GFS ve ECMWF Yorumlamaları (17.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Buradan devam arkadaşlar....
    Son ecmwf yağış beklentisi türkiye geneli
    17.01.2014 cuma

18.01.2014 Cumartesi

19.01.2014 Pazar

20.01.2014 Pazartesi

21.01.2014 Salı

22.01.2014 Çarşamba

3 büyük ilin 10 günlük model çıktısı(ayrıntılı)
    İstanbul

Ankara

İzmir

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• Zitat von BaFRaLi55 pid='84154' dateline='1389910570'

Maşallah yağış harıka ilk yağmur sonra kar ins

En azından yağış var buda bir gelişme bence sonraki günler tutarlı olmayacağı için paylaşmadım normal de 3 gün daha var.

• Önemli olan..Önümüzdeki hafta.Ancak Hafta sonunda;sıcaklık değerleri;bazı yerlerde..!yani bu kadarı da olmaza kadar çıkabilir..!açıkçası ben o kadar olmasını beklemiyorum;ama.Dediğim gibi biz bence ;Haftaya kilitlenelim,,pazartesi sonrasına.

• Zitat von BaFRaLi55 pid='84154' dateline='1389910570'

Maşallah yağış harıka ilk yağmur sonra kar ins

24 den itibaren; Karadenizin iç kesimlerin de Kar yağışları görülecek; inşallah.Ama..evet ilk başta güzel yağmur;hatta sağanaklarımızı..alıcaz.

• Zitat von ozaN37 pid='84158' dateline='1389911081'

24 den itibaren; Karadenizin iç kesimlerin de Kar yağışları görülecek; inşallah.Ama..evet ilk başta güzel yağmur;hatta sağanaklarımızı..alıcaz.

Uzun vade pek o tarihlerde karadenizde yağış görmüyor ama batıdan bir yağış girişi gözüküyor.Hayırlısı bakalım...

• Zitat von Samet_113 pid='84160' dateline='1389911159'

Uzun vade pek o tarihlerde karadenizde yağış görmüyor ama batıdan bir yağış girişi gözüküyor.Hayırlısı bakalım...

Bence deişecektir..Asıl,aslında biliyorsun samet kardeşim;ben ''Kar bazında''(28..31) arası beklediğimi söledim;ama bu verdiğim tarihlerde de yağışı ve son günlerde ise kuzey bölgeler de iç kesimlerde sıcaklık değerleri'ne bağlı kar yağışı da olabileceğini söledim..evet bir beklentim böle;bir dieri ise 26,28 ve 29,31 tarihli oluşumlar;Ama Tümüyle Yağış (Kar+Yağmur) olarak değerlendirdiğimiz de tabi senin verdiğin çizelgede olmayan 20,(23) sistemi de bunların içinde.

Einmal editiert, zuletzt von ozaN37 ()

• Kar yağışı modeli de var ama vade uzun olduğu için doğu ve iç kesimler daha çok beklenti dahilinde kalıyor ve sıcaklığın da biraz yükselmesi batı kesimlerin kar alma olasılığını azaltıyor modele göre.

• Bence deişecektir..Asıl,aslında biliyorsun samet kardeşim;ben ''Kar bazında''((27)28..31) arası beklediğimi söledim;ama bu verdiğim tarihlerde de yağışı ve son günlerde ise kuzey bölgeler de iç kesimlerde sıcaklık değerleri'ne bağlı kar yağışı da olabileceğini söledim..evet bir beklentim böle;bir dier beklentim de Kuzey bölgeler de;iç kesimleri için Kar bazlı olanı 26,28 ve 29,31 tarihli oluşumlar;Ama Tümüyle Yağış (Kar+Yağmur) olarak değerlendirdiğimiz de tabi senin verdiğin çizelgede olmayan 20,(23) sistemi de bunların içinde.

Ama dilerseniz biraz açalım artık...

Bu beklenti tahminimde açılmamız gerekiyorsa /80 olarak gördüğüm;karadenizin iç kesimleri...marmaranın kuzey doğusu dışında tabi ki doğu anadolu hiç katmıyorum; yalnız doğu anadolu nun kuzeyi ve doğusu...
    Kar görme ihtimali olan dier yerler..iç ege..iç anadolunun kuzey ve iç kesimleri..ve trakya ,,,marmara ama istanbul demiyorum..deişime açık olarak; (istanbul için şu an beklentim kky)Karadeniz batı,orta karadeniz kıyıları.
    Tarihlere tamca gelelim tamca yaklaşalım;bu konuları tamca açıcam....
    bu açılımlı verdiğim yerlerde !2! tahmin üzerinden bakıyorum ve bekliyorum..ocağın final sistemine yada sistemlerine dair beklentim (1).27,31 sistemi yada (2). 26,28 ve 29.30.31 tarihlerine tekabül eden sistemler,oluşumlardır.

• Beyler bu geceki uzun vade Gfs çalıştırması gerçek anlamda saçmalıktır.Hani işimize gelmeyeni beğenmeme prensibine gidenlere..uymak deil;gerçekten tam bir saçmalık.Bir günde bu kadar br deişim imkansız noktasındadır;hiç bir oluşum,,hiç bir sistem..ab + yb bu kadar kolay toz gibi;yok olmaz.Bunlada kalmamış Yok artık...Basra bile görünmüş...nese tam bir saçmalık dizesi;modelin tek tutarlılığı ise;azorun iyiden iyiye güçlenme trendinin sürdüğüdür.

• Ocak final sistemin patlar, şubat ilk haftasında bir sistem gelir anca

• Yanılıyorsun sen bu geceki modelde kalmışsın ...bu modele hiç bakma bile;o konuda da mesaj yazdım..incele sıkıntı yok..Şubat ne 1 i ne 2 si ;)