İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ozman yine ve yeniden söyleyeyim. sistem insallah geliyor.yağislar birçok yerde çok çok iyi olsa da bazı yeelr hayal kırıklığı yaşayacak.uzun süredir olduğu gibi sistem balkanlardan geldiği için yağmur alacak çoğu yer sdecr 1400 rakım üstü oda sistem biterken kar alacak.bu sistemlerin tek güzel yani yagsi

• Kar mı yağış mı deseler şu konumda yağış derim. Kasım ayı girdi gireli 10 mm civarında yağış düştü bu bile daha ortalamanın 3/1 i. İnşallah güzel yağışlar alırız.

• Hazar y.b bu senede canımızı yok yakacaga benziyor maalesef.

evet normalde öyle bi sıkıntı oluyor ama şuana dek pek sıkıntısı yok.yağışlar ı engellemiyor.önceki senelerde(genelde dogudan girerdi) kıyı ege hariç yağış almazdı türkiye tabi bu sene yine bunlar yaşanabilir ama şimdilik iyi

• yaklaştıkça azalmaya devam ediyor yağışlar bölgem adına uzun süredir. bakalım bu döngü nerde kırılacak zor gözükse de umarım ay bitmeden yağış ortalamalarını yakalarız.

Kasım ayı 26 günlük dönemde;

kayseri erkilet havaalanı istasyonuna 4 mm

yozgat merkez istasyonuna 2 mm

sivas merkez istasyonuna 11.5 mm

nevşehir merkez istayonuna 2,8 mm

niğde merkez istasyonuna 7,1 mm

konya meram konya bölge istasyonuna da 5 mm yağış düşmüş

• bu yb döngüsü aralık 15 ten sonra iyice aşşağılara çekilir inşallah gelen sistem iç anadoluya zor uğyarak sıyırıp gidiyor 850 phade -2 izotermi bile giremiyor ne hale geldi memleket

• nasıl mı kesinleşti kardeşim 2013 ten beri hep artma eğiliminde yb bizim enlemlere iyice yaklaştı senin kafana göre birden 1950 yılı öncesi yb seviyesine ineriz ozaman

Ben bir fikir ortaya koymadım ki. Sadece nasıl bu kanıya vardın onu merak ettim. Atar yapmana gerek yok. Ayrıca ben 79 doğumluyum 50ler benim bilgi dağarcığımda yok. Neyse uzatmayacağım. Sıkıntın varsa özel mesaj atarsın

• Kayseri nin şansı yoktu ne yazikki ama Niğde de durum iyi MGM nin azizligi işte hem fazla yağış aldı hemde nem durumu gayet iyi suan hatta ortalık Çar çamur bazı yerlerde

• Evet son yıllarda y.b etkili ama her sene aslında etki gösteriyor bu etkiyi genelde kış aylarında uzun süreli yagisssiz ama serin günlerde görürüz.öncede söyledim doğudan batıya dogru yayılır ve yağışÃ duvar olur.ama bu sene farklı olarak daha kuzeyli ve daha az inatçı bakalım ilerde ne olur