[Yarışma-Sonuç] 31 Ocak Pazartesi günü İstanbul'da sıcaklık en yüksek kaç derece ...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 31 Ocak Pazartesi günü İstanbul'da gerçekleşecek en yüksek sıcaklık sizce kaç derece olacaktır ?
    (30.01.2011 18:00 - 31.01.2011 18:00 Arası dikkate alınacaktır.)

Yarışma Başlangıç Tarihi : 27.01.2011

Yarışma Bitiş Tarihi :
    30.01.2011 , Saat 18:00 itibariyle yazılan mesajlar ve yeniden düzenlenen mesajlar yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Yarışma Notu: Sıcaklık değerlerinde yuvarlama gerekirse, yuvarlama yapılacaktır. Örneğin; 4.6 derece 5 derece, 4.4 derece 4 derece olarak kabul edilecek ve sonuçlar buna göre değerlendirilecektir.

Yarışma Sonuç açıklanması : 31 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen en yüksek sıcaklık değerine DMİ sitesindeki "Ölçülen En Yüksek Sıcaklıklar" sayfasından yararlanılacaktır.İstanbul, Eminönü'nde gerçekleşen değerler dikkate alınacaktır.Sonuçlar bu konu içinden ilan edilecektir.

Yarışma Ödülü : +150 Rep puanı verilecektir.

______________________________________________________________________________________
    YARIŞMA SONUCU :
    31 Ocak 2011 Pazartesi günü ölçülen en yüksek sıcaklık 5 derecedir.

ilk yarışmadaki isabetimden sonra gaza geldim 5.2 derece yani 5 derece diyorum :)

barbaros34 nickli arkadaşımız doğru tahminde bulunmuştur.

• benim amatör tahminlerime göre 5ila 6derece olcak diye bekliyorum ve karla karısık yagmur ve kar yagma ihtimali söz konusudur sistem etkili gelirse..

• benim amatör tahminlerime göre 5ila 6derece olcak diye bekliyorum ve karla karısık yagmur ve kar yagma ihtimali söz konusudur sistem etkili gelirse..

Yarışma kuralllarımız gereği tek tahminde bulunman gerek. 5 veya 6 dereceyi seçmelisin :)

• Selam, yarışma iyi fikir :) Ama bence kuralları azıcık değiştirmelisiniz. Mesela herkes seçtiği bir istasyona göre tahmin yapmalı, yoksa karışıklık olur, adam istediği istasyona bakıp "ben bildim" der. Bir de 31 Ocak için 29 Ocak akşam saatlerinde yarışmayı kapatmak daha iyi olabilir.

Neyse, ben İstanbul Balmumcu (Enka istasyonu) için 2.6 derece diyorum, bu değer sabah 9 gibi ölçülecek, gün içinde düşerek akşama 0'ı bulacaktır. Düşüşe hafif, yer yer orta kuvvette kar da eşlik edecektir.

Haydi rastgele :)

Düzeltme: pardon, hangi istasyona bakılacağını zaten söylemişsiniz. Ama istasyonu herkes kendi de seçebilir (değiştirmemek üzere). Yine de madem Eminönü'ne bakılacak, en yüksek sıcaklık 3.1 olacak diyorum Eminönü'nde....

Einmal editiert, zuletzt von Havadelisi ()

• Selam, yarışma iyi fikir :) Ama bence kuralları azıcık değiştirmelisiniz. Mesela herkes seçtiği bir istasyona göre tahmin yapmalı, yoksa karışıklık olur, adam istediği istasyona bakıp "ben bildim" der. Bir de 31 Ocak için 29 Ocak akşam saatlerinde yarışmayı kapatmak daha iyi olabilir.

Neyse, ben İstanbul Balmumcu (Enka istasyonu) için 2.6 derece diyorum, bu değer sabah 9 gibi ölçülecek, gün içinde düşerek akşama 0'ı bulacaktır. Düşüşe hafif, yer yer orta kuvvette kar da eşlik edecektir.

Haydi rastgele :)

Selam, öncelikle yarışmamıza katıldığınız için teşekkür ederiz.

"Herkes seçtiği bir istasyona göre tahmin yapmalı, yoksa karışıklık olur." demişsiniz doğru tespitte bulunmuşsunuz. Ancak belirtmek gerekir ki yarışmayı başlatırken bizler de bunu düşünürekten "İstanbul, Eminönü'nde gerçekleşen değerler dikkate alınacaktır" açıklamasını yarışma kurallarına ekledik. Sizin düşünceniz de güzel "herkes seçtiği bir istasyona göre tahmin yapmalı" bunuda uygulayabiliriz, ama şimdilik Eminönü dikkate alınacaktır ...

Şuan sizin yapmış olduğunuz tahmin kurallarımız gereği Eminönü'ndeki verilere göre değerlendirilecektir, isterseniz bu tahmininizi Eminönü'ne göre düzeltebilirsiniz, düzeltme işlemide yarışma bitiş zamanına kadar geçerlidir, sonrasında yapılan düzeltmeler kural gereği yasaktır. :)

Teşekkürler.

(Düzeltme : Yukarıdaki yazı "İstanbul, Eminönü'nde gerçekleşen değerler dikkate alınacaktır" kuralını görmediğiniz varsayılarak yazılmıştır :) )