30 Ocak'ta İstanbul'a Kar ihtimali

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Murat pid='87957' dateline='1391068718'

Artık şu 27 ocak ve 30 ocak sayfaları kapanmalı diiyorum arkadaşlar ! :) , önümüze bakma vakti geldi .. Bundan sonra şubat ayı sayfalarından devam etmeliyiz diye düşünüyorum .. Kapanmıştır artık 27 ve 30 ocak !

Sabredin 24.00 e az kaldı.+- 1 gün bile olabilir.

• İstanbulda kar bekliyen arkadaşlar konu subat ilk gunleriyle ilgili suan icin yagisda var sogumada ancak 3 5 derecelik bir sıcaklık düşüşü var ancak yağışlı hava kendi ekseninde bir dönüş yaparsa yapma olanagida var ayın 3 den itibaren ıstanbul yağış olarak istenilen yağış miktarina ulasacakdir sıcaklıklarda buna paralel düşüş olasılığı var diyorum cunku bu sisdemler cok ince hesaplar yapilim tahmin olarak sunuluyo gelişmeler - 2 gosderiyo 20 cm karda ıyi olur yorum yazmiyim dededim ama bilgimizi saklamamak lazim basınç cok değişken sadece saatlik basınç degismlerini takip edin ve emin olun herkese hayırlı olsun

• Zitat von sinan pid='88002' dateline='1391078696'

İstanbulda kar bekliyen arkadaşlar konu subat ilk gunleriyle ilgili suan icin yagisda var sogumada ancak 3 5 derecelik bir sıcaklık düşüşü var ancak yağışlı hava kendi ekseninde bir dönüş yaparsa yapma olanagida var ayın 3 den itibaren ıstanbul yağış olarak istenilen yağış miktarina ulasacakdir sıcaklıklarda buna paralel düşüş olasılığı var diyorum cunku bu sisdemler cok ince hesaplar yapilim tahmin olarak sunuluyo gelişmeler - 2 gosderiyo 20 cm karda ıyi olur yorum yazmiyim dededim ama bilgimizi saklamamak lazim basınç cok değişken sadece saatlik basınç degismlerini takip edin ve emin olun herkese hayırlı olsun

Birde bunu türkçe çevirisi ile açıklarsan seviniriz forum sakinleri olarak :)

• Zitat von Efsane-Semih pid='88044' dateline='1391084338'

B.taşta tek tük kar atıyor.

Beşiktaş'tan Maslak'a kadar Boğaza paralel Avrupa yakasında dar bir alanda çisenti şeklinde yağış görünüyor radarda...

• Kadıköy Maltepe arası kar düşmedi sanırsam hiç. Sürekli camdan kontrol etmeme rağmen denk gelmedim.

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)