Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Evet keçiören tarafındada etkili bir kar yağışı var :)

burada bayağı yavaşladı ama yine devam tam karar veremedi sanki yağsam mı yağmasam mı ama duracak gibi sanki olsun uzun bir aradan sonra sürpriz oldu bize[hr]

burada bayağı yavaşladı ama yine devam tam karar veremedi sanki yağsam mı yağmasam mı ama duracak gibi sanki olsun uzun bir aradan sonra sürpriz oldu bize

karın yaptığı sürpriz bu kadarmış sıcaklıkdan dolayı tamamen yağmura döndü

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• Çiğdemtepe'de halen kuvvetli şekilde devam ediyor az önce çok yoğundu bir video çektim ama bunu kesin atıcam haberiniz olsun :)

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Batıkentte aşırı yoğun yağıyor cevizdende büyük bir biçimde süper ya[hr]
    ömrümde gördüğüm en iyi ve en büyük kar yağışı bu[hr]
    daha bu başlangıç :D

Einmal editiert, zuletzt von Berkay11 ()

• Burada sabah 10 dan beri aralıksız yağıyor genellikle kuvvetli yağdı şuan yoğun devam ediyor 4 cm örtü var..

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Bu yorumu ve linki ankaralı arkadaşlar için veriyorum malumunuz geçen seneyi kar yağışı açısından arar olduk bu linkte kar yağışının geçen sene ana haberlere nasıl konu olduğunu göreceksiniz.yan taraftaki videolardada diğer ana haber bültenlerini izleyebilirsiniz.umarım bu özlem fazla sürmez geçen seneyi unutturacak bir sistem gelir.

http://www.beyazgazete.com/vid…-kar-a-teslim-242210.html

• Bu gün merkezde bir şeyler olma ihtimali var mı yoksa sadece yağmur ile mi yetiniriz ?

• Evet öyle gözüküyor,peki birşey soracağım radarda üstümüzde kütleler oluyor camdan bakıyorum hava pembe olur yani dolu gözüküyor fakat hiç birşey yağmıyor bunun nedeni ne olabilir ?

• Evet öyle gözüküyor,peki birşey soracağım radarda üstümüzde kütleler oluyor camdan bakıyorum hava pembe olur yani dolu gözüküyor fakat hiç birşey yağmıyor bunun nedeni ne olabilir ?

o radarda gözükenler bulut kütleleri içi boşsa pek bir işe yaramaz onuda nerden anlarız radarın rengi koyulaşmışsa etkili bir yağış geliyor demektir eğer koyu değilse pek etkili bir yağış olmaz

• Hah benimde anlamadığım konu bu açık yeşil kütle var şuan üzerimizde ve birşey yağmıyor :(

• Tam karşıyaka mezarlığının ordayım diyim ama eğer haritada biraz daha yakınlaştırırsan Çidemtepe Mah. ve şuan kütle çıkmış üstümüzden sağ tarafa kaymış.

• Tam karşıyaka mezarlığının ordayım diyim ama eğer haritada biraz daha yakınlaştırırsan Çidemtepe Mah. ve şuan kütle çıkmış üstümüzden sağ tarafa kaymış.

anladım kardeş radar ve normal zaman arasında bir 15 dakikalık fark oluyor bu yüzdende olabilir

• Evet,bari yağmur yağsa :)

Einmal editiert, zuletzt von Oğulcan ()

• DMİ YE KALSA BİRŞEYLER GÖRECEĞİZDE BAKALIM GÜNLER YAKLAŞTIKÇA BELLİ OLUR

Anlaşıldı. Yine ucundan köşesinden...
    Bu kış "pastırma kışı" oldu. Zaten sonuna da çok yaklaştık. En verimli aylardan biri elimizden kaydı, gitti. Şubatta da 1 sistem. Hadi kış bitti, gelsin 20 dereceler, gelsin kavunlar karpuzlar :D