GFS ve ECMWF Yorumlamaları (15.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von zemheri... pid='83944' dateline='1389811239'

ne zmaandır girmiyordum..allah şifa versi arkadaşlar..günde 4 defa aynı hüsranı ruhunuza neden yasatıyorsunuzki...yorulur insan yahu..sistem gelse bile bu psikolojik yorgunluğun telafisini yapamayabilir...bir çok kişinin psikolojisi bozulmuş maalesef..totemelr falan..saçma batıl inançlar..bence dostlar haftada bır bakın modellere..hiç olmazsa daha az üzülürsünüz...tavsiye tabiki..isterseniz günde 8 kere bakın..saygılar..

zemheri ben neredeyse hiç bakmadım şu 24 ocak sisteminin kuvvetli göründüğü zamanlarda biraz baktım başkada bakmadım. aşağı yukarı hepimiz tahmin ediyorduk böyle ani soğuktan sonra bir cacık çıkmayacağını bende buna güvenerek bakmadım modellere tahminim tuttu ama bu kadar kurak beklemiyordum tek beklemediğim şey oydu bir de ocağın sonlarına doğru bir sistem beklentim vardı onu göreceğiz artık nasıl bir şey olacak.

• Zitat von Gray Cities pid='83953' dateline='1389813373'

zemheri ben neredeyse hiç bakmadım şu 24 ocak sisteminin kuvvetli göründüğü zamanlarda biraz baktım başkada bakmadım. aşağı yukarı hepimiz tahmin ediyorduk böyle ani soğuktan sonra bir cacık çıkmayacağını bende buna güvenerek bakmadım modellere tahminim tuttu ama bu kadar kurak beklemiyordum tek beklemediğim şey oydu bir de ocağın sonlarına doğru bir sistem beklentim vardı onu göreceğiz artık nasıl bir şey olacak.

son güncellemeye göre sanki o ay sonundaki sistemde tırt çıktı.

• Zitat von salim59 pid='83955' dateline='1389813494'

son güncellemeye göre sanki o ay sonundaki sistemde tırt çıktı.

bilmiyorum artık ben bu tahmini geçmiş yıllara ve tabiki basınç yerleşimlerine göre yapmıştım taa o zaman çok önceydi yani aralıktaki kardan sonra dediğim gibi kuraklık beklediğimden fazla oldu bir de ocak sonunda sistem bekliyordum göreceğiz...

• Zitat von wildleo1907 pid='83892' dateline='1389769604'

P.tesi - Salı Orta Karadeniz'e vermez Adapazarı bursa arası sıcaklık rekorunu, Çarşamba ise Samsun için yukarıda da belirtmiş olduğum 20 derecelerin aşılmasını bekliyorum. Çarşamba günü batıdan itibaren yağışla birlikte sıcaklıklar 8-10 derece birden azalış gösterecek.

Şu son günlede aldığım en iyi haber.

• Ocak bitmeden önce;27.28.29.30.31 Tarihli sistem yolda;Ayrıca 24 de olarak;vermiş olduğum tarih içinde 21.22...24.25 tarihli sistemler ve yağışlar mevcut olduğu;iyice artık belirginleşt. Gfs.özellikle modeller bağlamın da sapma yapabilir;ama bu sefer..sapmalar olsada;ki beklerim..Ancak bu sefer ertelenme yok..!Son revize tarihim 27 si demiştim ve bu tarihte çok güçlü olmasada;uzun bir aradan sonra..Özellikle Kuzey bölgelerimizde Kar yağışları görülecek;özellikle 29.30.31 tarihleri boyunca...geçtiğimiz günlerde olan 13.14 sisteminde ise;sadece doğu karadeniz'de yağış ve kyy,kar yağışı;olduğu için ve ayrıca tek bölge konumuyla kaldığı için..Bunun yanında da bazı yerler olduğıu için;listeye girmeyen oluşum olarak değerlendirmem de kalmıştır.

Einmal editiert, zuletzt von ozaN37 ()