2012'de Yurdumuzda Nasıl Bir Kış Bekleniyor?Uzun Vadede Öngörülerinizi Yazınız.

• Yılbaşına kadar kar yağışı beklemiyorum kışın geç gelmesi hiç olmayacağı anlamına gelmez hatta ocak şubatı çok etkili kar yağışları bekliyorum hadi bakalım 20 gün sabır...

Tahminine saygı duyuyoruz ama umarız dediğin gibi geç gelmez.çünkü ben ocağın ortalarında gelen kışlardan pek tatmin olamıyorum anladın.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• Aralık sonu oluşacak olan senaryo belli,aralık 20-21inden sonra Türkiye genelinde doğu anadolu hariç tüm bölgelerimizde sonbahar tadında havalar yaşanacak,zaman zaman yağmurlarda oluşabilir sıcaklık konusunda ise marmara 12-14 derecelerde salınacak ege de 13-15 iç anadolu ise 10 derecenin altı doğu bölgelerimizle güneydoğuda 10 derece ve sıfırın altı karadenizde ise marmaraya benzer sıcaklık dalgalanmaları oluşacağını bekliyorum.benim aralık sonu için tahminim bu yönde şimdilik arkadaşlar.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• Ocak ayı ve şubat ayının güzel geçeceğinden eminim. Özellikle şubat ayı için bunu diyebiliriz.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Ocak ortasından sonra aniden bastıracak kış özellikle şubatta etkili olacaktır ama ocak 15 e kadar beyaz örtü gözükmüyor verilerde kuzeyden sistem inerse ocak ortasından sonra ümitliyim.

Ocakın başı da iyi sonu da :)

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Ocak ortasından sonra aniden bastıracak kış özellikle şubatta etkili olacaktır ama ocak 15 e kadar beyaz örtü gözükmüyor verilerde kuzeyden sistem inerse ocak ortasından sonra ümitliyim.

Ocağın 15'inden önce ve sonra öyle sistemler yoldaki.

• Arkadaşlar fazla ümitlenmeyelim bu sene kış sert geçecek diye kimse de beni yanlış anlamsın lütfen..Aslında ben de kışın sert ve kar yağışlı geçmesini temenni edenlerdenim ancak bazı endişelerim var son beş seneye baktığımda meteroloji uzmanları bile bir hafta yada daha uzun süreli tahminlerde bulundukları zaman yanılabildiler hem de fazlasıyla yine son beş seneye baktığımda daha önceden ufak cocuğun bile tahmin edebildiği her şiddetli lodostan sonra kar gelir teriminin ortadan kalktığını görüyorum bu da beni ümitsizlendiriyor.. Ancak beni rahatlatan şu bu havaların şuanda ne yapacağı belirsiz oluşu bi bakarsınız çok muazzam kış geçiririz inşallah da böyle olur :)