Foreca İstanbul'a kışı Tam getirdi !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sizce ( 04.12.2012 ) Salı günü İstanbul'da gece sıcaklıkları 1 dereceye düşer mi ? 24

1. Düşer (7) 29%
    2. Düşmez (13) 54%
    3. Kararsızım (4) 17%

Windows 7 kullananlar bilir . Ekranda hava durumu göstergesinin bulunduğunu . Eğer siz nerede yaşıyorsanız tespit edip oranın 3 günlük ve o andaki hava durumunu gösteriyor . Bunu yapan FORECA. Foreca Salı günü İstanbul'a sabah 11 gece 1 derece göstermiş. Bu konuyu açma sebebim sizin fikirlerinizi öğrenmek . Gündüz sıcaklıkları normal yine ama gece sizce 1 dereceye düşer mi ? Oy kullanmanızı rica ediyorum . Şimdiden teşekkürler. :smile:

• Yükseklere gelebilir.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Istanbul kavramı neredeyse çorludan gebzeye kadar oldukça geniş bir bölge. fakat önümüzdeki günderde bu kadar geniş bir alanda da dahi ben 1 derece gibi bir sıcaklığı kesinlikle beklemiyorum.

• Arkadaşlar bana sorarsanız MGM yide göz önünde bulundurmak lazım çünkü günümüzün şartlarına göre teknolojiden oldukça fazla faydalanan ülkeler arasında yer alıyoruz bu meteorolojiyede yansıyor.O yüzden Foreca-Accu vb. gibi yurtdışında pekte güvenilir olmayan siteler yerine öncelikli olarak kendi ülkemizin sitelerinden fikir yürütebiliriz diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar bana sorarsanız MGM yide göz önünde bulundurmak lazım çünkü günümüzün şartlarına göre teknolojiden oldukça fazla faydalanan ülkeler arasında yer alıyoruz bu meteorolojiyede yansıyor.O yüzden Foreca-Accu vb. gibi yurtdışında pekte güvenilir olmayan siteler yerine öncelikli olarak kendi ülkemizin sitelerinden fikir yürütebiliriz diye düşünüyorum.

çok haklısın kesinlikle katılıyorum :smile:

• Açıkçası ben Windows 8 kullanıyorum ve bu tahminlerde Windows 8 Accu'nun ve Forec'in tahminlerini kullanıyor. Özellikle sıcaklık bakımından Forec ve Accu; MGM'ne fark atıyor.