GFS ve ECMWF Yorumlamaları (01.02.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yeni ay ile birlikte yeni konudan devam arkadaşlar.
    İnşallah daha güzel modeller paylaşırız buradan.
    Son ecmwf güncellemesine göre kar ve yağış haritası
    Kar yağışı ülke genelinde yok ama sadece doğu karadenizde olduğu için buralı olan arkadaşlar için paylaştım.

Yine yağışsız bir döneme giriyoruz ne yazık ki.:(
    İstanbul ayrıntılı diyagramı

Ankara ayrıntılı diyagramı

İzmir ayrıntılı diyagramı

01.02.2014 toplam yağış

• Zitat von lazuri53 pid='88535' dateline='1391204197'

samet bey mgm pazar günü yağış vermedi.yağış olurmu.bir sorumda bu gece veye sabah rize kky alırmı

Mgm nin sitesindeki tahminler daha çok sabah modellerine göre olduğu için farklılık çıkabilir.Ben merkez için kky olabilir gibi gözüküyor merkez diyagramı da bunu destekliyor bakalım ne olacak.

• Zitat von lazuri53 pid='88535' dateline='1391204197'

samet bey mgm pazar günü yağış vermedi.yağış olurmu.bir sorumda bu gece veye sabah rize kky alırmı

çok zor ihtimal şimdilik yağış olmadığı için olmaz zaten 850 hpa -4 civarında olursa kky ihtimali var.

• Zitat von hasan4545 pid='88539' dateline='1391204949'

Samet kardesim gfsnin on ve onalti subat arasi modellerinin saati saatine atabilirmisin ?¿ Tesekkurler :)

Saati saatine olmaz da çok iyi olursa gün gün paylaşırım.Saat olursa görüntü kirliliği oluyor zaten modeller sayfayı yoruyor.:D

• Gece vakti yazdigim icin flood yapmak zorundayim ozur dilerim.Bilal kardes efsane olurmu bilmem.Cok iyi hatirliyorum modeller bir sogugu 1 gun icerisinde butun guncrllemelerde gosteriyorsa o sistem gelecektir.Ben hep boyle gordum insallah dahada iyisi olur cekirdek gelir :D

• Bu 14 Şubat modeli düşündüğüm Şubat sonu modeli ile ne kadar benzer öyle.. Erken gelme ihtimali de var bahsettigim sistemin 10 12 şubattan sonra kara kış başlıyor :D

EDIT: bu akşam ve yarın akşam modeller açısından çok önemli. Çok yakınlarda bir kar kokusu var. 8 Şubat sonrası için bile bir şeyler olabilir o derece yani.

Einmal editiert, zuletzt von pendikcii ()

• Keşke polar olarak gozukse idi.

Bu da olmazsa gene bozarsa kafama sikar giderim artik :D .

Ya su yağış olmadığı zamanki modelleri paylasmasan :). KASIYO ne biçim ya .

AF-YOK

• Bu 14 Şubat modeli düşündüğüm Şubat sonu modeli ile ne kadar benzer öyle.. Erken gelme ihtimali de var bahsettigim sistemin 10 12 şubattan sonra kara kış başlıyor :D

EDIT: bu akşam ve yarın akşam modeller açısından çok önemli. Çok yakınlarda bir kar kokusu var. 8 Şubat sonrası için bile bir şeyler olabilir o derece yani.

Pendikcii selam , seni yakalamışken burda da söylim.. Esas sen hani diyordun yaŞubat sonu şubat sonu diye ! Al sana mgm den şubat sonu ! 24 şubat - 2 mart batı gölgeleler mevsim normallerinin 1 ila 3 derece yukarısı :) bakıyorum sistemi erkenede çekmeye başlamışsın zaten :D herhalde sende farkına varmışsın .. Sana ilk buna benzer yazıyı az önce Semih in Şubat ayına sibirya damgasında yazdım , :) geçmil olsun.. Neden geçmiş olsun benim artık ümidim yavaş yavaş bütün verilen tarihlere inancını kaybediyor da ondan !!!!

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()