İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam bu sefer konya merkez 20 cm devirir mi sizce ?

zor gibi ama oladabilir.ama Karaman ilçeleri konya guney ilceleri geceden hatta yarın akşamdan yağış alacak ve nerdeyse bir gün boyunca sürecek

• zor gibi ama oladabilir.ama Karaman ilçeleri konya guney ilceleri geceden hatta yarın akşamdan yağış alacak ve nerdeyse bir gün boyunca sürecek

Hocam sadece konya merkez ve gúneyimi etkilenecek kuzeyi nasil olur sali gúnú

• Sarıvelili arkadaşlar daha bu başlangıç.esas vurgun inşallah salı günü olacak Kayseri de faydalanacak konya zaten tamamdır. Ama hayalindeki sistem mi tabiki değil birçok yer için.iç anadolu da olduğumuzu da unutmayalım.

Takipteyiz hocam.Okullar tatil oldu burada.Dışarda yağan bütün kar buz haline geldi.Salı günü bakalım ne olacak.Allah her yere bol bol versin inşallah.

• kilanli Hocam bugün Ereğli için dediğiniz tahminler tuttu. Salı günü daha çok kar alacak demiştiniz hala geçerli mi acaba? :)

Aynen devam hatta kuvvetlenme olasilgii yüksek yağışın ama Ereğli de olduğumuzu unutmayalım atla deve olmaz ama bi 10 cm yağabilir inşallah. Ha yine sıcaklık ilk sıkıntılı olsa da zamanla düzelecek

• kilanli hocam 8 i için gfs de ecmwf de boğazlıyanı ve iç anadolunun çoğunu kara gömmüş nedir durumlar ayrıca inceden inceden 12 sine de güzel bi yağışlı dönem geliyo gibi nedir sizce durumlar hocam ve şuan boğazlıyanda kuvvetli rüzgar ve iri taneli kar ile birlikte tipi var radar da mavi kütle var nedir durumlar

• kilanli hocam 8 i için gfs de ecmwf de boğazlıyanı ve iç anadolunun çoğunu kara gömmüş nedir durumlar ayrıca inceden inceden 12 sine de güzel bi yağışlı dönem geliyo gibi nedir sizce durumlar hocam ve şuan boğazlıyanda kuvvetli rüzgar ve iri taneli kar ile birlikte tipi var radar da mavi kütle var nedir durumlar

Inşallah tuz golü altından Konyaya yozgat kadar birçok yer yoğun kar görecek ve daha uzun soluklu sistem fakat tabiki öncede söylemiştim bu su demek değil her yer çok güzel kar alacak.ama tabiki Karaman ilçeleri Kayseri ilçeleri ve yozgat civarı Sivas şanslı yerler bide konya merkez yağışı tuttursa iyi kar alacak inşallah

• Aynen devam hatta kuvvetlenme olasilgii yüksek yağışın ama Ereğli de olduğumuzu unutmayalım atla deve olmaz ama bi 10 cm yağabilir inşallah. Ha yine sıcaklık ilk sıkıntılı olsa da zamanla düzelecek

Hocam cevabınız için teşekkür ederim ama bir şeyi merak ettim. Ereğli de olduğumuzu unutmayalım vurgusu yapmışsınız. Ereğli İç Anadolu'nun en az yağış alan kısmında mı diye içime kurt düştü :D Yoksa genel olarak İç Anadolu mu kurak? :D

• Inşallah tuz golü altından Konyaya yozgat kadar birçok yer yoğun kar görecek ve daha uzun soluklu sistem fakat tabiki öncede söylemiştim bu su demek değil her yer çok güzel kar alacak.ama tabiki Karaman ilçeleri Kayseri ilçeleri ve yozgat civarı Sivas şanslı yerler bide konya merkez yağışı tuttursa iyi kar alacak inşallah

Hocam ağzımın suyu aktı okurken 😋👌

• Hocam cevabınız için teşekkür ederim ama bir şeyi merak ettim. Ereğli de olduğumuzu unutmayalım vurgusu yapmışsınız. Ereğli İç Anadolu'nun en az yağış alan kısmında mı diye içime kurt düştü :D Yoksa genel olarak İç Anadolu mu kurak? :D

Evet enaz yağış alan yerlerden düz olması ve iç anadolu olarak öyle her zmaan ahım şahım almazsın hele de böyle sistemlerde.ha hadım gibi yerde oturuyor olsaydın o ayrı.bu arada bende ulukisladanim:)

• Evet enaz yağış alan yerlerden düz olması ve iç anadolu olarak öyle her zmaan ahım şahım almazsın hele de böyle sistemlerde.ha hadım gibi yerde oturuyor olsaydın o ayrı.bu arada bende ulukisladanim:)

Çok yakınız hocam :) Burası kurak sanırım orası da öyle. Son 10 yılda Ereğli'de 30cm nin üstünde bir yağış hatırlamıyorum. 2016 Aralık sonlarında güzel yağış almıştık ondan sonra hatırı sayılır bir yağış olmadı. İnşallah bu sene 30cm üstü kar görmek nasip olur. :)