7-8-9 Mart sistemi ve İstanbul

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 9 Mart Kandilli Rasathanesi (Çengelköy yakınları)

10 Mart 2011 Kilyos(Sarıyer)

Kilyos(Sarıyer )Sabah 7:30'da kilyostaki evimden çektiğim bir görüntü;

Saat 10:28 hala kar istanbulun kuzeyinde yoğun bir şekilde devam etmekte, yollar kapalı ve kaygan, DMİ tahminine güvenen valilik memurlara veya öğrencilere tatil imkanı sağlamadı, yağışlar benim tahminime göre saat 12:00 kadar devam edecek 12'den sonra bölgesel yağış geçişleri görülecek, AKŞAM BUZLANMAYA DİKKAT!

• Resimler için teşekkür ederiz

[hr]
    Merhabalar;

Öncelikle İstanbul için hayal kırıklığı yaşadığımız bir sistemi geri bırakıyoruz ( Bu akşam belki 2-3 saatlik yoğun kar yağışı alabilir anadolu yakası ) Ankara ve Bursa içinse güzel bri kapanış oldu ? Peki istanbul bu sistemden neden yararlanamadı ? Özellike yüksek basınç'ın gelen kütleleri dağıtması ve sıcaklığı kent içinde bir türlü istelen seviyeler ulaşmaması en büyük etkendir bence . Öyle yada böyle bu sistemden yararlanamadık .Ne yazık ki tahmin ve gerçekler farklı oluyor.

sürçü nisan ettiysek affola
    Hayırlı Baharlar

Not: Ufukta bir soğuma var fakat ( 22 mart ve sonrası için ) ben pek ümitli değilim . Yağsada bu saatden sonra turmaz .

Saygılar
    Hava forum ailesine

Einmal editiert, zuletzt von sparus ()

• Öncelikle değerli yorumlarınız için herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Resimler için "Mrbluesky" ayrıca teşekkürler. (Benim de çekmiş olduğum video ve resimler mevcut, yakın zamanda foruma ekleyeceğim.)
    Bir kış mevsiminin daha sonuna geliyoruz. İstanbul için konuşursak; beklentilerin yüksek olduğu fakat neticenin beklentilerin çok altında kaldığı bir kış mevsimi oldu. Kış mevsimine başlarken sürekli akıllarda acaba bu yıl 1987,2004 ve benzeri sistemler gelir mi şeklinde sorular vardı. Açıkçası bizler de bu soruların cevaplarının olumlu olacağı yönünde ümitliydik ancak "sparus" arkadaşımın söylediği gibi tahmin ve gerçekler farklı olabiliyor nitekim öyle oldu. Sonuç olarak öyle ya da böyle hareketliliğin bol olduğu bir kış mevsimini bitirdik. İlkbahar, Yaz, Sonbahar ve tekrar Kış... Biz yaz kış ayrımı yapmadan bütün mevsimler Hava Forum'da olacağız.

Tekrar bu kış mevsiminde bizi yanlız bırakmayan tüm Hava Forum ve Kar severlere teşekkürlerimi sunuyorum.

• Evet, maalesef bu kış İstanbul için bahtsız bitti. Kimi zaman acı,tatlı,heyecanlı zamanlar geçirdik. Ve zaman zaman tatsızlıklar da yaşansa bile hepinizi affola ve olayları da unutuyorum. Zaten herkesin barış içinde yaşaması da güzel değil mi? Umarım hepimiz sağlığa,paraya,mutluluğa kavuşuruz. İnşallah Allah bize seneye bol bol kar nasip eder. Şimdi kiminiz hava sevdasını kışa kadar bırakacaktır onlara lafım yok canınız sağolsun ama ben burada kalacağım. Daha nice fırtınalar,aşırı yağışlar,orajlar,şovlar,sıcak hava dalgaları göreceğiz inşallah. Hepinizden Allah razı olsun :) Sizler sayesinde hava durumundan çok zevk alıyoruz. Buradan bir de Ariftarif üstada da Admin'e de rahmetli Ali Esine'de ve daha sayamadığım insanlara da selamlar. Umarım 2011-2012 kışı bizim için hayırlı geçer. AMA BEN YAZ-KIŞ BURADAYIM SİZİ DE BEKLERİM. AYRILMAMAK DİLEĞİYLE

HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM,SAĞ OLUN VAR OLUN, İNŞALLAH BİR DAHAKİ KIŞTA DA BİRLİKTE OLURUZ.
    HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN,HEPİNİZDEN GURUR DUYUYORUM

SAYGILARIMLA;
    YAVUZSB

(not:fotoğraflar ve bazı bilgiler çok yakında yüklenecektir)

Einmal editiert, zuletzt von yavuzsb ()

• Teşekkürler, hepimiz buradayız. Daha bahsettiğin gibi birçok uyarılarda bulunacaz. " 40 Derece sıcaklık geliyor" v.b. :)