İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

• Love of Air :) Kesinlikle haklısınız, ya arkadaşlar ben şunu anlayamıyorum hepimiz hava sevdalısıyız ama burası İç Anadolu bölgesi. Daha öncede de yağışımız bölge olarak azdı sen 20 senede iyice azaldı zaten burası Akdeniz değil Karadeniz değil yani bence beklentileri çok yüksek tutuyoruz gibime geliyor.

• Yaşın

Love of Air :) Kesinlikle haklısınız, ya arkadaşlar ben şunu anlayamıyorum hepimiz hava sevdalısıyız ama burası İç Anadolu bölgesi. Daha öncede de yağışımız bölge olarak azdı sen 20 senede iyice azaldı zaten burası Akdeniz değil Karadeniz değil yani bence beklentileri çok yüksek tutuyoruz gibime geliyor.

Yaşın küçük sanırım

Bundan önceki yyillrda 25 30 1 hafta arayla yağan ve erimeyen kar yağışları olurdu. Bu dönem gerçekten berbat geçti. Kayseri için Ocak subat Arası iyi geçer genelde bakalım. Aralık ayida bitmek üzere bu arada.

• kapadokya50 Arkadaşımız haklı bence de. Bende dahil olmak üzere çoğumuz modellerin gazına geliyoruz, sonuç hüsran oluyor. Bakıyoruz modellere 30-40-50 mm ler havada uçuşuyor ve bir anlığına karasal yerde olduğumuzu unutup gaza geliyoruz. Bizim bölgede en iyisi radara bakıp anı yaşamak olur. Mesela bir model A şehrine az yağış verirken, B şehrine çok yağış verebilir. Gerçekleştiğinde ise bir bakarsınız A şehri, B şehrinden çok yağış almış olur. Bizim bölgede çok rastladım bu duruma.

• Polar atak Hocam 29 yaşındayım, Hatırladığım en iyi kışlardan biri 94 kışı oda tek tük 1 metreyi geçmişti diğeri ise 2004 ve 2012. Bu kışlar haricinde çok sağlam diyeceğim ya 2 ya 3 kış vardır. Eskiden yağışlar uzun sürüyordu tamam doğru ama şiddet olarak günlük yağış açısından bu kadar yüksek değildi. Kayseri’yi iyi bilirim Hocam Kayseri’nin özellikle merkezi eskiden beri iyi kar yağışı alan bir bölge değil zaten hemen 20 km güneyi ve kuzeyi efsane yağışlar alırken merkez o yağışı alamıyor. Hocam ben bizim bölge adına şunu diyorum Kış yağışlarımız azaldı ama Mayıs ve Haziran ayı yağışlarında çocukluk zamanlarıma göre olağanüstü bir artış var özellikle Haziran ayı yağışlarında. İklim maalesef değişiyor ama bence( kendi açımdan konuşuyorum) beklentiyide biz yüksek tutuyoruz diye düşünüyorum.