GFS ve ECMWF Yorumlamaları (21.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar yeni konudan devam edelim.Hadi hayırlısı.İnşallah mahcup olmayız.:D:D
    Arkadaşlar sadece yağış paylaşacağım.Kar yağışı haritası tahminlere göre bir şey göstermiyor.Gereksiz yormayalım siteyi sevincim sadece yağmur olması.:)
    26 Ocak pazar

27 Ocak Pazartesi

28 Ocak Salı

29 Ocak Çarşamba

30 Ocak Perşembe

İstanbul diyagramı

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• Burayada paylaşmal gerek diye düşünüyorum; @Mikdatca: Şubat ayından önce hiç ve Şubat ayında ise İstanbula kar çok zor yağar gibi duruyor. Yarın akşam başlayacak yağmurlarla idare edin artık.

• Ecmf modeli sabahki calistirmada kuzeydeki devasa soguhu foguya iteceginininnisaretini vermisti ve aksam dogruyu buldu aslinda ecmwf bozmadi dogruyu buldu gfs ile ger ne kadar farkli gozukselerde su an evmf daha dogru ciktilar uretecek ve gfs ye uyacak ve ben tekrarliyorum pazar pazartesi istanbulda yer yer diyorum kar sulukar gorulecek

• Ecwfs son çıktıda bozmuş olsada;gfs...izlandayı daha güçlendirmiş;olsada....Valla kaybedecek neyimiz var ;gelmişiz artık koskoca ayın sonuna çelişkide de kaldığım oldu .Ancak verdiğim tarihler(26.27.28.29.30.31)ocak Günlerinde kuzey ve kuzey batıda kar yağışı görülme şansı oldukca yüksektir diyorum...Hani denir ya...ya batar .ya çıkar.ve beklentimin ;paşalar gibi arkasında durma..kararındayım.

Einmal editiert, zuletzt von ozaN37 ()

• Zitat von ozaN37 pid='85341' dateline='1390256424'

Ecwfs son çıktıda bozmuş olsada;gfs...izlandayı daha güçlendirmiş;olsada....Valla kaybedecek neyimiz var ;gelmişiz artık koskoca ayın sonuna çelişkide de kaldığım oldu .Ancak verdiğim tarihler(26.27.28.29.30.31)ocak Günlerinde kuzey ve kuzey batıda kar yağışı görülme şansı oldukca yüksektir diyorum...Hani denir ya...ya batar .ya çıkar.ve beklentimin ;paşalar gibi arkasında durma..kararındayım.

ben de bekliyordum ama artık ümidim bitti o tarihler için.Gözümü şubata diktim

• Sabah gfs guncellemesi tam bekledigim sinoptik gorunum.( ocak ayindan bahsetmiyorum.ben ocagi kapattim)sibirya yb devasa boyutlara ulasmis.gecede boylemiydi ?

• nerde arkadaşlarimız cok az kisi girmis geceden bu yana haberler kötü herhalde televizyonlar bas bas bagiriyor yağıs geliyor diye acaba nasıl olcak ah soyle bir moral olsa sistem ustune sistem alsak insaallah