İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ecm de gfs de hatay üzerinden doğuya doğru uzanan bir sistem verdi.nerdeyse hiç bir yerde yağış yok diyor iki model de.fakat ben cumartesi pazar arası kayseri nigde civarında hafif de olsa yağışlar olabileceğini düşünüyorum.umarım yarın biraz daha güzel çıkar.ama en çok dediğim yerlr biraz daha kuvvetlenir. Sonrasında ise daha kapalı ve zman zaman yagislarin olduğu bir ay sonu olacak gibj

• Meteorolojiyi anlayamaz oldum ayın 18 için altı gün önce Karamani kar yağışlı gösteriyordu daha sonra kky daha sonra yağmurlu gösteriyordu şuan yağış olmadığını gösteriyor en son son kar sistemi nde yoğun kar yağışı ve 20 ila 50 cm arasındaki kar uyarısı tutmustu ondan beri sürekli sekteye uğruyor hatta pazartesi aksam yağış olmadığı halde karaman merkeze metrekareye 4 kg yağış dustu

• 6 Sene Önce 17 Şubat 2012 Efsanesi Geldi 17 Şubat Gece İlk Saatlerde Başlayıp 19 Şubat Sabah Saatlerine Kadar 50 Cmden Fazla Kar Yağmıştı O Sistemde Talasa 9 Yıldır Kayserideyim O Sistemi Geçen Sistem Görmedim Daha Mükemmeldi Valla Keşke Bida Gelse Tüm İç Anadolu Kara Gömülürdü Yine

• 6 Sene Önce 17 Şubat 2012 Efsanesi Geldi 17 Şubat Gece İlk Saatlerde Başlayıp 19 Şubat Sabah Saatlerine Kadar 50 Cmden Fazla Kar Yağmıştı O Sistemde Talasa 9 Yıldır Kayserideyim O Sistemi Geçen Sistem Görmedim Daha Mükemmeldi Valla Keşke Bida Gelse Tüm İç Anadolu Kara Gömülürdü Yine

Hayatimda nerdeyse butun kislarini kayseride gecirmisimdir ama 2011-2012 kisini balikesirde gecirdim o sistemin kayseriye nasi etki ettigini duydugumda cildirmistim evde :D

• Karamandaki 2016 aralık ayı sistemi yine gorursek süper olur tüm iç anadoluya merkezde 1 metrenin uzerinde kar vardi o kar yagisi 6 gun surdu öyle bir sistem gelse tekrar bu seneyi süper kapatırız valla

• kilanlı hocam bu son güncellemede kar haritasına bakıyorum iç anadolu da hiç bişey yok siz ne düşünüyorsunuz bizim için kış bitti diyebilir miyiz ?

kış bitti diyemeyiz tabiki.kar haritası gün gün değişir ama son güncellemeler de çok iç açıcı değil yarın birçok şey netleşecek ama % 60 %40 aleyhimize olacak gibj duruyor. Yani avrupa soğuktan kırılacak biz izleyeceğiz.ama yarın I beklemek lazım. Sonrasında zaten ancak günü birlik kışlar olur

• 2 gündür meteoroloji ile uğraşanlar özellikle ay sonu için bir sistem den bahsediliyor kilanli hocam diğer hocalar siz nediyonuz Karamanda Ic Anadolu bölgesinde kar varmi dedikleri gibi bir sistem var mi bağırıp duruyolar siz nediyonuz genel bi iç anadolu tahmin Karaman da durum

• 2 gündür meteoroloji ile uğraşanlar özellikle ay sonu için bir sistem den bahsediliyor kilanli hocam diğer hocalar siz nediyonuz Karamanda Ic Anadolu bölgesinde kar varmi dedikleri gibi bir sistem var mi bağırıp duruyolar siz nediyonuz genel bi iç anadolu tahmin Karaman da durum

ay sonuna kalmadan bir sistem var ama çok sancılı ve tam anlamıyla bize gelmiyor teğet geçiyor buda bize kky ve yağmur yağması ni sağlayacaktır bazı yerler kar olur tabi.