GFS ve ECMWF Yorumlamaları (27.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • crossbench sadece neden modellere bakıyorsun.diyagramlar ve endseklere bakmayi denermisin? yada bir örnek vereyim.

günler önce bugün modellere göre bahar havasi olmaliydi peki sonuç??

haa sen antalyadasın kışı kapatabilirsin yada sizin orda kış başlamamiş di dimi :S

böyle kışı kapatin diyenlere biraz sinirleniyorum kusura bakmayin

• Benim kışım 1-9 şubat arası olacak. Gerisi benim için boş. Kışım yok yani. Sadece yağışa bakarım.Kışı bitirdim derken zaten çokda başlatmamıştım kendim için. :D Az öncede demek istediğim kimse ümitli olmasınki sonrasında hayal kırıklığına uğramayın. Olacaksa süpriz olsun dedim. :)

Ben kışı bitirdim kendimce, sizede açıkca bitirin diyorum ama ben bitsin diyince kışda bitmiyor yani. Bu yönden de düşünebilirsin. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()

• [font=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif][/font]
    [font=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]28 ocak salı günü için haritalı ve dereceli özel marmara tahminim[/font]

• Arkadaşlar, modellere de baksak, diyagramlara da baksak, endekslere de baksak maalesef gidişat açıkça kötü. Bloğumda açtığım konuda veri paylaşımı yapmıyorum çünkü neredeyse o yüksek basıncı bizim için olumlu yere koyan, adam akıllı sistem indiren veri kalmadı. Kala kala birkaç perturbation'a kaldık, halimiz yaman.
    Beklentilerim aynı, değişmedi fakat ben de bir insanım, duygularım var elbet. Şunu söylemek istiyorum ki modellere bakmaktan tiksiniyorum son zamanlarda. Yavaş yavaş kışı bitiriyorum kafamda ama aslında bu yanlış birşey. Daha şubatın gidişatının ne olacağı kesin olarak belli değil fakat bu artık yorgunluk göstergesi. Bu yıl önceki yıllara oranla inanılmaz derecede fazla hayalkırıklığıyla karşılaştık. Çok yorulduk sistem peşinde koşmaktan. Sanki biz bir gemide mürettebataydık, gözcüydük, bütün ufku gözlüyorduk bütük kış. Sadece 1 kere karayı gördük, gerçek karayı. 28 Kasım-3 Aralık-8 Aralık, 13 Ocak-17 Ocak-24 Ocak... Bakın nasıl da ard arda sıralanmış hayalkırıklığı tarihleri. Her ay döneminde 4 hareketlilik yaşadık yaklaşık olarak. 28 Kasım-3 Aralık-8 Aralık-10 Aralık, bunlardan sadece 10 aralıkta mutlu olduk, turnayı gözünden vurduk, geri kalanlar koskoca bir hayalkırıklığıydı. Ocak da aynı şekilde, 13 Ocak-17 Ocak-24 Ocak-27 Ocak, yine sadece son sistemde mutlu olabildik ama ne mutluluk ha (!) Şubatın 6'sı ile birlikte, yine bu tarz bir sürece giriyoruz. Ard arda aksiyonlu tarihler görülecek, makus kaderimizin kırılmasını bekleyeceğiz. Bir bakarsınız önümüze gelen tarihlerin hepsi adamakıllı sistemlerle hatırlanır, kim bilir, şubat ayı, tüm aralık ve ocağı unutturur. Ama şunu bilmenizi istiyorum, herşeyin bitmiş olma ihtimali de var. Bu ihtimalle yaşayın.
    Ben şahsen çok yorgunum ve çok sıkıldım. Keşke biran önce Nisan gelse durumundayım. Beklentilerim ve mantığım kış bitmedi dese de duygularım elbette bitirme taraftarı.
    Şimdiden kışı bitirmek, hala duygularla hareket etmektir bu arada. Duygularınızla bitirin kışı, çünkü verilerde hala umut var. Ben duygularımla bitirdim ama sitede gerçekleri söylemem lazım, o yüzden bloğumdaki konuya da kilit vurmuyorum.
    Ne olursa olsun kendinizi en kötüye hazırlayın

• Zitat von Siberianist pid='87275' dateline='1390843601'

Arkadaşlar, modellere de baksak, diyagramlara da baksak, endekslere de baksak maalesef gidişat açıkça kötü. Bloğumda açtığım konuda veri paylaşımı yapmıyorum çünkü neredeyse o yüksek basıncı bizim için olumlu yere koyan, adam akıllı sistem indiren veri kalmadı. Kala kala birkaç perturbation'a kaldık, halimiz yaman.
    Beklentilerim aynı, değişmedi fakat ben de bir insanım, duygularım var elbet. Şunu söylemek istiyorum ki modellere bakmaktan tiksiniyorum son zamanlarda. Yavaş yavaş kışı bitiriyorum kafamda ama aslında bu yanlış birşey. Daha şubatın gidişatının ne olacağı kesin olarak belli değil fakat bu artık yorgunluk göstergesi. Bu yıl önceki yıllara oranla inanılmaz derecede fazla hayalkırıklığıyla karşılaştık. Çok yorulduk sistem peşinde koşmaktan. Sanki biz bir gemide mürettebataydık, gözcüydük, bütün ufku gözlüyorduk bütük kış. Sadece 1 kere karayı gördük, gerçek karayı. 28 Kasım-3 Aralık-8 Aralık, 13 Ocak-17 Ocak-24 Ocak... Bakın nasıl da ard arda sıralanmış hayalkırıklığı tarihleri. Her ay döneminde 4 hareketlilik yaşadık yaklaşık olarak. 28 Kasım-3 Aralık-8 Aralık-10 Aralık, bunlardan sadece 10 aralıkta mutlu olduk, turnayı gözünden vurduk, geri kalanlar koskoca bir hayalkırıklığıydı. Ocak da aynı şekilde, 13 Ocak-17 Ocak-24 Ocak-27 Ocak, yine sadece son sistemde mutlu olabildik ama ne mutluluk ha (!) Şubatın 6'sı ile birlikte, yine bu tarz bir sürece giriyoruz. Ard arda aksiyonlu tarihler görülecek, makus kaderimizin kırılmasını bekleyeceğiz. Bir bakarsınız önümüze gelen tarihlerin hepsi adamakıllı sistemlerle hatırlanır, kim bilir, şubat ayı, tüm aralık ve ocağı unutturur. Ama şunu bilmenizi istiyorum, herşeyin bitmiş olma ihtimali de var. Bu ihtimalle yaşayın.
    Ben şahsen çok yorgunum ve çok sıkıldım. Keşke biran önce Nisan gelse durumundayım. Beklentilerim ve mantığım kış bitmedi dese de duygularım elbette bitirme taraftarı.
    Şimdiden kışı bitirmek, hala duygularla hareket etmektir bu arada. Duygularınızla bitirin kışı, çünkü verilerde hala umut var. Ben duygularımla bitirdim ama sitede gerçekleri söylemem lazım, o yüzden bloğumdaki konuya da kilit vurmuyorum.

Aynen.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Zitat von Siberianist pid='87275' dateline='1390843601'

Arkadaşlar, modellere de baksak, diyagramlara da baksak, endekslere de baksak maalesef gidişat açıkça kötü. Bloğumda açtığım konuda veri paylaşımı yapmıyorum çünkü neredeyse o yüksek basıncı bizim için olumlu yere koyan, adam akıllı sistem indiren veri kalmadı. Kala kala birkaç perturbation'a kaldık, halimiz yaman.

Özellikle Ocağın son 10 günü konusuna Ocak çıkmadan kilit vurmayın lütfen.Benim yazacaklarım olacak.

• Tam 15 gün önce herkesin ocak sistemine konsantre olmuşken, bir tek benim görüpte bu sitedeki herkese anons ettiğim 5 şubat sistemi hayırlı uğurlu olsun. Allahın izni ve bereketi ile kuvvetli bir sistem geliyor.

• En hareketli sene geçen seneydi neredeyse bütün sistemler suratımıza patlamıştı :D bu sene ise çok sıkıcı ama en büyük hayal kırıklığının olduğu yıl oldu şubatı dışarıda tutuyorum.