İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Genelde bazı yöreler olur o yörelerde yaşayanlar bilir o yerleri örneğin sarıveliler türkiyenin en çok kar alan ilçelerinden biridir ama çoğu insan bilmez bu ilçeyi bile

Sarıveliler karamana bağlı bir yer değil miydi benmi yanlış biliyorum.:):/

• Beyşehire okadar giderim doğan beye arkadaşın yazlık evi var bu huğlu hiç anlatmadı bana bizde konyalıyız diye geçiniyoruz.^^

Yarın için ise çok güzel bi rota izliyorum merkezde olsam da öncelikle realin arkasından başlayacağım yola erenköyde devam edicem ardından ise yaka son durağa yakın bir yerde yolculuğum bitecek saat 8de başlayacak yaklaşık bi yarım saat sürse de özellikle erenköyde birikim olabilir belki

• Sarıveliler karamana bağlı bir yer değil miydi benmi yanlış biliyorum.:):/

Evet evet ben örnek vermek için söyledim aynı şekilde taşkent hadim de öyle eskiler bilir veya bizim gibi karla deliren gençler ama diğer insanlar pek bilmezler

• Konyalı hemşerilerim topraklarım dört gözle gözler radarda bekliyor kar sevdası bir başka biz kar tanesinin sokak lambasından ilk düştüğü o anları sevdik kar karda kar.:)hava-kars323uzays3271653126;)

• Konyalı hemşerilerim topraklarım dört gözle gözler radarda bekliyor kar sevdası bir başka biz kar tanesinin sokak lambasından ilk düştüğü o anları sevdik kar karda kar.:)hava-kars323uzays3271653126;)

kütle ha gelcek ha gelcek diye bıraktım sınav çalışmayı onu izliyom :D

• kütle ha gelcek ha gelcek diye bıraktım sınav çalışmayı onu izliyom :D

Bende yarın işten izin aldım havada karada nasıl gelirse gelsin radar dolu kar da kar yatıyorum kalkıyorum kar düşünüyorum kış gelince öyle bir sevinirimki yaşım oluş 34 bendeki bu kar sevdası çoçukluğumdan bu zamana kadar daha kuvvetlendi kar kar kar.^^:):D:hfyeni (18):hava-kars323uzays3271653126

• Bende yarın işten izin aldım havada karada nasıl gelirse gelsin radar dolu kar da kar yatıyorum kalkıyorum kar düşünüyorum kış gelince öyle bir sevinirimki yaşım oluş 34 bendeki bu kar sevdası çoçukluğumdan bu zamana kadar daha kuvvetlendi kar kar kar.^^:):D:hfyeni (18):hava-kars323uzays3271653126

ben bide balıkesirliyim küçükken zaten yılda 1 2 defa yağardı onu bekleyip duruyodum :D

• geldi gibide yağış yok yani şuan bosnada

Sen yıl 2016 2017 sezonunda selçuk ünv olsaydın öyle bir anı unutamazdın efsane kıştı konya merkezde yarım metre kar vardı her gelen yağış yoğun kar olarak düşüyordu kar yerden en son 3 ay içinde eridi sibirya gibiydi merkez ne günleri be unutulmaz.:(

• Sen yıl 2016 2017 sezonunda selçuk ünv olsaydın öyle bir anı unutamazdın efsane kıştı konya merkezde yarım metre kar vardı her gelen yağış yoğun kar olarak düşüyordu kar yerden en son 3 ay içinde eridi sibirya gibiydi merkez ne günleri be unutulmaz.:(

1 sene sonrasında geldim 2017 2018 zamanında ondan sonrada bişey olmadı belki sorun bendedir :D :D

• Beyşehir’in yükseklerinde yoğun kar yağışı başladı. Göz gözü görmüyor.Sabaha daha da artacağı için bir efsaneye doğru gidiyor Konya Nın güneyi

Dostum demek ki karamsarlığa gerek yokmuş artık keyfine bak

• 1 sene sonrasında geldim 2017 2018 zamanında ondan sonrada bişey olmadı belki sorun bendedir :D :D

Estağfirullah öyle demeyelim de konya merkez her yıl örtü kar alır en kötü kışlarda bile ama bu yıl biraz daha şans olmadı sistemler ya geldiğinde eridi yada yağışta azalma oldu boş geçirmeyiz kar olarak geçen yıl bu zamanlarda kar yerde vardı daha alırız ocak boş geçmez konya burası.:):thumbup:

• Hava radar uygulaması öğlene kadar konya merkeze güzel kar vermiş ardından gece yarısı tekrar kara dönmüş yağışlar ve salı öğleye kara devam etmiş güvenilirliği tartışılır belli bi kaynağı yok çünkü kendi çapında bi uygulama