7-8-9 Mart sistemi ve İstanbul

 • İstanbulda Kar yağışı ne zaman başlayacak 4

  1. Bu gece (2) 50%
  2. Sabaha karşı (2) 50%
  3. Yarın öğleden sonra (0) 0%

  Merhabalar


  Öncelikle sistem dahada batıya kaymış gözüküyor. Yine en sağlıklı değerlendirme perşembe ve cuma yapılabilir.Gfs sıcaklıkları biraz yukarı çekti ama bence yanıltıcı bir durum. Son güncellemelere göre sistem bu şekilde gelirse Antalya bile kar görür. İstanbul içinse temkinli yaklaşmakta fayda var fakat sistem kutup kökenli ve kararlı gözüküyor. Perşembe günü sistemle ilgili son yorumları yapmaya başlarız.Bu arada sistem gözüktüğü gibi gelirse kıyılarda bile 20 cm kar görebiliriz.


  Saygılarımla
  Kışı güzel kapatmak dileği ile
  Orkun


  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  En son güncel yorumları yarın yapmayı planlıyorum Fakat son durum şöyle. Sistem fırtına ile birlikte geliyor.Buna rağmen istanbula ulaşması biraz geçikebilir.Pazar gecesinden itibaren sıcaklıklar hızlı bir şekilde azalacaktır.Pazartesi sabah için sistemin dönüş hareketi çok önemli.Bence fırtınaya rağmen ağır ilerleyen bir sistem bu yüzden girişide çıkışıda uzun süreceğe benziyor.
  Saygılarımla


 • Merhabalar
  Sistem bu hali ile gelirse tatil olma ihtimali yüksek ama en iyi değerlendirmeyi perşembe yapalım birlikte,


  Saygılar

  Evet "sparus" arkadaşımızın belirttiği gibi tatil olma ihtimali yüksek. Yarın bunları tahminlerimizde ve hazırlayacağımız introda açıklamaya çalışacağız.
  Teşekkürler.

 • ********************************************************************************
  Herkese merhaba buraya yeni katıldım,İstanbul için 6-7-8-9-10 Mart tarihlerinin ön tahmini;
  6 Mart Pazar;Sabah Saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı yağışlar akşama doğru havanın soğuması ve rüzgarın fırtınaya çıkmasıyla kky Trakya kesimleri ve yükseklerde(Çatalca-Silivri-Kıraç-Büyükçekmece Beylikdüzü arası-Arnavutköy)kara dönecektir gece saatlerinde(2 den sonra)İstanbul il genelinde kar yağışı başlayacaktır Pazartesi sabahı uyandığımızda Çatılarda-Arabalarda örtü görebiliriz.
  7 Mart Pazartesi;Kar yağışı ve Fırtına öğleden sonra etkisini iyice arttıracaktır ve fırtınanın hızı saatte 90km'ye varacaktır.Pazartesi öğleden sonra dersi olan okullar öğleden sonra tatil olacak ve ders yapılmayacaktır, Fırtına nedeniyle elektriklerin kesilmesi yüksek olasılık Pazartesi akşamı örtü kıyılarda 5cm yükseklerde 10 cm'i bulacaktır, salıya bağlanan gece ise Yoğun kar-tipi ve fırtına devam edecektir.
  8 Mart Salı;Sabah uyandığımızda dışarı baktığımızda kıyılarda 10cm'e yakın yükseklerde ise 15cm kadar örtü görebiliriz, Kar fırtınası devam edecektir, Okullar tatil olacak ve belki bazı işyerleride tatil olabilir.
  9 Mart Çarşamba;Akşam saatlerine kadar Kar devam edecektir fırtına etkisini biraz kaybetsede yine kuvvetli olacaktır (40-70km) Kar geceden itibaren etkisini azaltmaya başlayacaktır.
  10 Mart Perşembe;Öğleye kadar aralıklarla yağacak kar akşama doğru etkisini yitirecek ve cuma gününe kadar aralıklı hafif geçişli şekilde yağacaktır.Rüzgar ise 30-50km.
  Sıcaklıklara Gelirsek;
  6 Mart Pazar;En fazla 9-10'C olacaktır.Öğleden sonra sıcaklık hızla düşmeye başlayacaktır.
  7 Mart Pazartesi;2'C Fırtınayla birlikte -10 hissedilecek ve haliyle normal sıcaklığıda düşürecek yani fırtınayı eklersek -1,-2'C
  8 Mart Salı;-1'C Rüzgarıda katarsak -3'C Hissedilen -12'C
  9 Mart Çarşamba; 0'C Rüzgarıda katarsak -2'C Hissedilen -12'C civarları.
  10 Mart Perşembe; 1-2'C Rüzgarıda katarsak 0 ve 2'C arası Hissedilen -8, -10 civarı.
  **13 Marttan sonra hava sıcaklıkları hızla artışa geçecek ve 16-17'C lere kadar çıkacaktır ve Bahar gelecektir.
  Bu Tamamen benim tahminimdir ve geçerlilik oranı %65'tir.
  Her Gün Tahminlerimi güncelleyeceğim..
  ..**Bol Karlı Günler Dilerim**..

 • tahminlerin için teşekkürler güzel,inşallah sıkıntı olmaz kar konusunda :cool:  tahminlerin için te