GFS ve ECMWF Yorumlamaları (11.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • işalah biz ocak sonu bi değişme olur yoksa kuruduk yaa akşam bi dert sabahın ilk saatleri bi dert öğlen bi dert gel artık soğuk hava işallah gelir işallah..

• 17 sisteminden pek umudum yok 24 ocak sistemi şu an efsane niteliğinde neredeyse yağış o kadar bol ki eğer yağışta bir azalma olmazsa tarih tekerrür edecek şu anda biz verilen soğuğun daha fazlasını bekliyorum azor ingiltere' nin içine tamamen girerse bizede -12,-14 arası bir soğuk girer 850hpa

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• yeter yeteeer sabrimin sinirlarini zorluyorum
    daha beteri nasil daha beteri nasil olacak turkiye cöl degil ya aylardir bulundugum mevkiye yagis olmadi

• Valla 17 yada 18 kilit nokta benim gözümde eğer hareketlenirse kar,yağmur ama sistem ama yağış olursa bu tarih ve takibinde olacak,olmazsa zaten Artık ister istemez şunu sölicez..!Kış 2013 sonrasında 2014 içinde bitmiştir..!Sağlık olsun

• 13 den umudumuz yok 17 sinden umudumuz yok.hoop 24 oluyor ondanda umudumuz yok
    subat geliyor iki gonul kandirmaca yagmur hoop kis bitti yaz geldi kurak sonbahar kurak kis kurak. kurak kurak

• Zitat von sonork pid='82838' dateline='1389467682'

13 den umudumuz yok 17 sinden umudumuz yok.hoop 24 oluyor ondanda umudumuz yok
    subat geliyor iki gonul kandirmaca yagmur hoop kis bitti yaz geldi kurak sonbahar kurak kis kurak. kurak kurak

ok

• Ecmwf son güncellemesi gayet iyi, İzlanda etkisini kaybedecege benziyor, azor oldukça iyi durumda, yani yağış iyi olursa ocak son haftası, çoğu kış olduğu gibi kara doyariz, inşallah.

• Beyler şimdide 24 görünen aslında 13,14 dü ama olmadı sonra 17,18 oldu sonra 20,21 dedik ve son olarak da 24 oldu..!!ben tekrar sölüyorum..!Bakın dostlar olursa tam tarih aralığı 17,21 dir..bu tarihler aşarsa 24 geldiğinde 27 olacak....sonrasımı daha sonraki tarihler ve bölelikle şubat,mart la 2014 bitti bu kadar..!

• Kışı bitiren arkadaşlar, yazı da bitirmeye hazırlanın isterseniz, 3 ay önden mi gidiyorsunuz, daha kış mevsiminin 20. Gününe girmedik, kış 21 aralıkta başlar 21 martta biter Türkiye de, haberiniz olsun.

• Zitat von BaFRaLi55 pid='82846' dateline='1389468039'

azor çoşuyor 20 sinden sonra galiba 2 modelde hemfikir

Evet, İzlanda yı yenme vakti geldi artık:hfyeni (25):

• Zitat von BaFRaLi55 pid='82846' dateline='1389468039'

azor çoşuyor 20 sinden sonra galiba 2 modelde hemfikir

Verdiğim tarihleri geçerse sanmıyorum ki olsun...hadi 24 de olsun ama bu tarihler ötelene ötelene o tarihlere geliyor emin olun.Bu sefer tek güzel noktaysa şu...gfs ve ecm aynı noktada buluşuyor.umarım gerçekleşir 17,24 bu tarihler sondur..!Tabi diceksiniz şubat var mart var...ama o günler geldiğinde nasıl onlarında tarih olduğunu,boş olduğunu görücez..!!ister istemez..!Ama bu tarihler boş olmazsa,kilit kırılırsa size şimdiden söliyebilirim ki Şubat Mükemmel ötesi olacaktır...Kar kış kıyamet tabiri yerine gelcektir..Mart da çok güzel geçecek.Tabi bu kilit,döngü kırılırsa...Çark dönerse İnşallah.

Einmal editiert, zuletzt von ozaN37 ()