İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kaç gündür yok doğulu ,yok yağış yok diye yakınanlar bu güncellemeye niye yorum yapmıyor anlamıyorum . 2004'dü doyasıya yaşayamayan nesile 2004 çıktısı vermiş gfs alçağın gücüne takılmayın 850 hpa soğuğu sokuldukça derinleşip kayacaktır. birebir böyle gelir diyemiyoruz ama olumsuz yorum yapıp milletin moralini düşürmüye gerek yok. izmirinde etkileneceğini semih hocada söyledi zaten :) daha 10günden fazla zaman varken modelden modele dönmeye grk yok ;)

• kaç gündür yok doğulu ,yok yağış yok diye yakınanlar bu güncellemeye niye yorum yapmıyor anlamıyorum . 2004'dü doyasıya yaşayamayan nesile 2004 çıktısı vermiş gfs alçağın gücüne takılmayın 850 hpa soğuğu sokuldukça derinleşip kayacaktır. birebir böyle gelir diyemiyoruz ama olumsuz yorum yapıp milletin moralini düşürmüye gerek yok. izmirinde etkileneceğini semih hocada söyledi zaten :) daha 10günden fazla zaman varken modelden modele dönmeye grk yok ;)

Beni kast ediyorsan burdayım ben .Kısa ve orta vadede herhangi bir şey göremiyorum Gfs de siz görüyorsanız buyrun söyleyin fırtınanın bile son anda es geçtiği bu coğrafyada 384 saat sonraki sinoptiği görüp ortadan kaybolacak bir insan değilim.

• Beni kast ediyorsan burdayım ben .Kısa ve orta vadede herhangi bir şey göremiyorum Gfs de siz görüyorsanız buyrun söyleyin fırtınanın bile son anda es geçtiği bu coğrafyada 384 saat sonraki sinoptiği görüp ortadan kaybolacak bir insan değilim.

kısa ve orta vadede kıyı ege için kimse beklentide değil zaten aysonuna odaklandı herkes ayrıca ortadan kaybolmanı gerektirecek bi durumdan bahsetmiyorum sadece kötü çıktıya yorum yaparken bu çıktıya niye yorum yapmıyorsunuz onu anlamadm akşam güncellemesi hakkında yorumun ne mesela? :)

• Ben açıkçası şu an önünüzdeki 1 haftalık periyottaki yağış beklentisi dışında 25 inden sonrasını henüz dikkate almıyorum. Çok çabuk değişebilen, çok değişkene bağlı olan bir durum sonuçta. Soğuk önemli ve soğuk konusunda hiç sıkıntı yok ay sonu ve ocak başında. 😊 He İzmiri yağış haritasında tek başına beyaz görünce gıcık oluyorum tabiki o ayrı 😂

• kısa ve orta vadede kıyı ege için kimse beklentide değil zaten aysonuna odaklandı herkes ayrıca ortadan kaybolmanı gerektirecek bi durumdan bahsetmiyorum sadece kötü çıktıya yorum yaparken bu çıktıya niye yorum yapmıyorsunuz onu anlamadm akşam güncellemesi hakkında yorumun ne mesela? :)

Haftada 1-2 gün izmirde kaldığım için mobilde olduğumdan her güncellemeye vakit ayıramıyorum misal dün öğlende kar verdi modeller ben akşam gördüm Manisa da pc başında daha rahat bakıyorum .

Yorumum ise 192 li saatlerde mevcut soğuk girişinin güneye inmeden kaybolması ana çıktı bunu verdi .Paralel ise Karadeniz sistemi haline soktu ki bunlar orta vadede yani yılbaşı beklenen sistem ayın 27-28 nindede gelebilir .Sonrasında ana çıktı azoru zirve yaparak 2004 vari tam bize uygun sinoptik getirdi .Lakin akabinde semih hocamız ay başı ısınma olabilir diye yorum attı 1-2 gün önce yani bu sonlardaki sistem balon olma ihtimali bir hayli yüksek ,Gem de 240 a güzel bir sinoptik vermiş lakin istikrar yok .

• paralelde sonlarda bişey indirecek bu arada 312.saat sinyali verdi gfs kadar kuvvetli olmayabilir :) semih hocanın aybaşı ısınma olabilir mesajını kaçırmışım ben tbn bi mesajına denk geldim aybaşı efsane gelebilirmi haftasonunu beklemek lazım demiş

• ilk salınımda kuru soğuk alırız 2 gün sonra ikini kuru soğuk yeriz 2 gün sonra golü atarız.1993 te aynısı olmuştu.Tamamen hissiyat benimkisi.1993 tekinde 2 kere ayaz yemiştik 3.nde bir cumartesi sabahından pazar akşamına kadar kar görmüştük.Tabi o zaman buna benzer midi bilmiyorum değil modelden güncelleme takip etmek kız arkadasımızla bile dumanla haberleşiyorduk.bekleyip göreceğiz ben bu sene unutulmaz bir kar alaagımızı umuyorum hemde öyle sıcak cephe vs olmayacak.öyle içime doğuyor