi var şu an. Yalnız 10-11-12 ocak çok muhteşemdi :D Teneffüste bitiriyorduk, dersin ilk 10 dakikasında dolduruyordu bahçeyi.

Uşak-Kütahya 2 gün ama biz 3 gün tatil olduk. :D İç ege sistemi buda :D

• arkadaşlar önemli bir soru soracaktım, bugün ntv de bir haber okudum güneşin güney yarım küresinde çok derin ve güneşin 1/10 u kadar büyük bir siyah leke oluşmuş üstelik yılbaşı gecesi ve nasa bilim adamları üzerinde çalışıyormuş şu an ve tam olarak ne olduğu çözülememiş belki okuyanlarınız vardır, yalnız şunu demiş nasa lekenin olduğu bölge güneşin sıcaklığına göre binlerce derece daha soğukmuş, cidden açın bakın bugün okudum ntv sitesinde, ve bizden bir bilim adamı kaç gündür mini buzul çağına giriyoruz deyip duruyor bağlantısı olabilirmi yani gerçekten bana mantıklı geldi güneşin küçük bir kısmının bile soğuması bizi derin etkileyebilir diye düşünüyorum, zaten bilim adamları birkaç gündür ne olduğunu bulmaya çalışıyorlar, aslında birazda ürkütücü bir haber.. sizce de atmosferi kışlarımızı filan etkileyebilir mi?

• Denizlide 5 saattir araliksiz yağdığını duydum bu sistem sibiryadan gelmiyomu nasil istanbuldan once denizlide yağıyor onu anlayamadım

sistem akdeniz üzerinden de siklon halinde geliyor soğuktan önce geliyor denizlide soğukla çakıştığından kar yağdı istanbulda daha çok deklerle etkili olacak.

• arkadaşlar önemli bir soru soracaktım, bugün ntv de bir haber okudum güneşin güney yarım küresinde çok derin ve güneşin 1/10 u kadar büyük bir siyah leke oluşmuş üstelik yılbaşı gecesi ve nasa bilim adamları üzerinde çalışıyormuş şu an ve tam olarak ne olduğu çözülememiş belki okuyanlarınız vardır, yalnız şunu demiş nasa lekenin olduğu bölge güneşin sıcaklığına göre binlerce derece daha soğukmuş, cidden açın bakın bugün okudum ntv sitesinde, ve bizden bir bilim adamı kaç gündür mini buzul çağına giriyoruz deyip duruyor bağlantısı olabilirmi yani gerçekten bana mantıklı geldi güneşin küçük bir kısmının bile soğuması bizi derin etkileyebilir diye düşünüyorum, zaten bilim adamları birkaç gündür ne olduğunu bulmaya çalışıyorlar, aslında birazda ürkütücü bir haber.. sizce de atmosferi kışlarımızı filan etkileyebilir mi?

iligili link burada bakabilirsiniz..
    http://www.ntv.com.tr/teknoloj…or,f5rA5cIMbEmy6OBQdjlVHA