GFS ve ECMWF Yorumlamaları (19.02.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecmwf yağış haritası
    Bugün kar yağışı haritamız ne yazık ki yok.
    Klasik ecmwf kazıklarına devam yani diyagramlarda pek iç açıcı değil o yüzden paylaşmadım.İyi forumlar...

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• Bu kış hiç umduğumuz gibi olmadı ne yazık ki amerika tarihi kışlarından birini yaşıyor.Biz ise ne haldeyiz modellerde bir türlü mutabakat sağlanamıyor.Bir günde 180 derece değişiyor modeller ve buda insanın canını ister istemez sıkıyor.

• arkadaşlar 35 yaşındayım kendimi bildim bileli kışın kar yağması için dua ederim bu yaşa geldim ilk defa böyle bir kış gördüm inanın böyle bir kış derken tamam kar olmazdı ama yağışsızda olmazdı bu kadar kurak bir kış görmedim bahar neyi getirir belli olmaz atmosfer fena dengesiz olmuş kestirmek zormu zor akıl işi değil gerçekten akıl işi olsaydı modeller bu kadar değişmezdi modellerin anı anına uymadı ondan dolayı bu işi bilen arkadaşlarda yanıldı onları asla suçlayamayız bizim forum harika bu işten dehşet para kazanan profesörüm diyenler bile bu kışı kestiremedi 3 gün sonrasını bilemedi kısmet değilmiş bir arkadaşımı eleştirdim hep verisiz falan tarih olacak diye hatta tartıştım tartışmanın nedenide sürekli bana meslek sırrı dedi olabilir diye düşündüm el elden üstündür dedim zekada zekadan çok üstündür dedim bir iki defada ikazlarda bulundum ama sanırım gençlik ve kar gelsin sevdasıydı hepsi umuttu herşey hepimiz için ama umutlar şu anlık uçmuş gibi görünüyor kısmet diyelim herşeye hayırlısı diyelim amerika bu yıl doydu umuyorumki bu kıştan sonra hiç birimiz kar ne zaman geliyor demeyeceğiz 2015 için tüm hava bilimcileri mini buzul çağı diyor İNŞ öyle olur saygılar arkadaşlar

• 2012 kısındada abd de ocakta çiçekler acmıstı..kayıtlar tutulduğundan beri en sıcak kış mevsimini geçirmişti...hersey sırayla demekki...