MART-NİSAN-MAYIS GENEL DEĞERLENDİRME

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Martta bir kar yagsi alcgmizi dusunuyorum nisanda ic kesimlerd hafif kar yagslarinin gorulecegni, mayisda da ilik havayla birlikte bol bol bhar yagmuru beklyorum

• Mart'da orta şidette yağmurlar bekliyorum kar yok bence , Nisan ayında bol bol kuvvetli yağmur bekliyorum mayısda nisana göre daha hafif ama yine de kuvvetli yağmur bekliyorum :) Çok güzel bir konu...

• Mart'da orta şidette yağmurlar bekliyorum kar yok bence , Nisan ayında bol bol kuvvetli yağmur bekliyorum mayısda nisana göre daha hafif ama yine de kuvvetli yağmur bekliyorum :) Çok güzel bir konu...

KEŞKE HERKES SENİN GİBİ DOĞRUDÜŞÜNSE

• BENİM TAHMİNİM GEÇEN YILA NAZARAN DAHA ILIK VE DAHA YAĞIŞLI BİR BAHAR GİRİYORUZ.BU EGE BÖLGESİ İÇİNDİ TÜRKİYE DE NERDEYESE ÖYLE.

• Önümüzdeki Haftadan İtibaren Ülke Genelinin Yağışlı Bir Havanın Etkisine Girmesini Bekliyorum.
    Bu Yağışların Baharın Habercisi Olduğunu Ancak Soğuk Havanın Nisan Ayının İlk Günlerine Kadar Devam Etmesininde Muhtemel Olduğunu Düşünüyorum.
    Baharın Habercisi Derken de;
    Bu Sözü Kısa Sürede Yüksek Miktarda Yağış Bırakacak Sistemlerin Etkisine Gireceğimize Bağlıyorum.

• Martta iç bölgeler kar alır.güneydoğuya bundan sonra zor kar yağar.
    nisanda ise iç kesimlerde sürpriz kar yağışları olabilir.
    yağışa gelirsek
    ortalamalar civarında yağış bekliyorum.ancak sel olayları normale göre daha çok yaşanabilir.

• Mart ayı normallerden daha az yağış alcağımızı düşünüyorum kar yağışları iç ve doğu anadoluda olabilir.nisan ayı ve mayıs ayının normallere yakın seyredeceğini ve yağşlı olacağın düşünüyorum.

• Kışın uzun sürmesinde yağmurların mayısa srkacağını düşünyom yaz serin olcak martta ara sıra kar olur belki kara gömülürüz

2012-2013 EFSANE SENİNLE :biggrin:

• MART AYI:ARTIK AKDENİZE GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAKLAR BAŞLIYOR SEL RİSKİ de artıyor. BENCE DOĞU KARADENİZ OCAK-ŞUBATTA ÖRMEDİĞİ KARLARIALACAK ÖZELLİKLE SAMSUN-ORDU HATTI İÇ-DOĞU VE G.DOĞU ANADOLU İSE MART AYINI NORMAL KIŞI ARATMAYACAK ŞEKİLDE GEÇİRECEK İSTANBUL GİBİ KIYI İLLERDE KAR LABLİR OLSA BİLE 2 CM ÖRTÜDEN ÖTEYE GİTMEZ İÇ EGE İSE İYİ KAR ALACAK

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Aklımda duruyor; 20 nisan 2010 tarihinde dehşet dolu yağmıştı ve 10 cm lik dolu nasıl olduğu bilinmemişti dışarıda hiçbir insan hiçbir araba yoktu hayat durmuştu.Dağlara ise yoğun kar yağmıştı. Başlamadan yarım saat önce pazardan erik almaya bisiklet ile gitmiştim ve ben gelirken bir anda gök delinmiş yağmur yağıyordu. Evde erik yerken bir anda siyah bulutlar sis gibi gelmeye başlamıştı ve o gunde annem le halam istanbul a gidecekti. Çörek falan yapmışlardı trende yeriz diye ve elektrikler gidince heryer karanlıktı ve fırında çalışmamıştı ve karşıdaki pideciye pişittirmiştik. Karanlıkta bir de tren istasyonunda beklemiştik. Çok soğuktu ve çok kötüydü hava o gün.. Annem istanbul'a varınca ora çok sıcakmış. O günü unutamam.! (Çay/Afyon kar ahisar) :D

AF-YOK

• Aklımda duruyor; 20 nisan 2010 tarihinde dehşet dolu yağmıştı ve 10 cm lik dolu nasıl olduğu bilinmemişti dışarıda hiçbir insan hiçbir araba yoktu hayat durmuştu.Dağlara ise yoğun kar yağmıştı. Başlamadan yarım saat önce pazardan erik almaya bisiklet ile gitmiştim ve ben gelirken bir anda gök delinmiş yağmur yağıyordu. Evde erik yerken bir anda siyah bulutlar sis gibi gelmeye başlamıştı ve o gunde annem le halam istanbul a gidecekti. Çörek falan yapmışlardı trende yeriz diye ve elektrikler gidince heryer karanlıktı ve fırında çalışmamıştı ve karşıdaki pideciye pişittirmiştik. Karanlıkta bir de tren istasyonunda beklemiştik. Çok soğuktu ve çok kötüydü hava o gün.. Annem istanbul'a varınca ora çok sıcakmış. O günü unutamam.! (Çay/Afyon kar ahisar) :D

korku filmi gibi :eek: