İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu arkadaş dikkat ediyorum ortam gerildimi ortaya çıkıyor 2 hesap kullanmaltan vazgeçmeyecek biri telefondan biri bilgisayardan :)

• İzmir için kar ihtimali bitmiş değil.Örtü olurmu olmaz ne yazıkki ama havada görmek isteyenler için ocak 7 nin son saatleri ve 8 in ilk saatleri kar yağışı için uygun şartlar sunuyor. Bu gece özellikle izmir merkez ilçeleri boşuna uykusuz kalmasın şartlar kar için uygun değil. Yükseklerde ise Sabah 6 gibi kar geçişleri görülmesi muhtemel.Ayrıca ayın 15-16 sı gibi gelmesini beklediğim bir salınım var bu gelenlerden çok daha güçlü olacak ve İzmire örtü yapabilecek kapasitede bence. Süre uzun bekleyip göreceğiz iyi günler.

Gözümüz yollarda kaldı dün yoktun endişelenmeye başlamıştık forumca :hfyeni (18):

• Ben mi asi geldim :D Her şey Allahtandır zaten. Sürpriz diye bir şey yoktur bu hayatta. Fakat modelleri de verileri de incelemeye devam ediyoruz. O zaman bütün bilim adamları Allah bilir desinler bıraksınlar her şeyi. Allah sana oku aklet düşün demiş. Sen bu aşamadan geçersin sonrasını Allaha bırakırsın. Tutar ya da tutmaz. Dediğim de ne asilik var ?

Ama yazınla dediğim noktaya geliyorsun modellere bakarız son sözü ALLAH söyler.

• İzmir için kar ihtimali bitmiş değil.Örtü olurmu olmaz ne yazıkki ama havada görmek isteyenler için ocak 7 nin son saatleri ve 8 in ilk saatleri kar yağışı için uygun şartlar sunuyor. Bu gece özellikle izmir merkez ilçeleri boşuna uykusuz kalmasın şartlar kar için uygun değil. Yükseklerde ise Sabah 6 gibi kar geçişleri görülmesi muhtemel.Ayrıca ayın 15-16 sı gibi gelmesini beklediğim bir salınım var bu gelenlerden çok daha güçlü olacak ve İzmire örtü yapabilecek kapasitede bence. Süre uzun bekleyip göreceğiz iyi günler.

Kıyamam çen 15 16 sına sistem mi verdin çennnnn

^^^^^^

• bu gece icin %70 pazartesi icin %90 ihtimal var. yagis azaldi diye yagmayacak degil ya. en en kotu ihtimal havada gorecegiz en iyi ihtimallede 2 cm tutar. suan merkezde dp sicakliklari 1 ila 2 arasi gidip geliyor bu gece kar sartlari uygun geceden umitliyim bakalim gorucez.

• ya arkadaşlar yanlış anlamayında tadını çıkarın yağdı yağdı yağmadı önümüzdeki maçlara bakarız.Bu geceye bakarız sonra düşünürüz p.tesi ve salıyı yağış devamlı değişiyor zaten

• Benim tek hesabım var. Samet hocam şu saldırgan kişilere bir çözüm bulsak özellikle izmir konusunda çok fazla agresif kişi var.

sevgili dostum siz balıkesırde ikamet edıyorsunuz bölgeniz ege olsa bı nebze kurtaracak ama marmara bolgesınde olmanıza rağmen defalarca uyarılmanıza rağmen ısrarla yazıyorsunuz

My dear friend, you are a resident of the region, but your region will save a little bit, but even though you are in the area of marmara, you insist that you have been repeatedly warned.

• ben 2gündür modellere bile bakmıyorum sınırlı alan hariç :) batı akdenizdeki ab derinleşseydi çok daha farklı şeyler söyleyebilirdim. yağış son saate kadar değişir çünkü parçalı kütleler göreceğiz model takibi yapmayı bırakın bence

Akdenizdeki ab derinleşti zaten o yüzden dün yağış arttı ama bu sefer daha doğuya kaydı farklı bişey demiyorum ancak sen bile dün daha umutlu iken bugün yağıştan bile şüpheliyim dersen çok keskin oluyor sadece bunu dedim