İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ayın 22 sinden sonra izmire kadar -10 lar giriyor ama kuru soğuk görünüyor umarım değişir 500 hpada -30 lar var. Haktan hocamız yorumlarsa seviniriz

• Arkadaşlar Merhaba;
    İlk sistemimiz sonrası model çıktıklarında güzel oluşumlar mevcut.Bu hususa özellikle dikkat çekmiştik.20 si civarı bölgemizi etkilemesi beklenen diğer sistemin bölgemize giriş yönü itibariyle büyük değişimler olmaması durumunda vade uzun olmasına rağmen İzmir dahil kıyı şeridimize kar bırakmama gibi bir olasılığı yok gibidir.Dikkatle takibe devam etmekle beraber modellerin istikrarsızlığını göz ardı etmemekte fayda görüyorum.Dip not olarakta hafta sonu sisteminde modeller açısından çıktılarda istikrarsızlık had safhada.Buda bize her türlü sürprize açık bir sistem olduğunu gösteriyor.Hayırlısı olsun diyelim.Takibe devam.

• Soğuk gelir yağış kaçar. Yıllardır sekmedi. En güzeli 2002 kışında oldu soğuk havanın içine girit sistemi girdi tüm gün boyunca İzmir'e kar yağdı. Öylesi 50 yılda bir olur zaten. Neyse ki 26'sında İstanbul'a gidiyorum hahah orası kesinlikle perişan olur kar'ı dibine kadar yaşarım.

• Poyraz ArslaN

Tümay kardeşimize esprili bir yaklaşım olsun istedim.Dikkat ettiyseniz yazımda özellikle modellerin istikrarsızlığını ısrarla belirttim süre itibariyle. ;)

• Poyraz ArslaN

Tümay kardeşimize esprili bir yaklaşım olsun istedim.Dikkat ettiyseniz yazımda özellikle modellerin istikrarsızlığını ısrarla belirttim süre itibariyle. ;)

Haktan abi sana hitaben yazmadım yanlış anlama, Model yorumlamasını bilmeyen arkadaşlar için küçük bir hatırlatma yapmak istedim :D

• Arkadaşlar modeller uzun vadede çok iyi duruyor çok umutlanmanızı istemem ama bol yağışlı günler bizleri bekliyor yağışlar özellikle 20 Ocak tarihinden sonra kar olarak gözüküyor ancak yine de son bir haftayı beklemekte fayda var ayrıca efsane Semih’in dediği gibi ABD deki ekstrem olayları Avrupadaki bir çok ülke yaşayabilir Sanırım Türkiye başı çekecek gibi duruyor. ^^

• Can8961

Herkese Günaydın Arkadaşlar;

Göz okşayan özlediğimiz bir diagram çıktısı İzmir'imiz için.
    Ocak ikinci yarısı ile alakalı çok şükür yanılmadık.Kış geç gelir geç gider tezimizde geçerliliğini koruyor.
    Vade uzun fakat kar oranları sistem yaklaştıkça %10 seviyelerinde kalmaz diye düşünüyorum.
    Bugün Perşembe önümüzdeki hafta başı taşlar yerine oturmaya başladığında daha net öngörülerimiz olacaktır.
    Bölgemiz adına hayırlı gelişmeler ile tekrardan görüşlerimizi paylaşırız beraberce.

• Kara yoluyla gideceksen zorlanabilirsin Tümay kardeşim.İzmir'imizde kar başka güzeldir.Pişman olmayasın sonra. ;)

Orası bariz Balıkesir'den geçemem :D

Uçakla yapıcaz seyahati umarım rötarsız seri geçer yolculuk. Lakin 20'sinden sonra ben kesin kar görürüz diyorum. Havada'da olsa görürüz. Yağış olsun kafi sistem içine 22'de girit gelmiş.