GFS ve ECMWF Yorumlamaları (06.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zeki Müren dinleyin iyi gelir. Her akşam modelin çıktığı yerden, her akşam modelin çıktığı yerden, sistemler doğuyor, gecelerime :D

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Zitat von Efsane-Semih pid='81280' dateline='1389034937'

7 gün var sisteme acele etmeyin ;) Model bozulabilir.Ama endeksler bozulmadığı sürece sorun yok.Sistem geri dönecek.

Hocam Çay'ın diyagramını bulamadım hiç. Eğer biliyorsanız... :)

AF-YOK

• Sisteme 7 gün var. 10 Aralık sistemini hatırlayın. Bi düzeldi, bi bozuldu. Yine aynı durum söz konusu. Hem Semih abi de haklı, endeksler bozulmadığı sürece problem yok.

• Zitat von Carl2 pid='81287' dateline='1389035293'

Sisteme 7 gün var. 10 Aralık sistemini hatırlayın. Bi düzeldi, bi bozuldu. Yine aynı durum söz konusu. Hem Semih abi de haklı, endeksler bozulmadığı sürece problem yok.

bunun aynisini ben dedimiştim meriç aynı düşünüyoruz umarim öyle olucak :hfyeni (42)::hfyeni (42):

• Ben hiçbir zaman çok mutlu olmayı istemem, yani sadece sistem değil hayat da dahil. Bugün aşırı mutluysam yarın illaki başımı belalar sarıyor.

AF-YOK

• [size=2]Hadi en kötü ihtimal, kuraklıktan kurtulacağız diyebiliriz. Neredeyse 10 Aralıkdan beri yağış almayan batı kesimler önümüzdeki hafta yağışla tanışacak büyük olasılıkla. [/size]

[size=2]([/size][size=2]Ben yarın yine modellerde Sibirya soğuklarının bize doğru yol alacağını düşünmekteyim. Bu en en en kötü olasılık.)[/size]

(Yukarıdan Aşağı / 13-14-15-16 Ocak)

Uzun bir aradan sonra, alçak basınç bizi ziyarete gelmiş, siz hâlâ isyanlardasınız. Ben buna bile sevindim.

• beyler yeniden ufak bir hatırlatma

10 Aralık sistemini hatırlayın.Düşünün o günleri.Sistem bi ara kayboldu hemen panikledik ayni bügün gibi ama sonra yinede geldi inş yine öyle olucak :D

• arkadaslar bir bardak soğuk su için ve uyuyun bence...bazılarınıza iyi oluyır aslında..kimse kusura bakmasın..sıstemın gelıp gelmeyecegı bıle bellı degulkken kac cm dıye soranlara ıyı oluyor ...biraz tecrübelenmiş oluyorlar...bana olumsuzsun zemheri bilmem ne dıyenlere ıyı bı cevap oldu son modeller..ıolumsuz degıl temkinli olmaktır...

• arkadaslar bir bardak soğuk su için ve uyuyun bence...bazılarınıza iyi oluyır aslında..kimse kusura bakmasın..sıstemın gelıp gelmeyecegı bıle bellı degulkken kac cm dıye soranlara ıyı oluyor ...biraz tecrübelenmiş oluyorlar...bana olumsuzsun zemheri bilmem ne dıyenlere ıyı bı cevap oldu son modeller..ıolumsuz degıl temkinli olmaktır...

Vallahi zemheri, başımızın üstünde yerin var. Pendikçi gibi, sallamasyon iş yapmıyorsun. Düşüncelerinin nedenleri söylüyorsun :) Aman pendikçi gibi olma :D

• ya sizlere bir soru sormak istıyorum??aranızda hiç 2007 kısınıu özleyen var mı..su ankı gidisat ondanda beter gıbi ya...aralık basından beri yagıs yok...sinir bozucu

• 915 inanılmaz gercektende..zaten bu sene batı avrupa çok rüzgarsız bır kıs geciriyordu...biraz rüzgar yapar bu sekılde olursa....:) darısı o kadar olmasada bizimde başımıza..havnın hareketlenmesi için ab şart...