Denizlerimiz ile ilgili yorumlar, durum bilgilendirmeleri

• Yav Kuzey Ege de rüzgar ne zaman dinecek bu konuda bir bilgisi olan ya da tahmini olan var mı ? Deniz e girilmiyor soğugundan.İçme suyu gibi mübarek :)

insanın gerçek değeri kendi kendisinden özgürleşmeyi ne ölçüde ve ne anlamda becerebildiği ile belirlenir.

• Denizlerimizin soguk olmasi DEK acisindan bize olumsuz yansimaz mi?

Yani DEKten tam anlamiyla faydalanabilmemiz icin cok daha soguk sistemlere gerekir ki aradaki gerekli sicaklik farki saglansin.

• Denizlerimizin soguk olmasi DEK acisindan bize olumsuz yansimaz mi?

Yani DEKten tam anlamiyla faydalanabilmemiz icin cok daha soguk sistemlere gerekir ki aradaki gerekli sicaklik farki saglansin.

Mesele denizlerin cok sicak yada yada cok soguk olmasi dégil. Sicakken, yeterli düşuk ısıyı yakalayinca avantajdir ancak sınırda sistemler icin dezavantajdir. Burada en önemlu husus şu; dek icin 850 hpa ile deniz suyu sicakligi arasinda ki fark en az 25 derece olmali . Bu en makulu. Fark acildikca kuvvet artar. Çok düşük hpa da havayi kurutur. 850 de dek icin uygun sicaklik -12 -14 araligidir.

• Mesele denizlerin cok sicak yada yada cok soguk olmasi dégil. Sicakken, yeterli düşuk ısıyı yakalayinca avantajdir ancak sınırda sistemler icin dezavantajdir. Burada en önemlu husus şu; dek icin 850 hpa ile deniz suyu sicakligi arasinda ki fark en az 25 derece olmali . Bu en makulu. Fark acildikca kuvvet artar. Çok düşük hpa da havayi kurutur. 850 de dek icin uygun sicaklik -12 -14 araligidir.

Ben de ayni gorusteyim sadece kendi konumum acisindan en iyi durumu dusunmeye calistim. Bu arada bildigim kadariyla DEK icin 13 derecelik fark yeterli fakat sig kutleler olur. 18 derecelik fark ise tatmin edici bir yagis icin oldukca yeterli.

• Ben de ayni gorusteyim sadece kendi konumum acisindan en iyi durumu dusunmeye calistim. Bu arada bildigim kadariyla DEK icin 13 derecelik fark yeterli fakat sig kutleler olur. 18 derecelik fark ise tatmin edici bir yagis icin oldukca yeterli.

Hayir iyi bir dek icin 25 derece fark olmali