GFS ve ECMWF Yorumlamaları (06.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • [size=4]ECMWF[/size]

TEMP.

ECMWF - 168

ECMWF - 192

ECMWF - 216

ECMWF - 240

BASINÇ

ECMWF - 168

ECMWF - 192

ECMWF - 216

ECMWF - 240

• ne oluyor anlamıyom site iyice gitti bir ordan bir burdan iki günde bir başka sayfadan devam ediyoz ne olduğunu bi anlasam samet kardeş bunlara kendi başınamı karar veriyon yoksa adminlerin haberi varmı bu yaptıklarından

Einmal editiert, zuletzt von buzmavisi ()

• Zitat von buzmavisi pid='80784' dateline='1388959053'

ne oluyor anlamıyom site iyice gitti bir ordan bir burdan iki günde bir başka sayfadan devam ediyoz ne olduğunu bi anlasam samet kardeş bunlara kendi başınamı karar veriyon yoksa adminlerin haberi varmı bu yaptıklarından

Bizim kafamıza göre göre böyle bir şey yapmamız mümkün değil bunu isteyen de admin dir.Her gün değiştirme sebebimiz ise konu içinde çok mesaj biriktiği için hangi güne ve saate ait olduğu karıştırılıyor bu yüzden böyle bir yola gidildi.Üyelerde hangi gün modellere ne yorum yapıldığını kolayca bulabiliyor.Şimdilik bu şekilde devam edeceğiz.Daha düzenli bir yapıya kavuştu modellerin yorumlanması bu şekilde.

• Dediklerim çıkıyor bir bir :) :) şaka bi yana. Ecmwf aksam güncellemesinde gfs ye uymadi. Eğer yarın da uymassa o zaman şenlik olabilir ama gfsnin bu sefer affetmeyecegini düşünüyorum :)

• güncelleme skandal devame dıyor...yanılmayı o kadar istıyorumki...gfs düzelmedıkkçe bana rahat olmaz...umarım bır mucize olur...

• Dediklerim çıkıyor bir bir :) :) şaka bi yana. Ecmwf aksam güncellemesinde gfs ye uymadi. Eğer yarın da uymassa o zaman şenlik olabilir ama gfsnin bu sefer affetmeyecegini düşünüyorum :)

Dediklerinin hiçbiri çıkmadı, değişiklik dahi olmadı zaten :D herşey aynı tas aynı hamam, ECM tayfası da GFS de inat ediyor :D

• Hocam ben yarın akşam en geç geceye kadar ecm nin gfs ye uyacagini soyledim. Yarin burda olun :D

O zaman, dediklerin yine birbir çıkmamış oluyor a dostum :) Dediklerinin birebir çıkması için yarını beklemen gerekiyor. Bu arada ECMWF güncellenirken sen neredeydin yahu, gözlerimiz çok aradı seni, eksikliğin baya hissedildi :)
    Bilgisayarınızın, klavyenizin, farenizin ve çevrenizdeki araçların sağlığı için, zarar görmemeleri için güncellemenin devamını takip etmeyin :D ECMWF kadar güzel çıkmayacak :D

• Aslında GFS düzelmiş ucundan. Diyagramlara yansır bu düzelme. En azından akşam güncellemesi kadar ucube bir diyagram çıkmaz diye düşünüyorum :)