İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Baslayim böyle sisteme yok arkadas bu izmirin şansı filan kırılmaz başka sistem diyeceksiniz ben ona da inanmıyorum artık ya kusura bakmayin!

• Baslayim böyle sisteme yok arkadas bu izmirin şansı filan kırılmaz başka sistem diyeceksiniz ben ona da inanmıyorum artık ya kusura bakmayin!

Bana dün hep olumsuz konuşuyorsun diye tepki gösteren arkadaşa bak kalbini kırardım ama gerek yok ;)

bir sonraki sistem tarihi 21-24ocak arası gibi gözüküyor uygun basınç dizilimi olucakmı bakalım.. 15ocak civarıda bir salınım olucak ama bölgemizi çok etkilemiyecek gibi görünüyor

• Bana dün hep olumsuz konuşuyorsun diye tepki gösteren arkadaşa bak kalbini kırardım ama gerek yok ;)

bir sonraki sistem tarihi 21-24ocak arası gibi gözüküyor uygun basınç dizilimi olucakmı bakalım.. 15ocak civarıda bir salınım olucak ama bölgemizi çok etkilemiyecek gibi görünüyor

Pazartesi salı havada görme şansımızdamı kalmadı hocam

• Arkadaşlar bence karalara bağlamayın Gfs yağışı kesti diye. Diyagramlara bakarsanız hala bize havada kar görürsünüz diyen 15-16 senaryo daha var. Ayrıca bu gece de deniz etkisiyle bir şeyler görebilme ihtimalimiz hala var gibi.

• Arkadaşlar bence karalara bağlamayın Gfs yağışı kesti diye. Diyagramlara bakarsanız hala bize havada kar görürsünüz diyen 15-16 senaryo daha var. Ayrıca bu gece de deniz etkisiyle bir şeyler görebilme ihtimalimiz hala var gibi.

Dek için izobarlar ve koşullar uygun değil deniz üzerinde eriyen kütleler görürüz. Akdenizde ab derinleşince sığ kütleler gelicek izmir merkeze kadar sokulurmu hep beraber göreceğiz sanmıyorum ama

• Ben bu konularda uzman değilim sadece meraklisiyim ve araştıran kisiyim tekrar söylüyorum mühendis olan sensin tabii ki de senin tahminlerinle benimkiler bir değil ben sadece sana kotumser seyler yazma dedim bu kadar bana tepki gostermene gerek yok;)

• sabah dışarda 2 derece ama güneşli kısmen parçalı bulutlu hava vardı izmir'de. Çıkıp pazar yürüyüşü yaptım ciğerlerimde hissettim o serin havayı. Ayaz, rüzgar falanda yoktu. Soğuk ama üşümeyen miss gibi hava vardı. Kar falan hiç umursamadım. Keşke 1 ay böyle olsa havalar her sabah.

• Dek için izobarlar ve koşullar uygun değil deniz üzerinde eriyen kütleler görürüz. Akdenizde ab derinleşince sığ kütleler gelicek izmir merkeze kadar sokulurmu hep beraber göreceğiz sanmıyorum ama

Sizi tebrik ediyorum 75 cm kar alırız gibi yorumların yazıldığı zamanda öngörüp hayır yağmayacak diyebildiniz bin tane eleştiri yediniz. Bu forumda kar yağacak diyen adam kraldır, yağmayacak diyenler taşlanır ama benim bildiğim böyle forumlarda doğru tahmin yapanın tebrik edilmesi lazım.

Genel duruma gelirsek ise yıllardır alıştığımız soğuk-yağış çakışmaması durumu yaşadık yine. Nitekim salıdan sonra havaların ısınmasıyla birlikte şakır şakır yağış başlıyor. Bazı arkadaşlar bizim Akdeniz ikliminde yaşadığımızı yok sayıyor ancak ortaokul bilgisi kadar basittir bu iş : Kışlar genellikle ılık ve yağmurlu,nadiren eksi dereceler ve kar yağışlı. Elbette bu durum böyle diye oturup kar kovalamayacak değiliz ama yaşadığımız iklimi farkedip gerçekçi beklentiler oluşturmamızda fayda var.

• Önce 24-25 sistemi sonra yılbaşı sistemi sonra 4-5 ocak sonra 6-7-8 ocak hepsi gitti bırak kar almayı havada bile göremedik böyle birşey olamaz son güne gelene kadar hepsi uçtu gitti yine buz gibi kuru soğuk bundan sonra hiçbir beklentiye girmicem daha düne kadar Pazartesi salıya herşey çok iyiydi gelecek olan sistemlerde de hiçbirşey beklemiyorum olursa sürpriz olur olmazsa zaten olduğu yok