İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • gfs güzel gidiyor özellikle güney ve doğu için yağış nerdeyse hiç kesilmeden 2 ocaka kaset devam ediyor ama hep aynı yere sürekli değil tabu.

Kar yağışları genelde beklenen saatte gelmez merak etmeyin sistem geçen hataya göre bi gün gecikmeli geldi.sistemleri uc uca ekliyoruz az buçuk birçok yer kar kapacak. Love of Air bizde dahil daha kar yağışı sistemi gelmedi.cuma günü gümüşleri görürüz ve pazar pazartesi

Çorum için nasıl gidiyor hocam modelden pek anlamıyorum da bu arada size çok soru soruyorum affedin 🙏

• gfs güzel gidiyor özellikle güney ve doğu için yağış nerdeyse hiç kesilmeden 2 ocaka kaset devam ediyor ama hep aynı yere sürekli değil tabu.

Kar yağışları genelde beklenen saatte gelmez merak etmeyin sistem geçen hataya göre bi gün gecikmeli geldi.sistemleri uc uca ekliyoruz az buçuk birçok yer kar kapacak. Love of Air bizde dahil daha kar yağışı sistemi gelmedi.cuma günü gümüşleri görürüz ve pazar pazartesi

Hocam vallahi çok zoruma gidiyor. Doğru dürüst yağmur alamadık. MGM nin çıkardığı yağış haritasına bakın anlarsınız. Pis pis sırıtmış Niğde boşluğu. Beklentimi sıfıra çektim, sabahta dedim. Şu ay sonu sisteminde AB nin biraz daha doğulama şansı yok mu? Nerden baksak 96 saat var sisteme.

• İçeri Ortaaa Birrr Kafaaaaa Veeeeee Gooollllllll Çorum Merkeze 35-45 cm arası vermıiiiişşş :gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351/scatisma2::341/scatisma2::341

• Hocam vallahi çok zoruma gidiyor. Doğru dürüst yağmur alamadık. MGM nin çıkardığı yağış haritasına bakın anlarsınız. Pis pis sırıtmış Niğde boşluğu. Beklentimi sıfıra çektim, sabahta dedim. Şu ay sonu sisteminde AB nin biraz daha doğulama şansı yok mu? Nerden baksak 96 saat var sisteme.

Yagis uzun süreli ve birinden alamazsak birinden alacağız her sistem böyle olsun.ne sistemler var bi günlüktür aldın aldın yoksa yatar.okadar yağış bu mevsimde pek olmuyor 60 70 kg bizim coğrafyaya kolay değil dağlık alana belki

• İçeri Ortaaa Birrr Kafaaaaa Veeeeee Gooollllllll Çorum Merkeze 35-45 cm arası vermıiiiişşş :gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351/scatisma2::341/scatisma2::341

Çorum yarın kar alır ama esas haftasonu pazar günü alacak inslalah arkana yaslan ve tadını çıkar bziim gibi yağışla pek ugrsamazsin hiç dehisle

• Çorum yarın kar alır ama esas haftasonu pazar günü alacak inslalah arkana yaslan ve tadını çıkar bziim gibi yağışla pek ugrsamazsin hiç dehisle

Tahminen kaç cm kar olabilir hocam tam cm istemiyorum 10-20 cm vb

• Zaman her şeyi değiştiriyor gerçekten, çocukluğumuzda her kış 1 metreyi aşkın kar yağardı, eskiden daha da çok yağarmış. Karı eskilere sorarsanız çile derlerdi şimdi özleniyor ama yağmıyor 😊

Seneyi hatırlamıyorum tam ama ilkokul zamanlarımızda kar artık bitsin diye du etmiştim, patika yollardan okula giderken.

• Yagis uzun süreli ve birinden alamazsak birinden alacağız her sistem böyle olsun.ne sistemler var bi günlüktür aldın aldın yoksa yatar.okadar yağış bu mevsimde pek olmuyor 60 70 kg bizim coğrafyaya kolay değil dağlık alana belki

Evet hocam bizim buralarda o kadar yağışa nadir rastlanır ancak bizde bi bahtsızlık oldu. Civarda ki şehirler çok sağlam yağış aldı. Bu arada sabaha örtüyle uyanma olasılığımız var gibi? Ne dersin? Ha asıl yağış yarın ve cuma günü olacak sanırım. Diğer sistemi saymazsak.

Eraay sevdim seni dostum. İnşAllah kar görürsün.

• Evet hocam bizim buralarda o kadar yağışa nadir rastlanır ancak bizde bi bahtsızlık oldu. Civarda ki şehirler çok sağlam yağış aldı. Bu arada sabaha örtüyle uyanma olasılığımız var gibi? Ne dersin? Ha asıl yağış yarın ve cuma günü olacak sanırım. Diğer sistemi saymazsak.

Eraay sevdim seni dostum. İnşAllah kar görürsün.

Ben de sizi sevdim hocam :):)