GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • aslında hep kar diyoruz da şu önümüzdeki lodos fırtınasınıda merak ediyorum:)bazen bayağı korkutucu oluyor, rüzgarın hızı ne kadara kadar çıkacak merak ediyorum..

kar da güzel oluyor yağmuru da güneşi de:)seviyorum bu memleketi:)

Einmal editiert, zuletzt von kostanza ()

• Özellikle İstanbul ve Marmara bölgesi icin 13 Şubata kadar sıcaklıklar mevsim normallerin biraz altında olan sistemler var kar yagışı olabilir ancak etkisi olmaz 2-3 gün mevsim normallerin epey ustunde olan sıcaklıklarda olacak 16-20 derece arası ... İstanbul ve Marmara bölgesi 13 şubattan sonrası güzel ve kar yağışlı bir sistem gelicek..13 Şubat öncesi bir sey beklemeyelim...

• Özellikle İstanbul ve Marmara bölgesi icin 13 Şubata kadar sıcaklıklar mevsim normallerin biraz altında olan sistemler var kar yagışı olabilir ancak etkisi olmaz 2-3 gün mevsim normallerin epey ustunde olan sıcaklıklarda olacak 16-20 derece arası ... İstanbul ve Marmara bölgesi 13 şubattan sonrası güzel ve kar yağışlı bir sistem gelicek..13 Şubat öncesi bir sey beklemeyelim...

arkadaşım seni özellikle takip ediyorum, gerçekci yorumlarından dolayı kutluyorum.. hiçbirzaman kesin konuşmuyorsun ve gerçekten gördüğünü söylüyorsun, bazen site öyle bi hale geliyor ki verilere dönüp bakıyorum ya acaba benmi yanlış görüyorum diye!:)bu çizgide dewam kardş..

• bu arada forum sessizleşti beni hep gülümseten birşey anlatayım çok kısa; çocukken hava durumunda karla karışık yağmurlu dediğinde karmakarışık anlardım, havaya bakardım neresi karışık diye!..:):)hehe

EDİT : Konu ile alakasız yorum attığınız için +3 ceza puanı aldınız. Forum kurallarımızca, kesinlikle konuyla alakasız yorum yasaktır.

napiim kimse yoktu belki şenlenir biraz dedim( pardon..

• Ağlattın kardeş cidden :D durduk yere ceza yedi yahu adam :D

• Vah ya yazık :D

• Olmaz. Konuyla alakasız yorum atmak kurallarımıza aykırı. Bu tür yorumlarınızı '' Genel Tartışma Sayfası '' adlı konudan yapacaksınız. Forum kurallarını okudunuz mu bilmiyorum, okusaydınız eğer durduk yere demezdiniz. Konuyla alakasız yorumlar gelmeye devam ediyor. Lütfen bunlar son olsun, ceza vermekten sıkıldık.

• Olmaz. Konuyla alakasız yorum atmak kurallarımıza aykırı. Bu tür yorumlarınızı '' Genel Tartışma Sayfası '' adlı konudan yapacaksınız. Forum kurallarını okudunuz mu bilmiyorum, okusaydınız eğer durduk yere demezdiniz. Konuyla alakasız yorumlar gelmeye devam ediyor. Lütfen bunlar son olsun, ceza vermekten sıkıldık.

ok pardon.. sustum

• Aradaslar modeller yavastan dedigime geliyor. 1 subat aksam guncellemesi sistemi tamami ile gosterecek ve hepimizi costuracaktir.

Dun bozan gfs duzelecek dedim. ilk once ecmwf duzelme egilimine girdi. yavastan gfs de girdi. sizlere haftalardir bahsettigim subat 2.haftasi sistemi gelecek.

Lakin soyle bir aciklama yapma geregi duyuyorum.

Simdi hepiniz hatirlarsiniz ki ben sizlere 2 haftadir gelecek diyorum. ve yine biliyorsunuz ki uzun vade tahmin yapiyorum. Ama bu sistemi tahmin ettigim gunden beri efsane sozu kullanmadim. cunku o kadar uzun vadeden sogugun kuvettini su an gormek zor. ama soguk girisi olacagini tahmin etmek zor degil.

Evet sistem gelecek.Hala da gelecek diyorum. Bunun baska yolu yok . Ha diyelim tahminimde bir iki detay kacirip hata yaptim gelmedi .bu cok dusuk bir ihtimal. Subat 2.haftasi soke soke gelip kar birakacak. Suradan sunu da soylemek istiyorum. Egerki hatam yoksa ki bu buyuk ihtimal yani yuzde 99 ihtimal .muhtesem otesi bir kar alabiliriz. ama eger hatam varsa hafif bir sstem goruruz ama yine kar olur. ama sonucta olur ve tahminim tutar.

Bu tahminimin de isabet bulmasina az kaldi cok sukur. bu yil 4 de 4 yaptim diyebilirim
    Tek hatam 12 ocak sistemini 5 6 saat eksik soylememdir :).Bu sistem itibari ile bu sene de ara verecegim.Gelecek Seneye bomba gibi girecegim. Simdi bu sistemin tadini cikaralim.

Einmal editiert, zuletzt von pendikcii ()

• Hakkında yorum çok ısrarla söyledin bende takip ediyorum.Uzun vade tahminin tutarsa en azından bu tahmin için efsane olacaksın eğer tutmazsa genelde aldığın eleştriler haklı olacak sende kestane olacaksın.Ama emin ol tutturman için dua ediyorum çünkü kar yağsın diye dua ediyorum.Hadi hayırlısı...