DMİ Marmara Bölgesi Tahmin ve Raporları

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Not :

Bu tahminlerle Hava Forum'la ilgisi yoktur, çeşitlilik olması amacıyla eklenmiştir ve Hava Forum yukarıdaki tahminleri savunuyor anlamına gelmemelidir.

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()

• 4 gün marmara bol yagıslı. pazara umarım dikkat ederler. tekrar bir sel istemiyoruz ve can kaybı.!

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• DMİ Tahminlerinde çok cesur davranmış :) Tebrik etmek lazım

hocam cesur davranmısta smdı baktıgım zmn sistemlere bi terslık var sankı. yagısı en fazla karla karısık yagmura cevırebılıyo soguk.

[size=small]
    [/size]

• hocam cesur davranmısta smdı baktıgım zmn sistemlere bi terslık var sankı. yagısı en fazla karla karısık yagmura cevırebılıyo soguk.

Bana göre de öyle. Karlakarışık yağmur ve yağmur kuvvetli rüzgarla ara ara kar şeklinde anca olabilir.

• Bana göre de öyle. Karlakarışık yağmur ve yağmur kuvvetli rüzgarla ara ara kar şeklinde anca olabilir.

ewet. yagmur daha agırlıkta olucaktır hocam. bakalım hayrlısı.:)

[size=small]
    [/size]

• Merakla kar bekliyoruz :)

Trakyanın yüksekleri ve şehir merkezine yakın noktalarında(Edirne İpsala,Edirne Keşan,Tekirdağ Çorlu,Tekirdağ Korudağ Mevkii,Kırklareli Dereköy ve Yüksekleri)kar bekleniyor yarın için.marmarada ise durum hala belirsiz,ancak sıcaklık hızla düşmeye devam ederse belki İstanbul'un kuzeybatı tarafında bulunan yüksek ilçeleri kar alabilir özellikle Çatalca ve Silivri taraflarında kar olacağını bekliyorum.benim tahminim şimdilik bu yönde seyretmekte.başka bir sürpriz olacağını zannetmiyorum.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Sürpriz yok zaten. kar yok çnkü. yarım saattr gfs modellerıne diyagramlara endeksler ve çeşitli sitelere bakıyorum. ama kar yok. yagıs en fazla kky seklınde olur o kdr. kar olması buyuk mucıze olur sadece.

[size=small]
    [/size]

• Arkadaşlar benim bildiğim bir site var ve oraya baktığımda ben bunu kendi oturduğum şehre diyorum çanakkale biganın 12.10.2011 tarihinde 31.10.2011in tahminie bktım orda 17.9diyordu ve o gun derecelere baktığımda aynılarını verdi ve o site p.tesi gunu için en sck5 en soğk-3 ve kar yağışlı veriyordu biga içn ve istanbula bktığımda en sck6-9arası en soğk0ile -1 arası arda bir hafif kar yağışlı çoğunlukla sulukar diyordu hava sulukar ile kar arasında

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Arkadaşlar benim bildiğim bir site var ve oraya baktığımda ben bunu kendi oturduğum şehre diyorum çanakkale biganın 12.10.2011 tarihinde 31.10.2011in tahminie bktım orda 17.9diyordu ve o gun derecelere baktığımda aynılarını verdi ve o site p.tesi gunu için en sck5 en soğk-3 ve kar yağışlı veriyordu biga içn ve istanbula bktığımda en sck6-9arası en soğk0ile -1 arası arda bir hafif kar yağışlı çoğunlukla sulukar diyordu hava sulukar ile kar arasında

Marmara için kuvvetli bir soğuk geliyor, daha doğrusu Türkiye için. Sıcaklıklarda önemli azalışlar olacak ve beraberinde kar getirecektir. İstanbul da sıcaklıklık hafta sonu 6-7 dereceye kadar düşecektir.

[size=small]
    [/size]

• Marmara bölgesi pazar günü için dikkatli olmalı. Aşırı yağış olacak Marmara genelinde. Sel ve su baskını yaşanabilir.

[size=small]
    [/size]