30 Ocak'ta İstanbul'a Kar ihtimali

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yağış gene 27 ocak gibi yetersiz kalmaz mı Üstad. Belki 27 si sisteminsen bile daha az olabilir gibi sanki .. Birde mgm 30 ocak perşembe gününü en yüksek 6 derece bulutlu gösteriyor !!

• Zitat von Murat pid='87367' dateline='1390909991'

Yağış gene 27 ocak gibi yetersiz kalmaz mı Üstad. Belki 27 si sisteminsen bile daha az olabilir gibi sanki .. Birde mgm 30 ocak perşembe gününü en yüksek 6 derece bulutlu gösteriyor !!

Güncellendi.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• İstanbul'un kuzey ve doğusunun kar alma olasılığı batı ilçelere oranla daha fazla görünüyor. Ancak yağış açısından sıkıntılı bir sistem, 31 Ocak da soğuk hava kuzeye çekilirken bu kez batı ilçelerde yağış ihtimali görünüyor.

• O değerlerde kar yağması lazım o zaman ! bugün salı , belki yarın bu saatlerde tekrar güncellendiğinda soğuk ve yağış bir tık daha güçlenir :D

• Anadolu yakası özellikle Perşembe sabah saatlerinde kar alabilir. Hem sıcaklık kar seviyelerinde olacak hem de yağış öğleye kadar Anadolu yakası ile Yalova ve Sakarya'nın batısını içine alacak şekilde etkisini gösterecek ardından yağış sıkıntısı var sonrasında soğuk hava etkisi yitiriyor.

• Zitat von wildleo1907 pid='87380' dateline='1390911330'

Örtü oluşturacak nitelikte bir yağış beklemiyorum siz de beklemeyin bence özellikle de sahilde...

Yok hocam benim umudum havada da olsa kar yeniden görebilmek dün kısmet olmadı :S

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Zitat von Efsane-Semih pid='87362' dateline='1390909355'

Istanbul kar alacak.benden bu basligi acmadan once benden baska bekleyende yoktu.demekki dogru yoldayiz. :D

İşte orada çok haklısın üstadım.Sence Perşembe Anadolu mu daha şanslı bu sefer Göztepe'de kar görim artık dün kısmet olmadı :S

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Zitat von Yunus Saraç pid='87381' dateline='1390911473'

200 mt rakım çekmeköyde örtü olabilirimi wildeleo hocam

Çekmeköy, Ümraniye, kayışdağı civarı ile doğusundaki yüksek yerlerde öğle saatlerinde eriyeceğini düşündüğüm ince bir örtü gece 03:00 ile sabah 09:00 arasında oluşabilir.

• Zitat von Efsane-Semih pid='87387' dateline='1390911904'

Wildeo nunda dedigi gibi anadolu yakasi ve kuzey ilceler daha sansli.aman aman bi yagis yok ama son ana kadar degisebilir..

İçimi rahatltattın üstat

• Sıcaklık acayip iyi seviyelere gelcek gibi ama yağış bakımından inanılmaz bi sıkıntı olabilir 30unda

Einmal editiert, zuletzt von Berkay ()