İlerleyen Günlerde Ankara'nın Durumu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu ana kadar hep İstanbul üzerinden konuştuk. Henüz forumda kasımın 2.yarısı ve genel olarak kışın Ankara'da nasıl bir hava olacağına pek değinilmedi ve ben de eksikliğin giderilmesi için bu konuyu açma gereği duydum. Yöneticiler için de sakıncası yoksa şimdilik Ankara bu konu üzerinden konuşulsun.

• Şu ana kadar hep İstanbul üzerinden konuştuk. Henüz forumda kasımın 2.yarısı ve genel olarak kışın Ankara'da nasıl bir hava olacağına pek değinilmedi ve ben de eksikliğin giderilmesi için bu konuyu açma gereği duydum. Yöneticiler için de sakıncası yoksa şimdilik Ankara bu konu üzerinden konuşulsun.

Kötü diyim..:(Modeller yağış çok yok demiş Ay sonu biraz var gibi o da değişir 2 gıdım yağışla geçiniriz.:/ Bu kış var yaa kar yağsın Kendime Sen ne kadar mal insansın diyecem.
    Bakalı biraz önümüzde havaya.

Ayın 25'ine kadar gelişme yok:(
    Sonra ay sonu aralık başı sağlam yağmurlar gelebilir ama onlarda değişir.
    Kış için Ankara Aralığın 20'sini beklemeli...Benim tahminim bu...
    Ama uzun süre sıkıcı bir hava var sisli güneşli en nefret ettiğim havalardan biri ben kar istiyom yağmur istiyom.

• Ayın 3'ü kısa süreli, ayın 4'ü daha kuvvetli ve daha uzun süreli yağışlar görülüyor. Beklenen sistemle ilgili şuan ki görünüm ise yağışla sistemin saatlerle çakışabileceği yönünde. Net tahminler ancak hafta sonu netleşir.