GFS ve ECMWF Yorumlamaları (07.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Pendikci, elinde hiçbir veri yoktu. Yanlış anlama seninle uğraşmak gibi olmasın :) fakat bu: Basketbolda arkanı dönersin potaya topu rastgele atarsın da girer ya, aynen öyle bir durum. Yarın akşam da her şey kötüye yönelirse; forumu bi 5 gün rahat bırakın derim. Ama son dakika golü atılmazsa şayet...

Ben hep umursanmadim burda ve amator gibi algiladiniz beni. Özellikle BaFRaLi55 adlı kişi beni böyle aşıladi foruma malesefki

• Kimsenin seni aşağıladığı yok sen öyle algılamak istiyorsun. Elinde veri olmadan konuştuğun için bafrali senden şom ağızlı diye senden kıl kapmış olabilir.
    Umut vaadedin UMUT!

AF-YOK

• Kimsenin seni aşağıladığı yok sen öyle algılamak istiyorsun. Elinde veri olmadan konuştuğun için bafrali senden şom ağızlı diye senden kıl kapmış olabilir.
    Umut vaadedin UMUT!

Herneyse ama zemheri adlı kişi çok şey bildiğini zanneder gibi konuşması varya beni acaip sinirlendirdi. yok efendim ben demiştim yok efendim ben biliyordum yok efendim ben çok önceden söylemiştim yok efendim ben dememişmiydim.. Asıl banlanmasi gereken üye tiplemesi bunun gibiler..

Her neyse dediğim gibi geçmiş geçmişte kaldı.

Sistem in 15 öncesi gelmesi imkansız.. 15 ten sonrası ise tam olarak tam belli değil. Eğer azor biraz bastırır izlandayi etkisiz hale getirirse ama bir An önce o zaman olabilir biraz ama çok şey beklememek lazım.

Onun sonrasini konuşmak erken ama dematteo sitesinin görüşü doğru çıkacak Ocağı unutturacak bir sistem gelecektir bence

• Pendikçi, kış 90 gün. Karlı gün sayısı İstanbul'da olsa olsa 10 gün zaten. Hadi 9 diyelim. Şu gün, kar yağmayacak demek, zaten %90 ihtimalle doğru bilmeyi vadediyor. Sallasan da böyle, sallamasan da. Marifet %10'u yakalamakta, görmekte.
    Aynı zamanda, hadi açıkla bakalım şu verileri, hani paylaşmadığın verileri, bir arkadaşın daha biliyordu? Merak ettim ve eminim forumdaki herkes merak ediyor

• Aslında ECMWF sevindirdi beni. Nedeni ise basit : 168h'den sonra alçak basınç etkisi altına giriyoruz. En kötü olasılık yağmur alacağız. Ve ben şuan ne yağsa sevinecek durumdayım.
    [hr]

Zitat von pendikcii pid='81547' dateline='1389121818'

Herkese selamlar
    Arkadaşlar gerçekten büyük ayıp ettiniz. Beni banlayarak büyük ayıp ettiniz. Her neyse geçmiş geçmişte kaldı bunun önemi yok. Ama söyleyeceğim bir kaç şey var.

Birincisi ; zemheri denen karakrer, kişi bana salak dedi. çirkef dedi. Ama banlanmadı. Ama ben düşüncemi söylediğim için banladım. O kişilik ahlakını duzeltsin öyle gelsin hakkımda konuşsun.

Iikincisi; ben dedim sevinmeyin gfs biraz düzelebilir ama yıllarda ecmwf yi takip eden biri olarak bu durumun böyle devam etmeyeceğini tahmin ettim. Bakın şimdi nasılda ahlanıp vahlanıyorsunuz..

Öncelikle iyi akşamlar. Sizin banlandığınızı görmemiştim. Cidden hakaret veya huzursuzluk çıkarmadığınız halde banlandıysanız haksızlık olmuş kusura bakmayın, ancak öyle değil ise hak etmişsiniz. Bu arada zemheri'nin hakaret ettiği mesajı caps alıp bana Ö.M yoluyla bildirin, bizde gerekeni yapalım. Görmeden bir şey yapamam, yapamayız. Eğer kanıtlarsanız şaşırım, zemheri arkadışımızın şuana kadar bir yanlışını bile görmedim. 'Salak' kelimesi ona yakışmaz, en azından benim tanıdığım zemheriye.
    Bu arada bilgilendireyim üyelerimizi. Forumda tartışmak elbette serbest, insanlar tartışa tartışa uzlaşır veya rekabete girer. Bunda problem yok ancak bu tartışma veya rekabet çirkefliğe ve hakarete ulaşmasın. Eğer ulaşırsa, bizde gerekli yaptırımları uygulamak zorunda kalırız. Kısaca tartışmak serbest, hakaret boyutuna ulaşmadıkça.

Heeeyy maşşallah be :D.

• Özel mesaj gönderdim Hocam.

Ilginiz için teşekkürler

Siberianist kardeşim geloooo dediğiniz sisteme gelmeyecek dedim bunun yuzdesi yoktu o zamanlar Size göre çünkü ecm çok iyi gidiyordu ama ben iyi gittiğine bakmam ilerde nasıl gideceğini tahmin ederim. Ve yüzde 70 gelecek olan sisteme yüzde 80 gelmez dedim. Varın gerisini siz düşünün. Vesselam

Einmal editiert, zuletzt von pendikcii ()

• canı sen burda hıc dırlma sımdı..mıleltı doldurusa getırmeye calısma....ızın vermem ben buna...dırlama ortalarda...özelden yaz güvenıyosan kendıne...kız gibi aglama ortalarda...

• canı sen burda hıc dırlma sımdı..mıleltı doldurusa getırmeye calısma....ızın vermem ben buna...dırlama ortalarda...özelden yaz güvenıyosan kendıne...kız gibi aglama ortalarda...

Canim kardesim eğer şu ana kadar olan ahlakını düzelterek konusacaksan ben varim. Yoksa muhattap almam..

• demişsinde zar atıyon sanırım adı üstünde tahmin modeller tamam yazar çizer sen neye dayanarak olmaz dedin zaten kışın bir bölgede 10 gün kar görülse süperdir bazı bölgeler hariç sen diyonki ben dedim ama dediğinin dayanağı yok biz sürekli bu sitedeyiz sürekli modeller üzerine yorum yaparız Siberianist tanda modellere bakarak kendi bilgisine deneyemini dayanarak yazıyor keyfi yazmaz bu adam ama sen hep keyfi yazdın bundan adım gibi eminim neden dersen senin kışın hergünü kar olmaz ama gelecek kar soğugu tahmin etmek çok zorduren fazla % 20 dir şansın o gelecek kar ve soğuğu ttutturmak hiç bir veri sunmadan atıp tutan herzaman çoktur seninkide onlardan emin ol sadece söyledin attın neye dayanarak konuşuyon diyenlere tek bir veri sunmadın başka bişey değildi yaptığın burda çok konuşmaklakimse popüler olmaz emin ol arkadaşım ortaya dayanak sunacan bundan dolayı bu soğujkar gelir yada gelmez diyecen o kadar basit..

• demişsinde zar atıyon sanırım adı üstünde tahmin modeller tamam yazar çizer sen neye dayanarak olmaz dedin zaten kışın bir bölgede 10 gün kar görülse süperdir bazı bölgeler hariç sen diyonki ben dedim ama dediğinin dayanağı yok biz sürekli bu sitedeyiz sürekli modeller üzerine yorum yaparız Siberianist tanda modellere bakarak kendi bilgisine deneyemini dayanarak yazıyor keyfi yazmaz bu adam ama sen hep keyfi yazdın bundan adım gibi eminim neden dersen senin kışın hergünü kar olmaz ama gelecek kar soğugu tahmin etmek çok zorduren fazla % 20 dir şansın o gelecek kar ve soğuğu ttutturmak hiç bir veri sunmadan atıp tutan herzaman çoktur seninkide onlardan emin ol sadece söyledin attın neye dayanarak konuşuyon diyenlere tek bir veri sunmadın başka bişey değildi yaptığın burda çok konuşmaklakimse popüler olmaz emin ol arkadaşım ortaya dayanak sunacan bundan dolayı bu soğujkar gelir yada gelmez diyecen o kadar basit..

Kardeşim öncelikle ben burda kimse bana inansin falan demiyorum. Kimseye üstünlük peşinde değilim. Sadece gelip takılıyorum forumda ve düşündüklerimi söylüyorum veri paylaşacak durumum yok. Evde pc olsa belki paylasirim. Ama mobil den zor oluyor fazla uğraşmak istemiyorum. Ve ben şu anda forumda kimseyede fikirlerimi kabul ettirmek, inandırmak peşinde değilim sadece dusuncelerimi söylüyorum. Veri paylasmadigim için beni amatör ve saçma buluyorsunuz. Varın görün benim için sıkıntı yok. Benim üstünlük gibi amacım yok. Vesselam

• Zitat von pendikcii pid='81599' dateline='1389130531'

Kardeşim öncelikle ben burda kimse bana inansin falan demiyorum. Kimseye üstünlük peşinde değilim. Sadece gelip takılıyorum forumda ve düşündüklerimi söylüyorum veri paylaşacak durumum yok. Evde pc olsa belki paylasirim. Ama mobil den zor oluyor fazla uğraşmak istemiyorum. Ve ben şu anda forumda kimseyede fikirlerimi kabul ettirmek, inandırmak peşinde değilim sadece dusuncelerimi söylüyorum. Veri paylasmadigim için beni amatör ve saçma buluyorsunuz. Varın görün benim için sıkıntı yok. Benim üstünlük gibi amacım yok. Vesselam

arkadaşım inanki kırılma darılma ama sadece muhalefet olmak için konuştun buna adım gibi eminim ben burda asla kimseyle tartışmadım çok nadir yazarım ama günün 12 saati sitedeyim kışın tabi yazın girmeme gerek iklimimizi biliyom yazın sürekli 40 aşağı inmez sıcaklıkveri paylaşacak durumun yok ama bildiklerini yazarak anlatabilirsin resim falan istemiyoz ao nao gfs cfs emcf vs. bunlar şu yolu gösteriyor izlanda bunu yapıyor azor şu konumda izlanda bu konumda şu derece bu güçle şu derece falan yer güçsüz kuzeyden gelen güneyi öteler güneyden kuzeyi öteler bunları açıklasan inan çok sevinecem öyle dediklerinle olmuyor emin ol arkadaşım Siberianist konuşurken herşeyi sunar ortaya falanca yerde şu şöyle bu böyle olursa güzel olur yada kötü olur diye yoksa bende yazarım sistem gelmez kar gelmez şu gelmez diye saygılar