GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Mart 2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• hocam havadada oılsa kar görücekmiyiz burda pazar günü?

Ne havası bafralı,ben kıyılarda 10 cm kar bekliyorum.tabiki Doğu Karadeniz kıyılarında.orta Karadeniz'de hafif örtü olur.sistemin kaymağını Doğu Karadeniz yiyecek

• Bafralı merak etme kar topu oynarsın.biz inşallah kardan adam yapacağız.

akşam ecmwf sadece trabzon,rize ve artvin için iyi.hem soğuğu korudu hemde yağışı arttırdı.orta karadenizin şansı ise azalıyor,soğuk azaldı.sinop,samsun ve ordu kky ile yetinecek gibi.gece ve sabah kar olur.gelelim doğu karadenize.sistemin kaymağını doğu karadeniz yiyecek.giresun,trabzon,rize ve artvin kar alacak.yağışlar en çok rize-artvin arasını etkileyecek.kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla sıcaklık gündüz dahi 0 derecelerde olacak.

UYARI:Cumartesi günü doğu karadeniz genelinde kuvvetli yağmur bekleniyor,yağışlar rize-hopa arasında şiddetli olacak.Cumartesi akşamından itibaren bölge genelinde kar bekleniyor,yağışlar zaman zaman yoğun olacak(Özellikle rize,artvin ve yüksekler.

• Zitat von BaFRaLi55 pid='93523' dateline='1395951847'

azalma yok soğukda -9 giriyor daha ne girsin :) bu mevsimde ayrica Bafra Samsuna göre daha karasal kaliyor bizim kar şansimiz daha fazla herzaman merkeze göre

orası öyle bafrada benim akrabalarım var samsunda yağmur yağarken bafrada kar yağıyormuş.soğukta şuan için azalma var ecmwf sabah düzeltir.ama doğu karadeniz hem soğuk hemde yağış anlamında daha şanslı duruyor

• Zitat von BaFRaLi55 pid='93526' dateline='1395952242'

Soğumada azalma yok Siber hocamiz anlatti hatta 72h si daha güzel dedi gfs ye göre ecm için ecm daha az saat verdiği için azalma var gibi görünüyor

inşallah.ama beni en çok üzen pazartesi yağış olmaması.pazartesi bari sabah kar olsun birşey istemem.sence ne olur

• Zitat von BaFRaLi55 pid='93528' dateline='1395952525'

dekleri unutmamak lazim..bence yağiş olabilir Allaha kalmış

inşallah.pazar günü ardeşen,özellikle köyler felç olacak.babam oyu köyde kullanacak köye çıkacağız.zincirleri çıkarma zamanı.500-600 mt yerler 1 metre olabilir.

• Zitat von Siberianist pid='93542' dateline='1396018222'

İstanbul 30 mart sabahı kar alacağa benziyor, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için ise örtü ihtimali oldukça yüksek

hocam öyle diyorsun ama yağış gözükmüyor

• Siberianist pazar sabahı -8 yok ki gece var.Dek bandı oluşucağıni düşünüyorsun galiba.Yer sıcaklığı çok yüksek izin vermez bence.Fakat Kocaeli,Sakaryanın kuzeyi kky alabilir.İstanbulda özellikle Avrupa yakasında pazar sabahı yağış olmaz.