ANKARA 7 GÜNLÜK TAHMİN

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ANKARA 7 GÜNLÜK TAHMİN

12 ŞUBAT PAZAR (3)(-9) AZ BULUTLU VE SİSLİ , 13 ŞUBAT PAZARTESİ (6)(0) PARÇALI BULUTLU GECE SAATLERİNDEN SONRA KKY YÜKSEKLERİ KAR YAĞIŞLI , 14 ŞUBAT SALI (4)(-1) KKY YÜKSEKLERİ KAR YAĞIŞLI ZAMANLA İL GENELİ KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞI YER YER YOĞUN OLACAK,15 ŞUBAT ÇARŞAMBA (1)(-3) ZAMAN ZAMAN YOĞUN KAR YAĞIŞLI , 16 ŞUBAT PERŞEMBE (3)(-2) GECE SAATLERİNDEN SONRA YOĞUN KAR YAĞIŞLI, 18 ŞUBAT CUMA (-1)(-5) ÇOK ETKİLİ KAR YAĞIŞLI YER YER TİPİ ŞEKLİNDE OLACAK
    19 ŞUBAT CUMARTESİ (-2)(-9) ZAMAN ZAMAN YOĞUN KAR YAĞIŞLI

4-5 GÜNDÜR BAHSETMEYE ÇALIŞTIĞIM ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA GELMESİNİ BEKLEDİĞİM SİSTEMLER KONUSUNDA,ARTIK KONUŞMA VAKTİ GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM TAKİP EDENLER BENİ ÇOK İYİ TANIR ŞU ZAMANA KADAR
    HAVA KONUSUNDA İDDALI TUTTURDUĞUM TAHMİNLERİ BİLİYORSUNUZDUR TABİKİ YAPTIĞIM HER HER ZAMAN TAHMİN OLDUĞU İÇİN YANILDIĞIM OLMUŞTUR SİZE ÇOĞU ZAMAN VERİLERDE HAFİF GÖZÜKÜN YAĞIŞLARA YOĞUN DEDİĞİM ZAMAN ÇOĞUNLUKLA DOĞRU ÇIKMIŞTIR. KONUNUN ÖZÜNE GELİYİM BU İŞARETİ KOYMAMIN NEDENİ HAFTAYA YAŞANACAK ANKARA İÇİN AFET BOYUTUNDAKİ YAĞIŞLAR İÇİNDİR ANKARA REKOR KAR YAĞIŞLARI BEKLENİYOR
    BELKİ MODELLERDE BÖYLE BİR DURUM YOK NERDEN ÇIKTI BU DİYENLER OLABİLİR,BEN MODELLERE GÖRE TAHMİN YA DA YORUM YAPMAM BENİ TANIYANLAR BUNU ÇOK İYİ BİLİR,AYRICA BU SÖYLEDİĞİM ŞEYLERİN YAKINDA MODELLERDE GÖZÜKECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. YARIN DETAYLI BİR AÇIKLAMA DAHA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()

• Tahminler için teşekkürler. Ankara son yılların en güzel sistemlerinden birine hazırlanıyor. Geçen mart kışını yaşayabilir.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Ağzınızdan bal damlıyor hocam :D şu çok yağış yağdığında bide yağmur uçakları var ya gümüş iyonu atıyorlar bulutu mu ne topluyormuş ondan yapacan off manyak olur ! :D

• LAN BURAK SEN NE YAPIYON BİZ GERİZEKALILIMIYIZ BU TAHMİNLERİ SANKİ SEN YAPTIN YEMEZLER KOÇUM BUNU TAKİP EDENLERE DİYORUM ALIN SİZE LİNK GİRİN BAKIN BU TAHMİNLERİ KİM YAPIYOR KONUŞMAMA BİLE GEREK YOK(KKOPYALA-YAPIŞTIR HAA KİMSENİN HAKKINI YEDİRTMEM SANA) http://www.google.com.tr/url?s…RpIKu_ehjkFLhZbvw&cad=rja

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• hani nerde ben göremedim ayrıca onu yazanın da burak olmadığı ne malüm?

7 GÜNLÜK ANKARA HAVA TAHMİN RAPORU(met.uz.snowcem)

snowcem tarafından 11 Şubat 2012 tarihinde gönderildi
    12 ŞUBAT PAZAR=az bulutlu,sabah puslu(2)(-10)…13 ŞUBAT PAZARTESİ=parçalı zamanla çok bulutlu,gece karla karışık yağmur yüksekler kar yağışlı(5)(0)…14 ŞUBAT SALI=karla karışık yağmurlu,önceleri yüksekleri ile zamanla il geneli yoğun kar yağışlı(4)(0)…15 ŞUBAT ÇARŞAMBA=yoğun kar yağışlı(1)(-2)…16 ŞUBAT PERŞEMBE=parçalı zamanla çok bulutlu,gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı(3)(-2)…17 ŞUBAT CUMA=poyraz fırtınası ile birlikte tipi şeklinde çok yoğun kar yağışlı(0)(-3)…18 ŞUBAT CUMARTESİ=sabah yoğun olmak üzere aralıklarla kar yağışlı(-1)(-7)…

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

← TAHMİNLERİMİ BU AKŞAM GÜNCELLEYECEĞİM…
    BEYAZ AFET GELİYOR…ANKARA KARA GÖMÜLECEK… →
    7 GÜNLÜK ANKARA HAVA TAHMİN RAPORU(met.uz.snowcem) için 1 cevap

• 7 GÜNLÜK ANKARA HAVA TAHMİN RAPORU(met.uz.snowcem) için 1 cevap

• doğu der ki:
        11 Şubat 2012 tarihinde, saat 20:10
        Cem bey İnşallah İnşallah demekten başka bi söz bulamadım .. :) Genel tahmin yazısı ve kar yüksekliği tahmini yapacak mısınız ? Rekor kıracak mıyız Ankara adına ..2002 yi geçecek miyiz ? HAVATURKEY.COMA GİR AZCIKUYANIK OL!

• Olm senin dediğine göre 1 i 1 tahmin yaptıktan sonra diğerleri hiç tahmin yapmasın hava bu yani oluşacak olaylar belli ne kadar insan özgün olabilir ki ?? havadan tavuk yağacak mı desin kar yağacak yağmur yağacak

yalnz bakınca farkettim günlerin yorumları aynı dereceleri ya 1 derece oynamış ya da aynı şuandan itibaren şüpheciyim...

Einmal editiert, zuletzt von THE V2NG ()

• Olm senin dediğine göre 1 i 1 tahmin yaptıktan sonra diğerleri hiç tahmin yapmasın hava bu yani oluşacak olaylar belli ne kadar insan özgün olabilir ki ?? havadan tavuk yağacak mı desin kar yağacak yağmur yağacak

yalnz bakınca farkettim günlerin yorumları aynı dereceleri ya 1 derece oynamış ya da aynı şuandan itibaren şüpheciyim...

BEN DEDİMMİ KİMSE TAHMİN YAPMASIN AMA SÖZLERİ BİLE KOPYALAMIŞ YUH YANİ![hr]

BELKİDE DOĞU BURAKTIR

• Ben sadece marmarayı gördüm diğer yerlerde yok.Kendisi tahmin yağıyor.Ankara için. [hr]
    YUSUF SEN ONUN METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜN DE METEOROLOJİ UZMANI OLDUĞUNU BİLMİYOR MUSUN?

• SADECE KULLANICI PANELİNDE YAZIYOR UZMAN HERALDE TANIYONKİ MGMDE UZMAN OLDUĞUNU BİLİYON NEYSE SEN YİNE TAKİP ET[hr]

GÖSTERDİĞİ BÖLGELERDE MARMARA VAR.

O METEOROLOJİ UZMANI.

NEYSE TAHMİNİN GERÇEK SAHİBİ GELİNCE ANALRSIN BENİ :angel_not: OĞUZ GERÇEK SAHİBİ GELDİ

• Gerçekten yakıştıramadım.Resmen almış kopyala-yapıştır yapmış.Ben bunu yazan yani tahminin gerçek sahibini tanıyorum ve çok sevdiğim bir abimdir.Tahminlerini severek okurum.Yalnız site yöneticileri bu durumdan haberdar değiller anlaşılan.Lütfen yazının kaynağını belirtiniz veya yazıyı kaldırınız.Aski takdirde bu yaptığınızın suç olduğunu belirtmek isterim...

• Gerçekten yakıştıramadım.Resmen almış kopyala-yapıştır yapmış.Ben bunu yazan yani tahminin gerçek sahibini tanıyorum ve çok sevdiğim bir abimdir.Tahminlerini severek okurum.Yalnız site yöneticileri bu durumdan haberdar değiller anlaşılan.Lütfen yazının kaynağını belirtiniz veya yazıyı kaldırınız.Aski takdirde bu yaptığınızın suç olduğunu belirtmek isterim...

GÖZÜNÜ SEVEYİM BEN DİYORUM İNAN YOK GERÇEK SAHİBİ HEMŞERİM BURDA ANKARALILARI AFEDERSİNİZ AMA KERİZE GETİTMİŞ HAZIR TAHMİN HA BURAK