Güneydoğu İçin Ocak Sistemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • DMİ BİRAZ SONRA DEGİŞTİRİR YANLIŞ VERMİŞ BAKSANIZA Bİ GÜN İÇİN O KADAR DEGİŞİKLİK OLMAZ DİYARBAKIR 1 Dİ 7 OLDU
    [hr]
    AYRICA BUGĞN 10 DU EN YÜKSEK 4 OLDU BUGÜN[hr]
    BAKSANIZA SABAH YAĞMURLU YANLIŞLIK VAR

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• BEN BU DMİ Yİ ANLAMIYORUM DÜN HABERDE METEOROLOJİ UZMANI ZİYA YAVUZMU NE ÇIKMIŞ HAFTA ORTASINDAN İTİBAREN TÜM TÜRKİYEDE SICAKLIKLAR 5 İLA 7 DERECE AZALACAK DİYOR DMİ SICAKLIKLARI YÜKSELTİYOR BU NASIL ZİHNİYET

• YA YUSUF KARDEŞ SEN DAHA DMİ Yİ ÇÖZEMEDİN Mİ ÖNCELİK TAHMİNLER KONUSUNDA SIFIR.BUGÜN NERDE NE YAĞIYORSA YARIN Kİ TAHMİNLERİNİDE ONA GÖRE DEĞİŞTİRİYORLAR.HATIRLIYORUM 10 SENE ÖNCEKİ TAHMİNLERİ DAHA ÇOK TUTUYORDU.BU DMİ Yİ SORGULAYACAK KİMSE YOK MUUUU

• Kar perşembe geliyor inş.
    önce sabah 5 gibi kuvvetlenecek yağışlara ilaveten sabh 9 10 gibi kuvvetlenen soğukla yavaş yavaş Gaziantep Ve Adıyamanda kara dönemye başlayacak öğleden sonra ise diyarbakır batman tarafları kara merhaba diyecek inş.

• Kar canavarı yağış akşam veya engeç gece başlayacak ve urfadada kar olacak yanlış bilgi verme[hr]
    YARIN SBAH SİS BEKLEDİGİMDEN SICAKLIĞIN FAZLA ARTMASINI BEKLEMİYORUM

• Kardeşim
    ben kuvvetlenecek dedim başlayacak demedimki :D

[hr]
    Kar perşembe
    Veley ki gelmezse (yine Yaradanın takdiridir) lakin ben bu iişten hiç bişey anlamamışım bu kadar sene demektir :D

• Gfs ve Ecmwf ayın 15'inden sonra farklı çıktılar üretiyor. Ecmwf 15'inden sonra -10'ları ülkemize getirirken Gfs bu sistemi henüz vermedi. Böyle durumlarda Gfs haklı çıkıyor genelde ama inşallah bu sefer Ecmwf haklı çıkar.[hr]

Kar perşembe geliyor inş.
    önce sabah 5 gibi kuvvetlenecek yağışlara ilaveten sabh 9 10 gibi kuvvetlenen soğukla yavaş yavaş Gaziantep Ve Adıyamanda kara dönemye başlayacak öğleden sonra ise diyarbakır batman tarafları kara merhaba diyecek inş.

Kardeş hafta sonuna kadar ki yağışlarda kar da olsa, kky de olsa, yağmur da olsa sürpriz olmaz. Böyle sınırda sistemlerde küçük detaylar yağışları belirler. Çarşamba, perşembe günü soğuma var ama bakalım yağışı kara çevirmeye yetecek mi ? Bence çarşamba, perşembe, cuma güneydoğuda kar olma ihtimali %30'dur.

• Gfs ve Ecmwf ayın 15'inden sonra farklı çıktılar üretiyor. Ecmwf 15'inden sonra -10'ları ülkemize getirirken Gfs bu sistemi henüz vermedi. Böyle durumlarda Gfs haklı çıkıyor genelde ama inşallah bu sefer Ecmwf haklı çıkar.[hr]

Kardeş hafta sonuna kadar ki yağışlarda kar da olsa, kky de olsa, yağmur da olsa sürpriz olmaz. Böyle sınırda sistemlerde küçük detaylar yağışları belirler. Çarşamba, perşembe günü soğuma var ama bakalım yağışı kara çevirmeye yetecek mi ? Bence çarşamba, perşembe, cuma güneydoğuda kar olma ihtimali %30'dur.

sınır mı dedin :no: ... hemşerim bu sistem sınırın çok ötesinde güneye kar taşıyacak bi sistem sınırı çoktan aştı yarın dmi sıcaklık değerlerini dahada düşürmezse sen haklısınn ....
    [hr]
    :tongue: o zaman bende 4 5 senedir boşuna tahmincilikle uğraşmışım demektirrr...

• sınır mı dedin :no: ... hemşerim bu sistem sınırın çok ötesinde güneye kar taşıyacak bi sistem sınırı çoktan aştı yarın dmi sıcaklık değerlerini dahada düşürmezse sen haklısınn ....
    [hr]
    :tongue: o zaman bende 4 5 senedir boşuna tahmincilikle uğraşmışım demektirrr...

İnşallah yağar kardeş. Ama 850 hpa sıcaklığı çok sınırda, birkaç derece daha düşük olsaydı daha yüksek bir ihtimalle yağar derdim. Kar ihtimali var bence ama %50'nin altında bence. Gaziantep'e yağsa bile Urfa gibi daha alçak yerlere bu sistemde kar yağmaz. Ama eğer 15'inden sonra gelmesi beklenen sistem gelirse o zaman Allah'ın izniyle coşarız işte :biggrin:

• İhtimal bence çok yüksek bakalım hayırlısı inş. ...

Dediğin gibi yağarsa perşembe ve cuma yağar.Ama perşembe cumaya maalesef zayıf yağışlar kalıyor. Bakalım gece modelleri ne gösterecek. Heyecanla bekliyoruz. :biggrin: :biggrin: Sen dua et 15'inden sonraki sistem gelsin. O zaman süper olur işte... :biggrin: :biggrin:

• Kral hemşerim evet 15 inden sonra kar adına güzel oluşumlar var lakinn daha çok vakit var...ayrıca şuan modellerde yağışlar ekseri çarşamba yatsıyla perşembe sabhına varmadan 3 4 e kaymış doğrudurrr lakin ben yarın ki modellerde daha çok perşembe sabah 5 le öğleden sonraki ikindi vaktine kayacağını düşünüyorumm yağışın büyük kısmını çarşamba alırsak o zamn sen haklısınn soğuk çarşamba gecesine yetişmeye bilir yarın ki modeller o açıdan çok önemli ben perşembe sabahıyla öğlene yoğun yağıişların sarkacağını öngörüyorum sabh ola hayrola ii geceler....

• Kral hemşerim evet 15 inden sonra kar adına güzel oluşumlar var lakinn daha çok vakit var...ayrıca şuan modellerde yağışlar ekseri çarşamba yatsıyla perşembe sabhına varmadan 3 4 e kaymış doğrudurrr lakin ben yarın ki modellerde daha çok perşembe sabah 5 le öğleden sonraki ikindi vaktine kayacağını düşünüyorumm yağışın büyük kısmını çarşamba alırsak o zamn sen haklısınn soğuk çarşamba gecesine yetişmeye bilir yarın ki modeller o açıdan çok önemli ben perşembe sabahıyla öğlene yoğun yağıişların sarkacağını öngörüyorum sabh ola hayrola ii geceler....

Gece modelinde perşembe cuma için hem soğuma arttı hem de yağış cumaya sarktı. İnşallah soğuma ve yağış biraz daha artar da güzel kar yağışları alırız Gaziantep merkez için...

• BU SİSTEMDE Ş.URFA KAR ALMASSA BENDE Bİ DAHA TAHMİN YAPARSAM DEMEKKİ BOŞUNA YAPIYOMUŞUM [hr]
    KRAL SEN URFA GİBİ ALÇAK YERLER KAR ALMAZ DEMİŞSİN SİSTEM GELDİGİ ZAMAN ALÇAK FELAN ETKİSİ KAYBOLUYOR ÖRNEK SANA ARALIĞIN BAŞINDAKİ SİSTEMDE ANTEP VE DİYARBAKIRDA ÖRTÜ OLDU MARDİNDE YAĞMUR ANYABİLDİNMİ BENİ (HAA SİSTEM ETKİSİ 1-2 DERECELİK FARKLAR OLABİLİR)O NORMAL ÇOK BÜYÜK FARK OLMAZ SADECE AYAZLI GECELERDE BU FARK ORTAYA ÇIKAR SICAKLIK BAKIMINDAN
    [hr]
    BU AKŞAM İÇİN DMİ DİYARBAKIRA KKY VERMİŞ (AYRICA ANTEPTE İLK KEZ 2 DERECEDE YAĞMUR YAĞDIĞINI GÖRÜYORUM 6 DERECEDE KAR YAĞIYOR HER ZAMAN :biggrin: :biggrin: )

• BU SİSTEMDE Ş.URFA KAR ALMASSA BENDE Bİ DAHA TAHMİN YAPARSAM DEMEKKİ BOŞUNA YAPIYOMUŞUM [hr]
    KRAL SEN URFA GİBİ ALÇAK YERLER KAR ALMAZ DEMİŞSİN SİSTEM GELDİGİ ZAMAN ALÇAK FELAN ETKİSİ KAYBOLUYOR ÖRNEK SANA ARALIĞIN BAŞINDAKİ SİSTEMDE ANTEP VE DİYARBAKIRDA ÖRTÜ OLDU MARDİNDE YAĞMUR ANYABİLDİNMİ BENİ (HAA SİSTEM ETKİSİ 1-2 DERECELİK FARKLAR OLABİLİR)O NORMAL ÇOK BÜYÜK FARK OLMAZ SADECE AYAZLI GECELERDE BU FARK ORTAYA ÇIKAR SICAKLIK BAKIMINDAN
    [hr]
    BU AKŞAM İÇİN DMİ DİYARBAKIRA KKY VERMİŞ (AYRICA ANTEPTE İLK KEZ 2 DERECEDE YAĞMUR YAĞDIĞINI GÖRÜYORUM 6 DERECEDE KAR YAĞIYOR HER ZAMAN :biggrin: :biggrin: )

Bence antebe bile yağacağı kesin değil... Soğukla yağış çakışmayabilir...