30 Ocak'ta İstanbul'a Kar ihtimali

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Buz gibi Moskova yüksek basıncının izobar çizğilerinin Karadeniz'in kuzey kıyılarında sıklaşması ile oluşacak olan fırtınanında etkisi ile dek li kar yağışları almamız muhtemel diye düşünüyorum.Özellikle kuzey kıyılarımız.

• Zitat von eumetsat_delisi pid='87410' dateline='1390918107'

Buz gibi Moskova yüksek basıncının izobar çizğilerinin Karadeniz'in kuzey kıyılarında sıklaşması ile oluşacak olan fırtınanında etkisi ile dek li kar yağışları almamız muhtemel diye düşünüyorum.Özellikle kuzey kıyılarımız.

kuzey doğu kıyılarımız mı desek acaba? :)

• Zitat von wildleo1907 pid='87413' dateline='1390918623'

kuzey doğu kıyılarımız mı desek acaba? :)

Demeye dilim varmıyor,ama gerçekleri kabullenmek gerek.Yinede umudum var.

• Zitat von wildleo1907 pid='87377' dateline='1390910777'

Anadolu yakası özellikle Perşembe sabah saatlerinde kar alabilir. Hem sıcaklık kar seviyelerinde olacak hem de yağış öğleye kadar Anadolu yakası ile Yalova ve Sakarya'nın batısını içine alacak şekilde etkisini gösterecek ardından yağış sıkıntısı var sonrasında soğuk hava etkisi yitiriyor.

dostum istanbul avrupa yakası için ne bekliyorsun ?

• Zitat von Yunus Saraç pid='87417' dateline='1390919084'

Arkadaşlar konu başlığıyla alakasız ama havaforum gibi forum düzenlemeyi bilenler bana ulaşsın bu sitemi havaforum gibi yapabilen kişiye 20 tl kontör + metin2 oyununda 50 tl değerinde bir çar vericem ve siteme gelen ilk 2 kişiye adminlik vericeğim saygılarımla....

http://www.bedava-sitem.com/?u…utm_medium=footertextlink ve
    http://linkweb.tr.gg/Bedava-Forum-Kur.htm yardımcı olabildiysem ne mutlu.

AF-YOK

• Zitat von tahminci_0055 pid='87423' dateline='1390920113'

dostum istanbul avrupa yakası için ne bekliyorsun ?

Wildeleo nun önceki mesajlarına baktım bu sistemden anadolu yakası daha şanslıymış anadolu yakası ne alırsa avrupupa yakası benzerini alır

• meriç üsküdardaydim ama 30 unda Ümraniye-çekmeköy taraflara gideceğim oralari nasil olur yabancısıyım buranin sogumasi nasil?

ayrica o sis neydi ya öyle hayatımda ilk kez öyle bir sis gördüm

• 27 de aldığımız soguk balkanlara geri çekildi yarın akşam tekrar trakyadan giriş yapacak gene soguk gene sınırda onu demeye çalıştım :)

tek merakım gene alırmıyız kar ?

• Zitat von BaFRaLi55 pid='87461' dateline='1390926913'

meriç üsküdardaydim ama 30 unda Ümraniye-çekmeköy taraflara gideceğim oralari nasil olur yabancısıyım buranin sogumasi nasil?

ayrica o sis neydi ya öyle hayatımda ilk kez öyle bir sis gördüm

Boşver Ümraniyeyi çık Üsküdar-Çamlıca'ya yağış olursa kesin kar olur orda. Ümraniye hakkınde pek bi bilgim yok maalesef. Sis Kartalda da baya yoğundu, ama ben daha kuvvetlisini görmüştüm :D.

• Zitat von ultrAslan pid='87467' dateline='1390927935'

30 ocak sisteminde sakarya kar alırmı ?

Yağış çok çok az. Hatta yok. O yüzden kuru soğuk olur desek daha doğru olur.