İstanbul'u sürpriz bir sistem mi bekliyor?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbul birkaç gün içinde etkili bir yağışla karşılaşır mı? 6

1. Evet (3) 50%
    2. Hayır (3) 50%

Arkadaşlar son aldığım bilgilere göre istanbul için tahminlerin zor olduğu söyleniyor. Hava sıcaklığı çok düşük ve inanılmaz rüzgar var. Acaba önümüzdeki günlerde beklenmedik bir kuvvette yağış mı geliyor??

• surprizlere her zaman açığızı ama olumlu surpriz olsun yahu kar beklerken yağmur surpizi mesala acayip sinir bozucu oluyor , exx nerden sen istanbul dışı mı

• Perşembe günü bence sistem etkisini göstermeye başlayacaktır.

bu arada artık sitemizin de bir beaufort ölçeği var bi göz atmanızı tavsiye ederim :)

beaufort ölçeği nedir yavuz bilmiyorum ben , sana zahmet anlatabilir misin bir ara...

Einmal editiert, zuletzt von kazim34 ()

• Yağışların türü değişiyor bu hafta yağmur şeklinde yağış düşücek.Cuma günü hatta yağışların baya da kuvvetli olmasını bekliyorum.Şu anda bu hafta için gözüken bir soğuma gözükmüyor zira bariz bir sıcaklık artışı da yok.

[size=1]CNN Turk Meteoroloji Bölümü/Meteoroloji Mühendisi

[/size]

• Arkadaşlar görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Kayışdağı ve benzer yüksek kesimlerde kar gördük, ayrıca gebze kocaelinin yüksek kesimlerinde de kar görülmüş, umarım istanbul'u beyaza bürüyecek bir sistem gelir :)

• Bugün hava beklenilen'den daha az ısındı. Bunun nedeni sanırım 850mb sıcaklığının hala soğuk olması, bu sebepten akşama doğru istanbulun yüksek kesimlerin de hafif kar yada kky görülmüş olabilir gece ilerliyen saatlerde buralardada yağış yağmura dönecektir. Ancak sabah'a karşı rüzgarın yönü kuzey'e dönecek gibi eğer biraz olsun bir süpriz olacaksa sabah saatlerin de deniz seviyesinden yüksek yerlerde kky yada kar yağışı görülebilir. Haftanın geri kalanın da cuma günü dışında vasat geçecektir. sonrasın'da 26 aralığa kadar istanbul ısınacak gibi gözüküyor. Ama yılbaşın da istanbul için ciddi bir kar yağşı bekleyebiliriz.

• çok karışık bir zamandayız.herkesin tahmini yılbaşı haftasında iyi bir kar olacak gibi bekleyeceğiz.Bu arada bu sabah beykoz çavuşbaşı-acarkentte yılın ilk kırağısını gördüm gece oralada don olmuş