Galatasaray Lig/ŞL/Transfer Analizim

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Genelde okumayı sevmeyen milletiz ama ben yinede yazdım isteyenler bu yazdıklarımla ilgili görüşlerini paylaşabilir. :)

Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız bazı maçlar hariç Galatasaray 2 yıldır benim beklediğim düzeyde futbol oynamıyor.Fatih Terim'in ilk senesindeki Elmander'li Engin'li Emre'li takım müthişti.Her rakibe sahayı dar ediyordu ve yenilse bile alkış alıyordu.Şimdi ise temposuz futbol oynuyoruz ve kanatları hiç kullanamıyoruz.Hakan Balta zaten mecbur kalmasa ileri çıkmaz.Bu sistemle ligin orta ve alt sıralarındaki takımları rahat rahat geçeriz ama dişimize göre takımlara karşı ve deplasmanlarda zor.Ben zevk almıyorum bu futboldan.Sebebi ise beklentilerimin altında kalması.Yoksa Galatasaray'ın maçı olacakta ben mi sıkılacam? :) Şuan takım oyunundan çok bireysel yıldızlarımızla gol(goller) arıyoruz.Drogba-Sneijder-Burak ya da frikikten Selçuk'un birşey yaratmasını bekliyoruz.Muslera-Hamit-Chedjou-Semih-Hakan Balta-Melo-Selçuk-Engin-Amrabat-Sneijder-Drogba.Ligde zorlu deplasmanlarda tercihim bu kadro olur.Zorlu deplasmanlarda Drogba sık sık geriye geldiğinden dolayı Burak ileride bazen yanlız kalıyor. Rakibin savunmasıda sert olunca Burak tek başına kaybolup gidiyor. O yüzden Engin ve Amrabat gibi hızlı oyuncularla iş yapılabilir.
    Şampiyonlar Ligi'nde kura çekildi.Real Madrid-Juventus ve Kopenhag rakiplerimiz oldu.Şimdi klasik bir Avrupalı yorumu vardır.Galatasaray'dan çekiniyoruz.Real Madrid ve Juventus o imkanlarla o bütçelerle çekiniyorlarsa bıraksınlar bu işi diyorum ben.Tamam Galatasaray zamanında Real Madrid ve Juventus'un canını yakmış olabilir.Bu grupta avori 1. Real Madrid, 2. ise Juventus.Biz zoru başarmaya çalışacağız ve başarırsak tekrar efsane oluruz.Kolay rakip bekleyip ve gelincede onları geçip geçip biz buralara geldik diyerektende kendimizi kandırmayalım.Öncelikle Galatasaray'ın iyi bir kanat oyuncusuna ihtiyaç var.Bruma uzun vadece çok büyük bir ilaç olur.Ama bu sene bize gelip ŞL'de maç kazandırır diyemeyiz.18 yaşında sonuçta.Transferinde bittiği söyleniyor.10 veya 12 Milyon Euro'ya, 5 yıllık sözleşme.Hayırlısı bakalım.Diğer bir sorunlu bölgede sol bek.Bu bölge içinde Coentrao'nun adı geçiyor.Eğer bu 2 transfer olursa ve bu 2 oyuncu sahadaki tandeme uyarsa Galatasaray bir süpriz yapabilir.Ama bu transferler şart.
    Galatasaray ligte ilk 3 hafta sonucunda 1 galibiyet 2 beraberlik aldı.Performans olarak çok iyi değildik ama ligteki en zorlu deplasmanlardan puan çıkarttık.Hatırlayacağınız gibi geçen senede Galatasaray bu 2 deplasmandan beraberlikle ayrılmıştı.(Bursa-Eskişehir)... 4. haftada Arena'da Antalya ve 5. haftada (15 Eylül) Olimpiyat Stadında Beşiktaş ile karşılaşacak GS. Ayın 17sinde de Real Madrid maçı var. Bu periyodda Galatasaray Beşiktaş maçında Drogba'yı ve birkaç oyuncusunu dinlendirebilir.Galatasaray hakkında daha net yorumlar yapabilmek için Beşiktaş veya Real Madrid maçı sonrasını beklemeliyiz. Galatasaray'ın ritmi en geç 7. haftada oturacaktır.4 Eylülde Galatasaray'ın AB oyuncularının Türk statüsünde oynaması için yaptığı başvuru sonuçlanacak.Eğer oradan olumlu bir sonuç gelirse Galatasaray'ın Lig maçlarında eli rahatlayacak ve bu gelişmeler olursa ŞL'yede doğrudan etki edecektir.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()

• Konu için teşekkürler ve de çok güzel bir yazı olmuş :) bnm düşüncelerim ; galatasaray üst üste başarılar alınca doğruyu söyliyim çok havalandı birde bu yetmiyormuş gibi ligde en sert deplasmanlar üst üste geldi puan kaybettik bu gayet normal ama şuan ki futbolumuzu değiştirmek gerek. burak sağolsun her golü ben atıcam diye hiç pas vermiyor en basitinden eskişehir maçında en az 2 pozisyon böyleydi drogba yanında bomboş ama ben atıcam diye pas vermiyor . ben burağın gönderilmesinden yanayım artık bizde işi bitti geçen sene o kadar golüde drogba sneijder selçuk sayesinde attı hep içerde bekliyor top önüne inerse gol... bruma dediğin gibi -oyuncularımızın ab statüsü kabul edilirse- ilaç gibi gelir bruma-dr.ogba ikilisi özellikle cl olmak üzere harika işler görür. ama bundan önce hamitin yerine takviye yapmamız gerek bursa maçında hamit kötüydü kanat yoktu eskişehir maçında ise sağ kanat hiç yoktu . rakiplerimiz gs maçına hep sol kanat ağırlıklı antrenman yapıyorlar o yüzden sağ kanat çok önemli. eksikliklerimiz bunlar. engin istediği zaman harika oynuyor tüm oyuncuları kesebilir. sneijder'a zaten laf yok 3 maçtır en iyimiz. selçuk son maçta kendini bırakmıştı fiziksel gücünü arttırması lazım şut çalışması lazım eski gollerini özledik. eboue ve semih defansın dinamoları harikalar. muslera süper ötesi :D drogba,sneijder,eboue,semih,muslera,selçuk,melo takımın iskeleti araya kimlerin geleceğini iyi seçmek gerek. Muslera-eboue-chedjou-semih-riera-selçuk-sneijder-melo-hamit-amrabat-drogba şampiyonlar ligi kadrosu. muslera-semih-eboue-chedjou-hakan-selçuk-sneijder-melo-engin-drogba-umut lig kadrosu olmalı. şampiyonlar liginde ölüm grubundayız çok çalışmamız lazım ben 2. oluruz diyorum istekli ve ruhla oynarsak 1. bile oluruz. ÖLÜMÜNE GALATASARAY :D

• Konu için teşekkürler ve de çok güzel bir yazı olmuş :) bnm düşüncelerim ; galatasaray üst üste başarılar alınca doğruyu söyliyim çok havalandı birde bu yetmiyormuş gibi ligde en sert deplasmanlar üst üste geldi puan kaybettik bu gayet normal ama şuan ki futbolumuzu değiştirmek gerek. burak sağolsun her golü ben atıcam diye hiç pas vermiyor en basitinden eskişehir maçında en az 2 pozisyon böyleydi drogba yanında bomboş ama ben atıcam diye pas vermiyor . ben burağın gönderilmesinden yanayım artık bizde işi bitti geçen sene o kadar golüde drogba sneijder selçuk sayesinde attı hep içerde bekliyor top önüne inerse gol... bruma dediğin gibi -oyuncularımızın ab statüsü kabul edilirse- ilaç gibi gelir bruma-dr.ogba ikilisi özellikle cl olmak üzere harika işler görür. ama bundan önce hamitin yerine takviye yapmamız gerek bursa maçında hamit kötüydü kanat yoktu eskişehir maçında ise sağ kanat hiç yoktu . rakiplerimiz gs maçına hep sol kanat ağırlıklı antrenman yapıyorlar o yüzden sağ kanat çok önemli. eksikliklerimiz bunlar. engin istediği zaman harika oynuyor tüm oyuncuları kesebilir. sneijder'a zaten laf yok 3 maçtır en iyimiz. selçuk son maçta kendini bırakmıştı fiziksel gücünü arttırması lazım şut çalışması lazım eski gollerini özledik. eboue ve semih defansın dinamoları harikalar. muslera süper ötesi :D drogba,sneijder,eboue,semih,muslera,selçuk,melo takımın iskeleti araya kimlerin geleceğini iyi seçmek gerek. Muslera-eboue-chedjou-semih-riera-selçuk-sneijder-melo-hamit-amrabat-drogba şampiyonlar ligi kadrosu. muslera-semih-eboue-chedjou-hakan-selçuk-sneijder-melo-engin-drogba-umut lig kadrosu olmalı. şampiyonlar liginde ölüm grubundayız çok çalışmamız lazım ben 2. oluruz diyorum istekli ve ruhla oynarsak 1. bile oluruz. ÖLÜMÜNE GALATASARAY :D

Bruma sağ-sol oynayabiliyor.AB Statüsü kabul görürse Orta saha Amrabat-Selçuk-Melo-Bruma olabilir.Önlerinde Sneijder, onun önünde de Drogba.

Riera Villrealle anlasmis...

Pazartesi veya salıyı beklemek gerekiyor kesin haberler için. Bakıp göreceğiz.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bruma'yı muhtemelen sağ'a koyar ağırlıklı olarak drogbanın yanına gelir tabi forma şansı bulursa :)

AB statüsü kabul olursa Amrabat ve Bruma Eğer olmazsa Daha çok Bruma ve Engin(Hamit, Emre) tercini olacaktır.

Albert Einstein

• Amrabat'a 8,6 M.€ verildi. Bunun tam 3 milyonu resmen Amrabat kendisi karşıladı.Belki bilmiyorsundur.

Albert Einstein

• konu aktif değil biraz aktifleştirmek lazım Galatasaray transferlerini falan en iyisi burda konuşalım :D Alex Telles son haberlere göre 5 ocakta imzalıyacak dany karabükspora kiralanmış. hakan çalhanoğlu alınırsa çok iyi olur :)

Liberta Per Gli ultrAs ! A C A B

Faşizme Karşı Omuz Omuza !

• Zitat von anteptekar pid='78898' dateline='1388331775'

bu gidişle forum spor sitesine dönecek

sana spor yerlerine bak diyen yok kardeşim ;) sitede her şeyi konuşup tartışıyoruz sadece hava konuları olsaydı ne zevki olurdu ?

Liberta Per Gli ultrAs ! A C A B

Faşizme Karşı Omuz Omuza !

• Ben zaman zaman Fifa 13 oynuyorum.Shamrock Rovers diye bir takımı oynatıyorum.Bu takımda E.Zayed ile Finn diye 2 tane santrofor var ki inanılmaz gol atma becerisine sahipler.Beklemediğiniz anlarda gol yapma yetenekleri var.Bu oyuncular Galatasaray'a alınmalı bence.

• Zitat von eumetsat_delisi pid='82077' dateline='1389285069'

Ben zaman zaman Fifa 13 oynuyorum.Shamrock Rovers diye bir takımı oynatıyorum.Bu takımda E.Zayed ile Finn diye 2 tane santrofor var ki inanılmaz gol atma becerisine sahipler.Beklemediğiniz anlarda gol yapma yetenekleri var.Bu oyuncular Galatasaray'a alınmalı bence.

Albert Einstein

• Zitat von eumetsat_delisi pid='82077' dateline='1389285069'

Ben zaman zaman Fifa 13 oynuyorum.Shamrock Rovers diye bir takımı oynatıyorum.Bu takımda E.Zayed ile Finn diye 2 tane santrofor var ki inanılmaz gol atma becerisine sahipler.Beklemediğiniz anlarda gol yapma yetenekleri var.Bu oyuncular Galatasaray'a alınmalı bence.

Eamon Zayed 30, Finn 26 yaşında. Oynadıkları lige bakarsak bir zamanlar bizim ülkemizde "Yıldız" denilen Tabata onlar için Ronaldinho'dur.
    Zayed son 3 sezonda sadece 33 maça çıkmış ve 9 gol atmış.Finn ise 2011'den beri 33 maç oynamış 5 gol atmış. Türkiye'de belki PTT 1. Lig'de oynarlar.

Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()