İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sistemdeki 850hpa iyi olmasada beni umutlandıran fark konya merkez olarak konuşuyorum yarın gece geç saatlerde yağış başlarsa sıcaklık -1c olacak ve yağış kuvvetlenirse konya merkez pazartesi öğlen saatlerine kadar kopar öğlen yer sıcaklığına bağlı şartlar iyi yerler soğuk yağışta kuvvetli olursa yağmura bile dönmeden saf kar arada sulu kar sıcaklıklar en fazla +2c kalır buda bizim için sürpriz olur bu şartlar ola bilir herşey uygun özellikle büyük fark yer soğuk diğer sistemden farkı.:thumbup:

• Ne olacak bu Ocak ayının hali?

Kutup bölgesinden aşağı enlemlere salınım ne yazık ki yok bu durumda bize de sistem gelmiyor. Sabır edip bekleyeceğiz artık.

Bize kıyılar gibi -10 lar -12 salınımlar gelmesede sistemler gelir geliyor iç anadoluya 850hpa da -2ler bile kar yağışı için yeterli ha -5ler -10lar -12ler gelir içanadoluda kar yerden kalkmaz beton gibi olur hem biz çoşarız hem kıyı batı kesimler faydalanır onun dışında salınımlar geliyor bundan sonraki salınımlar -5 -8 gibi görünüyor bizim için çok çok iyi ama kıyılar için yağmurdan başka bir şey olmaz sıkıntı burda bu yıl.:thumbup:

Einmal editiert, zuletzt von KoNYaKaR ()

• Bi sistemin a.b değişimiyle ne kadar değişebildiğini gördük.nerdeydi nereye geldi.iste a.b değişimini beklemem bundandır.eskisehir ankara ya gün doğdu.tabi biraz yüksek rakimlari daha sanssli.kuru soğuğu ve rüzgarı bol yiyeceğimiz bir sistem daha

• Bi sistemin a.b değişimiyle ne kadar değişebildiğini gördük.nerdeydi nereye geldi.iste a.b değişimini beklemem bundandır.eskisehir ankara ya gün doğdu.tabi biraz yüksek rakimlari daha sanssli.kuru soğuğu ve rüzgarı bol yiyeceğimiz bir sistem daha

Hocam konya merkez olarak kar yağışını geçtim yağmurda düşmeyecek galiba durum kötü desene son dakika modellerin bize foslaması herşey yalan oldu Allah büyük ne yapalım elimizden bir şey gelmez.:/:thumbup:

2 Mal editiert, zuletzt von KoNYaKaR ()

• Hocam konya merkez olarak kar yağışını geçtim yağmurda düşmeyecek galiba durum kötü desene son dakika modellerin bize fırlaması herşey yalan oldu Allah büyük ne yapalım elimizden bir şey gelmez.:/:thumbup:

O kadar kötü değil yağış bi çok yere kıyaslandığında çok iyi

• Hocam konya merkez olarak kar yağışını geçtim yağmurda düşmeyecek galiba durum kötü desene son dakika modellerin bize fırlaması herşey yalan oldu Allah büyük ne yapalım elimizden bir şey gelmez.:/:thumbup:

Ne alaka yağmurun bile düşmeyeceği

Hocam Ankara 1200 rakımın durumu nedir acaba

• Ne alaka yağmurun bile düşmeyeceği

Ab batıladıkca batıladı egeye çıktı bu durumda konya merkeze kar hayal olur yağmurda çok kuvvetli değil kuru ayaz yiyecez 8sinden sonra birde ayın ortasına kadar yüksek basınç yedikmi modellerde gördüğümü söylüyorum ne alaka ve alaka yakında görün.:):thumbup:

• Hocam konya merkez olarak kar yağışını geçtim yağmurda düşmeyecek galiba durum kötü desene son dakika modellerin bize foslaması herşey yalan oldu Allah büyük ne yapalım elimizden bir şey gelmez.:/:thumbup:

Niye düşmesin gayet iyi yağış yönünden kar biraz muammaya girdi yağış geç girecek galiba nr yaziki

• Yarın sabah bembeyaz uyanacağız inşallah

İnşallah kardeşim dediğin gibi olur şu ab muğla ya antalyada olsa ne güzel olurdu son gün bozdu konya merkezin bu yıl hayal kırıklığı devam ediyor ocak 5 oldu yerde ince örtü bile göremedik hep şanslık bir günde şans bize gülse modeller 3 gün önce kara gömüyor son gün öyle bir dönüyorki sizi sinir edecem diyor ab sistemlerde şans yok iki güncelleme kaldı bir sürpriz olurmu bilmiyorum ab için.:(:/

• uzun zamandır ilk defa böyle bir diyagram görüyorum konya karaman nigde güney yerler için.baya baya kar yağabilir.merkez 'le baya farklılaşma olacak.merkes de bisey yokkken bazi yerlr 50 cm kar olmus olacak.