Kar İstanbul'u Beyaza Bürüdü ... (Video ve Resim Mevcut) ( Haber7 Haberi)(11.12.2010)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• İstanbul'da yılın ilk karı, rakımı yüksek olan yerlere düştü.
    Sabaha karşı başlayan kar yağışı, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Tuzla, Pendik, Kartal ve Maltepe ilçelerinde kuvvetli fırtına ile birlikte görüldü.

İstanbul'da yılın ilk karı Büyükçekmece ve Beylikdüzü'ne düştü. Beklendiği gibi, gece 01.00 sıralarında yağmaya başlayan kar, araçların üzerinde beyaz bir örtü oluşturdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış çalışma araçları da buzlanmaya karşı ana arterlerde hazır bekletildi.

İstanbul'da kar yağışı etkili olmaya başladı. Sıcaklığın 0 derecenin altına düştüğü, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Hadımköy gibi İstanbul'un batısında kalan yerlerde 01.00 itibariyle kar yağışı görüldü. Araçların üzerinde beyaz bir örtü oluşturan karın, havanın iyice soğudu sabah saatlerinde etkisini artırması bekleniyor. Kar yağışı nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış çalışma araçları da ana arterlerde yerini aldı. Buzlanmaya karşı zaman zaman tuzlama çalışması yapıldı.

İstanbul'u etkisi altına alan kar, Anadolu yakasının yüksek yerlerinde tipi şeklinde yağıyor. Yer yer yaklaşık 10 santimetreye ulaşan kar yağışı kar postalları aratmayacak görüntüler oluşturdu.

Videoyu izlemek için TIKLAYINIZ

• Ben de bugün yağış sırasında yeniköydeydim, istediğim kar yağışını göremedim. Umarım önümüzdeki haftalarda daha etkili tipiler görürüz.

• Ben de bugün yağış sırasında yeniköydeydim, istediğim kar yağışını göremedim. Umarım önümüzdeki haftalarda daha etkili tipiler görürüz.

Aralık ayı bu sistemle bitecek değil tabi ki. Önümüzde kuvvetli sistemler var, ancak erken davranıp yanlış yapmak istemeyiz. Ama bu sene kara doyulacak... :)

• öyle karlar gelecek ki hepimiz şaşıracaz öözellkle bu dmi ısrarla kar vermiyor istanbulu o da çıldıracak beyler bence :P

Einmal editiert, zuletzt von kazim34 ()