GFS ve ECMWF Yorumlamaları (16.01.2014)

 • 16.17.18 tarihli oluşum;kelimenin tam anlamıyla güme gidiyor;ama türkiye kısa çaplı,kısa süreli yağışlar alacaktır.Şimdi hedef;az öncede belirttiğim gbi..20 sinden itibaren başlıyacak yağışlar. Ayın 25.26 sı gibi;az da olsa kuzey bölgelerde kar geçişleri görülecek..ve özellikle ise 29.30.31 tarihli günlerde;ocak ayına güzel bir final hazırlayacak olan;sisteme kavuşacağız..Kuzey Ve iç kesimlerde özellikle;uzun bir aradan sonra; Etkili derecesinde;Kar yağışları görülecektir.

 • Çok büyük sistem gözükmese de bu görüntüleri görmeyi bile özlemişim biraz mavi tonları olsun üstümüzde sarı dan bıktık bu mevsimde...

 • Aynen adminim Gfs de radikal deişimler var;dün gece ve özellikle bu gece..Tek kelime harika bir çıktı vermiş...İtalyanlar;şu ana kadar başarılı görünüyor..bu son günlerde; bencede dedikleri;kesin gerçekleşecek..o günleri görürsek ki;;bende bir tarih verdim..RABBİM yanıltmayacak..İnşallah.Bu arara Ecwf nin çok iyi çıktılarla;seyreden,seyride kesinlikle sevindirici.

 • ULUSOY23 pid='84003' dateline='1389829317' wrote:

  yani bize doğru geliyormu dostlar anlamadığım için kusura bakmayın yeniyim ben burda eger bu seferde gelmezse 6.kez yağmur duasına cıkcaz )))


  Evet Geliyor..İnşallah.;)

 • ULUSOY23 pid='84003' dateline='1389829317' wrote:

  yani bize doğru geliyormu dostlar anlamadığım için kusura bakmayın yeniyim ben burda eger bu seferde gelmezse 6.kez yağmur duasına cıkcaz )))


  Konu başlığına uyumlu son verileri yorumluyoruz ve son verilere göre evet bize doğru hamle var.

 • @dmin pid='84006' dateline='1389830769' wrote:


  Konu başlığına uyumlu son verileri yorumluyoruz ve son verilere göre evet bize doğru hamle var.  Adminim Mükemmel bir Görüntü;özlediğimiz..gözümüzün yolda olduğu;bir görünüm...Bu blokaj kuruldumu;artık zaten sırtımız yere gelmiyecek...İşte Ecwf nin ve accuwetherın..Şubat analizide bundan ibaret;boşuna coşturmuyorlar...Fazlasıyla kuraklığıda;geçirdiğimiz günleride;unutup geride bırakacaz...ve gene bu oluşum neticesi ile;şubata martın eklenmeside sağlanacak...belki imkansız geliyor..gibi ama ;bu kadar yaşadıklarımızdan sonra;;2012 nin aynısı yada üstünde olabilir her şey.:)

 • ozaN37 pid='84007' dateline='1389831490' wrote:

  Adminim Mükemmel bir Görüntü;özlediğimiz..gözümüzün yolda olduğu;bir görünüm...Bu blokaj kuruldumu;artık zaten sırtımız yere gelmiyecek...İşte Ecwf nin ve accuwetherın..Şubat analizide bundan ibaret;boşuna coşturmuyorlar...Fazlasıyla kuraklığıda;geçirdiğimiz günleride;unutup geride bırakacaz...ve gene bu oluşum neticesi ile;şubata martın eklenmeside sağlanacak...belki imkansız geliyor..gibi ama ;bu kadar yaşadıklarımızdan sonra;;2012 nin aynısı yada üstünde olabilir her şey.:)  İnşallah... :D