İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bolge olarak sahsi dusuncem artik kuru soguklara hazirlikli olunmali martin ortalarima kadar.her ne kadar yagis az da olsa agaclarin uyanmamasini engeller bu soguklar diye dusunuyorum. yagis durumu surekli degismekte gozlemlere gore.mgm 27 sine bolge geneline kar vermis ancak tahminler tutarsiz ve cok degismekte.artik bolge olarak bahar yagmurlarina ve kirkikindi yagislarina kadar ciddi bir yagis alamayabiliriz.

• geçen ki sisteme benzer bir sistem olabileceğini söylemiştim ne yazikki benzeri oldu y.b etkinliği sistemi aldı götürdü.yinede soğuk olmasi bile bizim için iyi.hem dağlara kar için hem çiçek acimi için. Ayın 26 sinda batıdan başlayarak hızla düşecek özellikle güney kesimlerde güzel yağışlar gozukecek ama yağmur yüksekler kky ve kar olur.çarşamba günü ise yine başta güney kesimleri olmak üzere hafif kar gözükecek

• soğuklar imdada yetişiyor yoksa haftaya kayisilar çiçek açardı.bu soğuklar uzma ihtimali mevcut eğer 6 7 sine kadar uzarsa trk engel 21 mart civari klasii soguklat kalir.haftaya iy8 soğuk var ne yazıkki batıdan inen y.b sistemi hızla itiyor.boylr bi trend var bikac sistemdir

• hocam valla 10 senedir ağaçları soğuk alıyor doya doya bağdan kayısı yemek istiyorum ama nerdeee bir tek geçen sene ağaçların sık olduğu yerlerdeki küçüçuk bi alanda soğuk almamış kayısı vardı özledim kendiliğinden yetişen kayısının tadını

• Boğazlıyan gece -7,-8 gündüz +9,+10 diğer ilçelerde bu denli sıcaklık farkı yok ağaçlar iyiyce tomurcuklandı 4-5 gün önce geceler dahi 1-2 dereceydi 2-3 gündür ise geceler bayağı soğuk şuan bile 1 derece

• ilginçtir ama erciyes kayak merkeziyle arada özellikle gündüzleri 10-15 derece fark oluyor ozelikse son 2 senede erciyes gayet doygun kar alıyor bunda karın yansıtıcı etkisi büyük ama başka etkileri olabilir mı acaba sürekli güneyli rüzgarlar kesilmiyor

• Beklediğimiz gibi bir sistem değil ama kar yağışı göreceğimiz bir sistem var arkadaşlar sayfamız fazla sessiz 🙂 İstanbulu arkadaşlara imrendim sayfalarca sistemi yaşadılar ☺️

evet haklisin sessizlik hakim sayfada cunku havada bir aksiyon olmayinca sanirim buralarda sessizlige gomuluyor.carsamba gunu butun ic anadolu geneli kar yagisli ancak guney ve dogusu biraz daha etkili gorunmekte son tahminlerde.