GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • SISTEM GUMBUR GUMBUR GELIYOT.MILLET HERKESIN ICI RAHAT OLSUN KAR FIRTINASINA HAZIR OLUN..

[w]Tamamı büyük harflerden oluşan mesaj paylaşmak forum kurallarına aykırıdır.Lütfen dikkat edelim.[/w]

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• dünki 850hPa lik sicaklik haritasina bakinca -16°C ler vardi göller bölgesinde, -20°C bogaza dayanmisti simdi ise sanki bu degerlere ulasamadik diye simtem elden kaçiyormus gibi bir sezinti var.

Ama bu sezinti yersiz çünkü bati avrupadaki yüksek basinçlar yerlerinde dogu akdeniz üzerine kadar inecek olan kutup vortex uzantisi Türkiye üzerine Cut off olarak kopmasi bir kaç gün daha kalmasi ihtimali da doguruyor
    2012 deki yakin tarihten birçogunuzun kayda deger anilari oldugunu zannediyorum

sogukluk rekorlari kirilabilecek potansyel uzaklaklasdikca daha az tehlikeli ve daha çok keyifli soguk ve karli günlerin çikartmnanin sansi artiyor...

• dünki 850hPa lik sicaklik haritasina bakinca -16°C ler vardi göller bölgesinde, -20°C bogaza dayanmisti simdi ise sanki bu degerlere ulasamadik diye simtem elden kaçiyormus gibi bir sezinti var.

Ama bu sezinti yersiz çünkü bati avrupadaki yüksek basinçlar yerlerinde dogu akdeniz üzerine kadar inecek olan kutup vortex uzantisi Türkiye üzerine Cut off olarak kopmasi bir kaç gün daha kalmasi ihtimali da doguruyor
    2012 deki yakin tarihten birçogunuzun kayda deger anilari oldugunu zannediyorum

sogukluk rekorlari kirilabilecek potansyel uzaklaklasdikca daha az tehlikeli ve daha çok keyifli soguk ve karli günlerin çikartmnanin sansi artiyor...

aynen

• Dün bana '' Meriç İstanbul'a -16 girecek mi ? '' diye sorsaydınız, -16 girmeyeceğini düşündüğümü söylerdim size. -16 girmiyor diye sistem fos demek saçma. Modellerde pazartesi akşamdan perşembe geceye kadar kar var. Salı-çarşamba sıcaklıklar 0'ı bulmayacak nerdeyse, sistem fos diyorsunuz. 2014 kışını çok çabuk unutmuşsunuz baylar.

• Dün bana '' Meriç İstanbul'a -16 girecek mi ? '' diye sorsaydınız, -16 girmeyeceğini düşündüğümü söylerdim size. -16 girmiyor diye sistem fos demek saçma. Modellerde pazartesi akşamdan perşembe geceye kadar kar var. Salı-çarşamba sıcaklıklar 0'ı bulmayacak nerdeyse, sistem fos diyorsunuz. 2014 kışını çok çabuk unutmuşsunuz baylar.

Meriç Avrupa yakasında aynı şartlar yok ama

Kar, bir çift eldiven yada içimizdeki çocuğu keşfetmek,
    ya da sevgiyle bakan bir çift gözdür.

• Arkadaşlar peki bu grafikte gözüken İstanbul Avrupa yakasının yağış kıtlığı ne olacak?

tamamen konu disi

sana bir tavsiyem bir iki günlügüne bol kar alabilecek yerlere bir seyahat düzenle

bizlere özel de güzel bol karli resimler yolla döndügünde

kadıköy beyaza doyacak 3 gün:hfyeni (18):

• Arkadaşlar sistem patladı vs yazananlar ilk kez modellere bakıp ilk model tanışması mor renkle olan insanlar sanırsam. Mor renk gidince sistem patladı sanıyorlar oysa bilmiyorlarki -4-6 bile İstanbul'da kar yapar :D Şu an -12 -14 var daha ne olsun..

kesinlikle Meriç çok kötü bir 2014 ten sonra kış mevsimine iyi başlıyoruz ve iyi kar alacağız çarşamba akşamı herkes der çok kar var filan diye..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar sistem patladı vs yazananlar ilk kez modellere bakıp ilk model tanışması mor renkle olan insanlar sanırsam. Mor renk gidince sistem patladı sanıyorlar oysa bilmiyorlarki -4-6 bile İstanbul'da kar yapar :D Şu an -12 -14 var daha ne olsun..

Maymun iştahlılık bu işte Kazım abi :D.

Üst seviyedeki aşırı doğuya kayan rüzgar ne olucak peki ? Jet akımları ?
    batıdaki güçlü blokaj ?
    24 Saat içinde bu kadar güçlü bir sistemin bu denli bir hızla ilerlemesi normal yani? İlk defa mavi ile tanışmayan arkadaşımız açıklada öğrenelim:):)

• Üst seviyedeki aşırı doğuya kayan rüzgar ne olucak peki ? Jet akımları ?
    batıdaki güçlü blokaj ?
    24 Saat içinde bu kadar güçlü bir sistemin bu denli bir hızla ilerlemesi normal yani? İlk defa mavi ile tanışmayan arkadaşımız açıklada öğrenelim:):)

Kardes pazartesi akşamı konya sivas hattı nasıl olur acaba arabayla gidcem gece tesekkur ederim