İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O yağışlar a halk arasında çoban aldatan derler.Erciyes den rüzgar uflemistir.bu hafta ici yine düne benzer hava olayları yaşanacak inşallah. Iki güncelleme dir a.b kötü bir konum alıyor inşallah biraz düzelir ve güçlenir se yuksekler güzel kar alacak

• Bölgemizde inşallah perşembe sabahından itibaren özellikle güney ve dogusunda etkili yağışlar gözükeçek yağmur çoğu yerde yağmur olacak ama perşembe aksama doğru ve cuma cumartesi arası Karaman yuksekleri nigde güney kayseri ve Konyanın batı güney ilçelerinde güzel kar yağışları bırakacak. Ayrıntılar yarın daha iyi belli olacaktır a.b 100 km güneye yönelmesi veya kuzeye hareketi işi değiştiriyor bu yüzden ne kadar kuzeye kadar yönelecek meçhul ama nevsehir e kadar birçok güney ilçe güzel yağışlar alacak inşallah. Sonrası enaz bir hafta kuru havayla karşılaşacağız

• Karaman şehir merkezi Rakimi 1033 ile 1130 arası değişiyor Karaman Merkezde Kar yağışı alırmı kar bekliyoruz son sistemde merkezde güzel yağmur arasira karla karışık yağdı yükseklerde kar vardı merkezde bu sistemde kar yağışı olacak mi? uzays3271653126

• Karaman şehir merkezi Rakimi 1033 ile 1130 arası değişiyor Karaman Merkezde Kar yağışı alırmı kar bekliyoruz son sistemde merkezde güzel yağmur arasira karla karışık yağdı yükseklerde kar vardı merkezde bu sistemde kar yağışı olacak mi? uzays3271653126

bu sefer ihtimal daha yüksek.aslında gecen ki sistem den tek farkı a..b kuvveti ve üst seviye soğuğu.yine kıyıdan köşeden kar alacağız Karaman merkez de cuma günü kar alma ihtimali yüksek inşallah.esas yağışlar yine basyayla sariveliler ve Konya Taşkent hadim gibi yerlerde olacak.

• Inşallah Karaman merkezde kar bekliyoruz insallah malum ekinler çıktı kar örtüp donu engellemesi gerekiyor birde yeraltı kaynaklarının beslenmesi gerekiyor Karaman merkezde yağış miktarı nasıl olacak aşırı bir yağış merkezde bekleniyor mu mersin adana civarında asiri yagislar bekleniyor Karaman merkezde tahminleriniz ne durumda bilgilendirirseniz seviniriz

• yağış tbiki iç anadolu tarzı olacak evet özellikle Adana aşırı yağış alacak gibi duruyor.Karaman da toplam 20 kg üstü yağış alabilir.don olayina gelince yağan kar uzun süreli kalmalı ki Ayaz dan korusun suan ne kar var nede Ayaz o yüzden sıkıntı yok.yağış ise ocak ayı ortalamasını geçecek sıkıntı yok yani.

• bu geceden ıtıbaren ermenek sarıveliler ve konyanın hadim taşkent gibi ilçelerinde kuvvetlı kky ve kar gözükecek mgm büyük ihtimalle akşam uyarıyı vereck.yine karaman merkezde sabaha doğru hafif de olsa kar örtüsü olabilir.yarın sabahtan tibaren ise yinde niğde kayseri ve nevsehir dolaylarında kky ve yağmur olacak yağış akşama doğru kesilecek bazı yerlerde akşama da kalmayacak haftaya ise bahar şiddetini arttırarak geliyor

• bu geceden ıtıbaren ermenek sarıveliler ve konyanın hadim taşkent gibi ilçelerinde kuvvetlı kky ve kar gözükecek mgm büyük ihtimalle akşam uyarıyı vereck.yine karaman merkezde sabaha doğru hafif de olsa kar örtüsü olabilir.yarın sabahtan tibaren ise yinde niğde kayseri ve nevsehir dolaylarında kky ve yağmur olacak yağış akşama doğru kesilecek bazı yerlerde akşama da kalmayacak haftaya ise bahar şiddetini arttırarak geliyor

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde yaşıyorum.Şu an Taşkent,Hadim,Sarıveliler üçgeninde yoğun kar yağışı var.Ermenek rakım olarak biraz düşük orada yağmur yağıyormuş babama sordum.

• Karaman merkezede hadimdeki gibi yoğun kar var mi durumlar ney arabası çorbası içilecek kadar 10 15 cm kar olur mu yağış durumu nasıl henüz yağış başlamadi bilgilendirmenizi bekliyoruz

• tabiki hadim Taşkent gibi olmaz gece ve sabah hafif örtü bırakabilir.sürpriz yapıp 5-6 cm de kar oluşabilir.yarın sabahtan itibaren ise hızla azalarak öğlen e kalmadan kesilecek