İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kilanlı Hocam Ic Anadolunun Kuzeyi Için Ne Zamam Güzel Şeyler Konuşmaya Başlıcaz ?

Aha ah modelleri görseniz.ama katdenziden ufak tefek biseyler çıkabiliŕ 2.3 ocak filan.ama ya 7 8 bisey olavak yada yine mort olacağız ve yine enaz 10 una kadar bekleyeceğiz

• Eraay kardeşim maalesef yakın vadede pek tatmin edici bi kar yağışı görünmüyor gibi yakın vadede. Çankırıda Saatlerdir aralıksız yağmur var soğuma yok..

Güzel Günler Bizede Doğacak Elbet Dostum Önce Cefa Sonra Sefa :)

• kilanli hocam sezon öncesi tahminlerde akdeniz bu yıl tembel çalışmayacak deniliyordu ama şu ana kadar fena değil ileride durum nasıl gözüküyor

Aslinds aralık için değilde daha çok şubat ve ocak içindi.ve dogu akdebiz de olmasi bekleniyordu daha çok.subat da akdeniz de noramller altı bekleniyor ama değişebilir

• kilanli inşallah bozmaz zaten bizim genelde iyi aldığımız sistemler ısrarla geliyor diye biliyorum vade yaklaşsada misal geçen sene 16 ocak sistemi taa 5 6 ocak sistemini yaşarken gösterdi ve hiç bozmadan ısrarla geldi umarım ısrarını bozmaz bu sefer

• Şoyle muğlada oluşup doğu karadenize doğru çıkan derin bir siklon tüm bölgeyi kara gomer tabi soguk bi sistemle birlikte.Böyle bir sistem en son 6-8 ocak 2015de gelmişti,iç bölgelerin hemen hemen hepsinde çok iyi kar vardi yanlis hatirlamiyorsam

• 606241c77a109744c1e4053c3.jpg

Sarıveliler'de Pazar günü başlayan yağışlar pazartesi sabahına kadar yerde 50 cm ye yakın bir kar bıraktı.Şu an itibariyle 80 mm yağış düştü ama karın sulu ve ağır olması kar yüksekliğini etkiledi.Pazar gecesi kesilen elektriklerimiz bu gece 2 de ancak geldi.Yağış hala ara ara devam ediyor.Okullar Pazartesi ve Salı tatil oldu.Dağlarda 1 metre üzeri kar var.Taşkent ve Hadim taraflarına da ortalama bu miktarda kar düşmüş resimlerinden gördüğüm kadarıyla.Biraz daha soğuk olsa kuru karla daha fazla birikim yapardı.Kar düşen yerlere çok sevindim.Darısı herkesin başına.

• 10 senedir Kayseri'de görev icabı kaldım. 4 ay önce memleketim Konya'ya döndüm. Kayseri'nin en çok kışını özlerim sanırım. Ama Konya'da şuana kadar cömert davrandı. Anladığım kadarıyla Konya 2016 efsanesini bu yıl yaşamayacak. Ancak 2-3 cm lik kar yağışları olacak galiba. Sanırım iyice pencerede sabaha kadar nöbet günleri geldi çattı yine. Talas bambaşkaydı. Kilanli hocam elinize emeğinize yüreğinize sağlık. Güzel haber vermek için çırpınıp duruyorsunuz. Mümkün mertebe hayalleri yıkmak istemiyorsunuz farkındayım. Yormayın şu adamı o kadar yaa. Nerdeyse ilçe soracak arkadaşlar var. Tabi sizde haklısınız. Bir yıl kar için bekledik. Umarım Rabbim herkesin gönlüne göre hayırlısıyla verir. Bu kışa daha kurak olacak diye tahmin eden medya meteoroloji uzmanları, bu kadar yanıldı ya, bunu görmek bile güzel. Velhasıl artık Konya'dan takipteyim. Hayırlı forumlar güzel insanlar.