[Yarışma-Sonuç]12 Şubat C.tesi günü İstanbul'da sıcaklık en yüksek kaç derece olacak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 12 Şubat Cumartesi günü İstanbul'da gerçekleşecek en yüksek sıcaklık sizce kaç derece olacaktır ?
    (11.02.2011 18:00 - 12.02.2011 18:00 Arası dikkate alınacaktır.)

Yarışma Başlangıç Tarihi : 07.02.2011

Yarışma Bitiş Tarihi :
    11.02.2011 , Saat 18:00 itibariyle yazılan mesajlar ve yeniden düzenlenen mesajlar yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Yarışma Notu: Sıcaklık değerlerinde yuvarlama gerekirse, yuvarlama yapılacaktır. Örneğin; 4.6 derece 5 derece, 4.4 derece 4 derece olarak kabul edilecek ve sonuçlar buna göre değerlendirilecektir.

Yarışma Sonuç açıklanması : 06 Şubat Pazar günü gerçekleşen en yüksek sıcaklık değerine DMİ sitesindeki "Ölçülen En Yüksek Sıcaklıklar" sayfasından yararlanılacaktır.İstanbul, Eminönü'nde gerçekleşen değerler dikkate alınacaktır.Sonuçlar bu konu içinden ilan edilecektir.

Yarışma Ödüllendirme :
    Tam isabet tahmin yapana +300 rep Puan
    (Örneğin; Eminönü gerçekleşen en yüksek sıcaklık 4.3 derece. Bu şekilde aynen tahmin eden kişi bu kategorideki ödülü kazanır)

İsabetli tahmin yapana +200 rep Puan (Örneğin; Eminönü gerçekleşen en yüksek sıcaklık 4.3 derece. Yarışma kurallarımız gereği normal şartlarda yuvarlanacaktır ve 4 derece kabul edilecektir. Tahminde bulunan 4.4 demiş ise 4 derece tahmin ettiği varsayılarak bu kategorideki ödülü kazanacaktır. Ancak tahmininde 4.3 dereceyi tutturmuş ise yuvarlanma olmaksızın tam isabet tahminde bulunduğu kabul edilecek ve yukarıdaki +250 puan ödüllendirmesi yapılacaktır)

Ayrıca az bir farkla (+ /- 1 °C ) yanlış tahminde bulunanlara da +75 rep puanı verilecektir.

___________________________________________________________________________________________
    YARIŞMA SONUÇ :
    12 Şubat Cumartesi günü İstanbul'da ölçülen en yüksek sıcaklık 13.3 derece olmuştur.

Tam isabet tahmin yapan : Yok [+250 puan]

İsabetli tahmin yapan (11.8 derece yuvarlama 12 derece) : Yok [+150 puan]

Az bir farkla(+ / -1 °C) kaçıranlar : Yok [+50 puan]

• Puanlamaları arttırdık.

Tam isabet tahmin yapana +300 Puan
    İsabetli tahmin yapana +200 Puan

Ayrıca
    az bir farkla
    (+ /- 1 °C ) yanlış tahminde bulunanlara da +75 rep puanı verilecektir.

• Ben sıfırcı hoca değilim .O yüzden bol bol not veririm.İstanbul 10 u hakkediyor. :D

arkadaşlar,6 şubat yarışmasını kim kazandı yaw :rolleyes:
    [hr]
    Tamam,sonuçları buldum arkadaşlar.Birinci olamasam da,pek çok istanbulludan daha iyi yarıştığım için yine de çok mutluyum.nede olsa antrenman eksikliği ve hamlık var. :D

Einmal editiert, zuletzt von asfalya. ()

• Ben sıfırcı hoca değilim .O yüzden bol bol not veririm.İstanbul 10 u hakkediyor. :D

arkadaşlar,6 şubat yarışmasını kim kazandı yaw :rolleyes:
    [hr]
    Tamam,sonuçları buldum arkadaşlar.Birinci olamasam da,pek çok istanbulludan daha iyi yarıştığım için yine de çok mutluyum.nede olsa antrenman eksikliği ve hamlık var. :D

ben ilk iki yarışmada doğru tahminde bulundum ama şu sıralar isabetli tahminlerden uzaklaştım :D herkese başarılar :cool:

• tahminimce 10.5 derecelik bir sıcaklık bekliyorum.rüzgarıda baz aldım cünkü

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• YARIŞMA SONUÇ :
    12 Şubat Cumartesi günü İstanbul'da ölçülen en yüksek sıcaklık 13.3 derece olmuştur.

Tam isabet tahmin yapan : Yok [+250 puan]

İsabetli tahmin yapan (11.8 derece yuvarlama 12 derece) : Yok [+150 puan]

Az bir farkla(+ / -1 °C) kaçıranlar : Yok [+50 puan]

İlk defa bir yarışmamız bu denli başarısızlıkla sonuçlanmıştır, kararsız havaların etkisi burada da gözükmüştür.

• sevgili admin sen eminönü baz almayacakmıydın.ben gün boyu baktım dmi sitesinden 9,6 yı gecmedi nasıl 13 diorsun anlamadım.

Yarışma Sonuç açıklanması : (...) İstanbul, Eminönü'nde gerçekleşen değerler dikkate alınacaktır. (...)

Kurallarımız gereği sonuç açıklamada karışıklığı engellemek amacıyla, Eminönü dikkate alınmaktadır

• ya adminim ben dun eminönüne baktım ama senin gibi 13 görmedim sen kaç saat takip ettin yapma kimsenin hakkını yeme puan sorun degil 11derece olan yerde vardı 13 olan da ama eminönü 9,6 yı gecmedi

sT BY cİhaN