İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Samet

Hocam ben rüzgar var

Yağış var diyorum ve siz bunları siliyorsunuz benim yaptığım hatamı bunları yazmak yasak mı hocam ben o bölgede olan arkadaşlara rüzgar var, yağış var diyorum onları yazmak yasak mı hocam ozaman neden bu site var

Bu sitenin amacı hava durumu zaten

Ne güzel zaman geçiriyorum neden beni böyle zor bir durumda bırakıyorsunuz

• Samet

Hocam ben rüzgar var

Yağış var diyorum ve siz bunları siliyorsunuz benim yaptığım hatamı bunları yazmak yasak mı hocam ben o bölgede olan arkadaşlara rüzgar var, yağış var diyorum onları yazmak yasak mı hocam ozaman neden bu site var

Bu site her önüne gelen her önüne geldiği yere gereksiz şeyler yazsın diye yok.Zaten öyle olsaydı her konuda saçma sapan şeyler görürdük.Mesela bu tip mesajların yeri normalde ⛅ ❄ Anlık Raporlar, şahsi istasyonlar... konusu orada da ancak bulunduğunuz konum ile alakalı paylaşımda bulunursunuz. Siz her bölge konusunda olsun ya da olmasın benzer kalıpta fazlaca mesaj atıyorsunuz. Bir nevi bölge yada il sorumlularının alanına giriyorsunuz. Herkes sitede zaman geçiriyor.

FORUM ARŞİVİ 'nde sizin ilginizi çekecek geçmişte yaşadığımız çok güzel sistemlerin hatıraları var.Bu konularda gezinerek de bu site size fayda sağlayabilir.Biz eğer sizin yazdıklarınıza müsamaha gösterirsek kurmuş olduğumuz düzene ters düşmüş oluruz.Anlayışınız için teşekkürler.

• Samet

Hocam ben rüzgar var

Kardeşim, sitemizin amacı tamamiyle anlık hava durumu bildirimi yapmak değil sanırım bu konuda bir yanlış anlaşılma var, anlık raporlar isimli bir konumuz var bu konuda hangi bölgede/şehirde/ilçede ne oluyorsa yazabilirsin. Ana konu başlıklarımız da model çıktılarının yorumlanması hava durumunun uzun süreli tahmini için güzel tartışma ve konuşma ortamının yaratılması amacı vardır. Burada kışın zaman geçirirken göreceksin ki değerli bilgileri olan yazarlarımız bizlerle düşüncelerini paylaşacaklar, bizlerde buralarda güzel bilgiler öğreneceğiz. Tabi herkesin foruma giriş amacı farklı oluyor kimisi havalar ne olacak diye giriyor kimisi kendini bu konuda geliştirmek için.. Kimiside trollük yapıp huzur kaçırmaya geliyor. Aman diyim son dediklerimden olma bu forumdan çok atılan oldu ve hepside yalvararak geri gelmek istedi bazıları geldi bazıları bidaha dönemedi.

Yeni bir üyesin sana tavsiyem fazla faal olmaktan çok biraz eski tarihli üyelerin ne yazdıklarına, sitedeki görevli kişilerin yorumlarına bakarak biraz birşeyler öğren daha sonra kendin yorumda bulun.

Sevgi ve saygılarımla

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu site her önüne gelen her önüne geldiği yere gereksiz şeyler yazsın diye yok.Zaten öyle olsaydı her konuda saçma sapan şeyler görürdük.Mesela bu tip mesajların yeri normalde ⛅ ❄ Anlık Raporlar, şahsi istasyonlar... konusu orada da ancak bulunduğunuz konum ile alakalı paylaşımda bulunursunuz. Siz her bölge konusunda olsun ya da olmasın benzer kalıpta fazlaca mesaj atıyorsunuz. Bir nevi bölge yada il sorumlularının alanına giriyorsunuz. Herkes sitede zaman geçiriyor.

FORUM ARŞİVİ 'nde sizin ilginizi çekecek geçmişte yaşadığımız çok güzel sistemlerin hatıraları var.Bu konularda gezinerek de bu site size fayda sağlayabilir.Biz eğer sizin yazdıklarınıza müsamaha gösterirsek kurmuş olduğumuz düzene ters düşmüş oluruz.Anlayışınız için teşekkürler.

Tmm hocam haklısınız daha dikkat edeceğim kusura bakmayın rahatsız ettim

İyi geceler dilerim

• Kardeşim, sitemizin amacı tamamiyle anlık hava durumu bildirimi yapmak değil sanırım bu konuda bir yanlış anlaşılma var, anlık raporlar isimli bir konumuz var bu konuda hangi bölgede/şehirde/ilçede ne oluyorsa yazabilirsin. Ana konu başlıklarımız da model çıktılarının yorumlanması hava durumunun uzun süreli tahmini için güzel tartışma ve konuşma ortamının yaratılması amacı vardır. Burada kışın zaman geçirirken göreceksin ki değerli bilgileri olan yazarlarımız bizlerle düşüncelerini paylaşacaklar, bizlerde buralarda güzel bilgiler öğreneceğiz. Tabi herkesin foruma giriş amacı farklı oluyor kimisi havalar ne olacak diye giriyor kimisi kendini bu konuda geliştirmek için.. Kimiside trollük yapıp huzur kaçırmaya geliyor. Aman diyim son dediklerimden olma bu forumdan çok atılan oldu ve hepside yalvararak geri gelmek istedi bazıları geldi bazıları bidaha dönemedi.

Yeni bir üyesin sana tavsiyem fazla faal olmaktan çok biraz eski tarihli üyelerin ne yazdıklarına, sitedeki görevli kişilerin yorumlarına bakarak biraz birşeyler öğren daha sonra kendin yorumda bulun.

Sevgi ve saygılarımla

haklısınız daha dikkat edeceğim kusura bakmayın rahatsız ettim

İyi geceler dilerim

• Sistem ne durumda arkadaşlar biri bilgilendirebilir mi?

GFS sabah güncellemesi bütün yağışı çekti malesef ve kuru soğuk verdi. Böyle gelirse gündüz 17-18, gece 11-12 dereceleri görürüz.

Ecmwf ise yağış veriyor.